Dukla Trenčín HC Košice ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

26. 1. 2021 |

Dukla Trenčín dnes privíta doma HC Košice. Sledujte súboj ONLINE od 18:00 hod.

Hráči Dukly Trenčín sa tešia z gólu. FOTO TASR.

Dukla Trenčín dnes doma privíta v dohrávke 14. kola Tipos extraligy HC Košice. Hostia sa budú chceiť určite revanšovať z minulého zápasu s Banskou Bystricou, ktorý prehrali 1:4.

Úvod do stretnutia mali lepší Košičania, už v prvej minúte nevyužil dve dobré príležitosti Klhůfek a po teči Lapšanského rozhodcovia najprv uznali gól i s potvrdením videoarbitra, no Bystričania siahli po trénerskej výzve a boli úspešní, keďže Poirier mal nedovolený kontakt s brankárom v bránkovisku.

Dukla Trenčín HC Košice ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes LIVE NAŽIVO

HC '05 následne ožilo, v presilovke mal šancu Lamper, no mieril iba do Sedláčka. Na opačnej strane sa v oslabení dostal do sóla Klhůfek, ale nepochopiteľne nezakončil a zbieral sekundy. Početnú výhodu napokon využili hostia v dvanástej minúte.

Z dorážky uspel Eliáš po predchádzajúcej strele Růžičku. Prvá tretina sa dohrávala až po prestávke pre dieru na zvolenskom ľade, kde hrá Banská Bystrica dočasne domáce zápasy. A dokázala počas tohto času vyrovnať. Najprv Faško-Rudáš strieľal vedľa zoči – voči Sedláčkovi, avšak v následnej presilovke sa ujal Lamperov teč po strele Žiaka.

Stredné dejstvo vyšlo trojnásobnému majstrovi podľa predstáv. Až trikrát sa v ňom presadili a súperovi nedovolili skórovať. Po rýchlom protiútoku zariadil vedenie 2:1 presnou strelou z pravej strany D'Aoust a na 3:1 zvyšoval po parádnej prihrávke Mlynaroviča od zadného mantinelu tvrdým príklepom pohotový Bdžoch z kruhu.

Košičania mali potom možnosť na zníženie, Lapšanský neuspel zblízka a mrzieť ich mohla i nevyužitá presilovka, počas ktorej paradoxne hrozili Banskobystričania. V úniku sa na dvakrát nepresadil Tamáši a gólom neskončilo ani prečíslenie Krišku s Ihnačákom. Štvrtý gól napokon pridal v 39. minúte Lamper z uhla z čiary, keď si Sedláček zrazil puk za seba.

Do tretej tretiny tak nastúpil do bránky hostí Riečický a musel sa mať na pozore počas presilovky ''baranov'. Tí ju však zahrali zle, hrozili až po nej Faškom-Rudášom, D'Aoustom a Cardwellom, gólman 'oceliarov' bol proti. Na opačnej strane mal veľa práce Belányi, zblízka sa ho snažili pokoriť Vrábeľ, Beluš a Havrila.

Hokejisti spod Urpína potom dostali možnosť hrať v početnej výhode viac než päť a pol minúty, tridsať sekúnd z toho o dvoch hráčov, no nedokázali pridať piaty gól. Mrzieť ich to nemuselo, pretože žiadny už ani neinkasovali a pripísali si tak cenné tri body do tabuľky, v ktorej sa posunuli na desiate miesto.

Dukla Trenčín
4 : 2
(0:0, 3:0, 1:2)
HC Košice

Góly a asistencie: 21. Kettunen (Okuliar, Rehuš), 24. Hecl (Bezúch), 25. E.Švec (Okuliar, Kettunen), 60. Okuliar (Sojčík, Ackered) – 41. Poirier, 42. Milý (Havrila, Cibák). Rozhodca: Baluška, D.Konc st. – Durmis, D.Konc ml..
Dukla Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, M.Valach – Chromiak, J.Švec, Sojčík – J.Haščák
HC Košice: Riečický – Novota, Pavlin, D.Růžička, Michalčin, Deyl, T.Slovák, Vaculík, J.Cibák – Lapšanský, Reway, Poiriér – Klhůfek, B.Mráz, Belluš – Jokeľ, Vrábeľ, Milý – Frič, Havrila, Krasničan
59:48 dôležité Vaculík v dobrej možnosti medzi kruhmi v poslednej akcii hostí, ale Karjalainena neprekonal.
59:22 gól Trenčín dal gól!
Dukla nedovolila ohroziť počas power-play svoju bránu, naopak vyrazila dopredu a OLIVER OKULIAR spoza posledného obrancu triafa prázdnu bránku a pečatí víťazstvo.
Asistencie: Peter Sojčík, Carl Ackered
59:00 dôležité Košice zamierili dopredu, Riečický na striedačku, vabank hostí.
58:53 Trenčania zaviezli puk do útočného pásma a dlho získavali sekundy v útočnom pásme.
58:10 Hecl po forčekingu získal puk, bekhendom vystrelil spomedzi kruhov, Riečický dobre zakročil.
57:50 Poirier s pukom na ľavom krídle, skúsil prihrávku do druhej vlny, keďže pred bránkou bolio všetci obsadení, ale neúspešne.
56:40 Belluš to skúsil nastrelením, Trenčania to zvládli a puk dostali mimo svojho pásma.
56:20 Berisha sa za bránkou zbavil Lapšanského, ale potom neprihral spoluhráčom pred bránu.
55:44 Michalčinov pokus spoza kruhov Karjalainen zneškodnil lapačkou.
55:10 Pavlin reklamuje, že mu domáci hráč podržal hokejku pri prieniku, ale rozhodcovia nereagujú.
54:32 Je to už teraz opatrnejšie zo strany domácich, sústredia sa najmä na obranu a dopredu už to nie je povinnosť.
53:37 Klhufkova prudká rana z ľavého kruhu bola nepresná, po odraze puk vyletel z pásma a dokonca sa dostal až naspäť ku košickému brankárovi.
52:30 Okuliar s Rehušom zvádzali súboje o puk pri mantineli, ale úspešnejšia bola košická dvojica Novota-Reway. Nepripustila aby Trenčania ohrozili bránu.
51:33 Paukovček bojoval s obrancom o puk, obaja padli, k ležiacemu puku sa prvý dostal Bezúch, ale neprekonal Riečického, ktorý bol dobre postavený.
51:03 Ackered si chystal strelu, hlava hore, ale neuvedomil si, že jemne puk prešiel do stredného pásma – ofsajd.
50:45 Domáci v plnom počte.
50:14 Karjalainen prikryl odrazený puk, ešte jedno buly v pásme Dukly v presilovke.
49:52 Dlhá medzihra bez strely, Košice strácajú pásmo a musia začínať od svojho brankára.
48:55 Bellušovu strelu Karjalainen dobre videl a puk vyrazil.
48:44 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (J.Švec – 2 min., sekanie).
48:44 Košičania sa držali v pásme a nastreľovali puky, prišiel faul domáceho hráča a hostia budú mať veľkú možnosť na vyrovnanie.
47:55 Lemckeho nahodenie tečoval Berisha, ale len do betónov brankára.
46:00 Košičania sú aktívni, Belluš potiahol akciu a hľadal pred bránkou Klhufka, ale ten bol tiesnený.
44:40 Poirierovu strelu spoza obrancu brankár Dukly vyrazil, následne sa k strele dostal Lapšanský, jeho pokus z pravého kruhu Karjalainen opäť dobre videl a zneškodnil.
43:56 dôležité Berisha od zadného mantinelu poslal prihrávku Reddickovi, ktorý prudko vypálil z ľavého kruhu, ale len do Riečického, ktorý dobre zareagoval.
43:04 Brankár Dukly si potrebuje vrátiť sebavedomie, nahodenie Michalčina zo stredného pásma teraz chytá a prerušuje hru.
42:09 Dukla je zaskočená a rozohrávka sa jej teraz nedarí.
41:19 Tak ak si niečo Košičania želali v kabíne, tak určite takýto nástup do tretiny.
41:19 gól Košice dali gól!
Výborný nástup Košíc do tretiny, Havrila v útočnom pásme prihral na pravý kruh JURAJOVI MILÉMU, ktorý zavesil puk pod hornú žŕdku. Karjalainen čara zbavený.
Asistencia: Matúš Havrila, Jakub Cibák
40:30 gól Košice dali gól!
Karjalainen sa sám pripravil o čisté konto, nahodený puk chcel rozohrať dopredu, ale trafil len nabiehajúceho EMILA POIRIERA, ktorý následne padajúceho brankára obišiel a poslal puk do odkrytej brány.
40:08 Pavlin skočil po prerušení do Hecla, asi chce trochu nabudiť mužstvo po návrate z kabín.
Uragán Dukly v úvode druhej tretiny priniesol Trenčanom pohodlné vedenie. Košický tím si v ďaľšom priebehu vypracoval zopár dobrých príležitostí, Lapšanského aj Klhufka vychytal Karjalainen, ktorý ešte počas piatich tretín v trenčianskom drese neinkasoval.
38:50 dôležité Dobrá košická kombinácia, Klhufek dostal prihrávku medzi kruhy, ešte si potiahol k žŕdke, už sa zdalo, že to musí byť gól, ale Karjalainen sa skvele presunul a zakončenie košického útočníka vyrazil.
38:27 Dnes sa Dominik Riečický rozhodne nemôže sťažovať na nedostatok práce, opäť musel riešiť nahodenie z ľavej strany.
37:46 dôležité Hecl si v rýchlosti šikovne obhodil Slováka a potom vystrelil z ľavého kruhu, Riečického ďaľší úspešný zákrok, následne košický brankár pokryl aj zakončenie Paukovčeka spred bránky.
36:32 dôležité Asi najväčšia košická šanca, Lapšanský dostal prihrávku spoza bránky pred bránkovisko, strieľal pohotovo, ale len do stredu brány, kde bol pripravený Karjalainen.
35:43 Okuliar sa dostal do úniku, ale puk mu spoluhráč poslal na dlhú hokejku, tak ho najprv musel skrotiť a potom už bol príliš blízko brankára, pokus o blafák mu nevyšiel.
34:28 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Paukovček – 2 min., držanie).
34:28 Havrila sa dral do úniku, prišiel domáci faul a je po presilovke.
34:04 Vylúčenie v tíme HC Košice (Deyl – 2 min., napadnutie).
34:04 Bezúch nedostihol nahodenie na zadný mantinel skôr ako obranca. Po odpískaní ho dohral na mantinel nepríjemne Deyl, asi môže byť rád, že len za dve minúty. Bezúch sa dlhšie zviechal z ľadu, nakoniec odišiel sám na striedačku.
32:55 Rehušova formácia opäť zatlačila súpera, Kettunenov teč nedonútil Riečického k zásahu.
31:28 Pavlin nahodil, Belluš zmenil smer puku, no ten zamieril mimo trenčianskej brány. Ale čo je dobré pre hostí, aspoň sa dlhšie hralo pred Karjalainenom.
31:11 Lapšanský vystrelil z otočky spomedzi kruhov, Karjalainen bez zbytočného pohybu vymrštil len lapačku a puk do nej schoval.
30:35 Lapšanský zachytil vyhadzovaný puk, ale rozhodca signalizuje, že až za modrou – ofsajd.
30:24 Košické nahodenie zo stredného pásma Karjalainen skryl v náruči, prerušil hru a nechal spoluhráčov vystriedať. Nedostal gól už 90 minút.
30:19 Sojčíkov poslal puk do ohňa, bol však píliš prudký, takže J.Švec sa k nemu nedostal skôr a situáciu vyriešili obrancovia.
29:20 dôležité Reddick sám pred bránkou, ale proti pripravenému Riečickému zrejme nevidel priestor na zakončenie, tak ešte hľadal Berishu, no prihrávka bola prudká.
27:50 Fričov pokus nebol pre Karjalainena nebezpečný, ale aspoň na chvíľu dal odpočinúť preťaženej defenzíve.
27:30 Rehušova formácia opäť robila vetry v tretine súpera, ale tentoraz sa k strele nedostala.
26:11 Enrik Švec nahodil puk od modrej, Riečický ho odhlavičkoval nad plexisklo.
25:50 Hostia sa snažia utlmiť nápor výborne hrajúcich Trenčanov, pomôcť im môže aj reklamná prestávka, tréner Šťastný hráčov povzbudzuje.
25:27 Bruno Mráz s nakorčuľoval z druhej vlny na prihrávku, ale neprestrelil brániaceho Rajnohu.
24:15 gól Trenčín dal gól!
Dukla v laufe, Okuliar prenechal puk ENRIKOVI ŠVECOVI, ten zrýchlil po pravej strane, puk nahodil na bránku, sám obkorčuľoval bránku a puk ešte dorazil.
Asistencie: Oliver Okuliar, Janne Kettunen
23:40 gól Trenčín dal gól!
Dukla hrala presilovku výborne, nakoniec ju využil MAREK HECL, ktorý vystrelil z ľavého kruhu spoza obrancu a nedal šancu brankárovi.
Asistencie: Juraj Bezúch
23:09 Valach tečoval Bezúchovu strelu len nad bránu, Paukovček sa šikovne pokúsil dostať pred bránu, ale neprekonal brankára.
22:21 Hostia vyhrali buly a vyhodili puk až za bránku Dukly.
22:21 Vylúčenie v tíme HC Košice (Deyl – 2 min., hákovanie).
22:04 Urban hľadal spoluhráča prihrávkou stredom pásma, puk zblokovaný na ochrannú sieť.
20:56 gól Trenčín dal gól!
Okuliar najprv skúsil šťastie, že sa obtočil spoza brány, ale neprekonal brankára, následne dostal puk na pravú stranu, výborne sa zorientoval a krížnou prihrávkou naservíroval gól ako na podnose voľnému JANNE KETTUNENOVI, na ktorého zívala odkrytá bránka.
Asistencie: Oliver Okuliar, Branislav Rehuš
20:15 Trenčania vybojovali puk v útočnom pásme, Heclovi v šanci ušiel puk pri otočke.
Dukla vyhrala prvú tretinu na strely 16:7.
V prvej tretine sme videli rýchly a bojovný hokej, aktívnejšia bola Dukla, vypracovala si aj viac šancí, no košickým mužom číslo jeden zatiaľ Dominik Riečický.
19:45 Jokeľova strela z ľavého kruhu prešla na bránku, Karjalainen ale lapačkou bez problémov zneškodnil puk.
19:15 dôležité Bezúch našiel pred bránkou úplne voľného Hecla, ten už bol príliš blízko brankára, aby skúšal nejaké finty, tak vystrelil, no puk cez Riečického neprešiel.
18:25 dôležité Zatiaľ najväčšia šanca zápasu, Dukla sa dostala do prečíslenia 2 na 1, Valach ponad hokejku padajúceho obrancu prihral Reddickovi, Riečický sa skvele presunul a kanadskému útočníkovi strelu zlikvidoval.
17:44 Po Berishovej prihrávke pálil spomedzi kruhov pohotovo Valach, Riečický dobre zareagoval.
17:00 Dve snahy košického tímu, aj sa hostia udržali v tretine, no domáci hráči ich vytláčali k mantinelom, kde sa urputne bojovalo, Karjalainen ale nemusel zasahovať.
15:21 Berisha posielal puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráč tam bol skôr – postavenie mimo hry.
14:35 Od modrej to skúšali Lemcke aj Ackered, ale nikto pred Riečickým netienil, takže oba pokusy brankár hostí bez problémov kontroloval.
13:54 K vybojovanému puku sa dostal na ľavom kruhu Urban a vyskúšal strelu švihom, no nenašiel medzeru v postavení brankára Košíc.
13:20 Hosťom v presilovke chýbal pokoj na hokejkách.
12:32 Tvrdý príklep Pavlina domáci brankár dobre videl a vyrazil puk až do stredného pásma.
11:43 Hneď na začiatku presílovky prihrávka pre Klhufka na pravý kruh, ale puk mu preskočil hokejku.
11:24 Reklamná prestávka prináša trénerom malú šancu na poradu, o 13 sekúnd sa začne presilovka Košíc.
11:19 Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., sekanie).
11:19 dôležité Jokeľ v oslabení ušiel, dostal sa až k zakončeniu, ale blafák nebol úspešný. Vybojoval aspoň vylúčenie.
10:57 Reddickova strela z pravého kruhu, Riečický sa dobre presunul a puk pokryl.
10:34 Počas prvej minúty presilovky sa Dukla v pásme neusadila.
09:58 Košičania vyhodili puk, Mráz nazbieral cenné sekundy forčekingom.
09:37 Vylúčenie v tíme HC Košice (Novota – 2 min, hákovanie.).
09:37 J.Švec sa dostával pred bránku a bol faulovaný.
09:20 Pavlin podporil útok, spoza bránky sa obtočil s pukom, ale nedostal ho cez pripraveného Karjalainena.
08:22 Hrá sa stále vo vysokom tempe a s veľkým nasadením, po buly sa puk odrazil k trenčianskemu brankárovi, čiarový rozhodca v snahe rýchlo opustiť kruh spadol, ale hra je prerušená.
08:17 Po dlhšom čase v útočnom pásme Košičania, nahodenie Michalčina vyrazil Karjalainen do bezpečia.
06:33 Sojčík prihrával do šance J.Švecovi, v poslednej chvíli sa dobre hodil na ľad Slovák a puk zachytil.
06:01 Hostia v plnom počte.
05:41 Starostovu strelu od modrej tečoval medzi kruhmi Rehuš, puk však zamieril len do pripraveného brankára hostí.
04:41 Ackeredovi skočil do strely Klhufek, švédsky obranca potom prihral na druhú stranu Bezúchovi, jeho pokus zachytil Riečický na tele.
04:23 Ackeredova rana od modrej zblokovaná, následná strela Hecla z ľavého kruhu trafila len bočnú sieť.
03:59 Vylúčenie v tíme HC Košice (Cibák – 2 min., sekanie).
03:59 Hecl s Paukovčekom sa natlačili pred bránku a vybojovali presilovku.
03:43 Trenčania pokračovali v tlaku, strelu Lemckeho od modrej košický brankár kryl.
03:15 dôležité Pred Rehušom sa otvoril priestor a tak potiahol puk smerom k bráne a z pravého kruhu vystrelil, dobrý zákrok Riečického.
02:06 Začalo sa vo vysokom tempe, ale na úkor kombinácii.
01:03 Klhufkovo nahodenie z ľavého krídla stlmil Karjalainen na hrudi.
00:31 E.Švec ostal ležať na ľade po jednom zo súbojov, po prerušení odkorčuľoval sám na striedačku.
00:15 Poirier sa prehnal po ľavom krídle až na úroveň bránky, ale nenašiel prihrávkou spoluhráča pred bránou.
V bránke domáceho tímu uvidíme Fína Antti KARJALAINENA, ktorý vo svojom prvom vystúpení vychytal nulu v Nových Zámkoch. Svätyňu Košíc bude hájiť Dominik RIEČICKÝ, pre ktorého to bude 15.zápas v sezóne, vychytal doposiaľ dvakrát čisté konto, úspešnosť zákrokov má 93,55%.

Dukla Trenčín: Karjalainen, Valent – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, M.Valach – Chromiak, J.Švec, Sojčík – J.Haščák

HC Košice: Riečický, Sedláček – Novota, Pavlin, D.Růžička, Michalčin, Deyl, T.Slovák, Vaculík, J.Cibák – Lapšanský, Reway, Poiriér – Klhůfek, B.Mráz, Belluš – Jokeľ, Vrábeľ, Milý – Frič, Havrila, Krasničan

Rozhodca: Baluška, D.Konc st. – Durmis, D.Konc ml..
Košice a Trenčín sa stretnú opäť po jedenástich dňoch. Keď sa 15.1. v Steel aréne hádzalo úvodné buly, Košičania mali 46 bodov, Dukla 42. Oceliari tak mali pred svojim súperom náskok štyroch bodov. Tento duel prehrali a v ďalších troch získali len dva body, kým Trenčania následne ďalších osem. Pred dnešným zápasom je teda situácia opačná a päťbodový náskok na svojho súpera má Trenčín.

Tím trénera Pardavého sa dostal naozaj do dobrej formy, posledných sedem zápasov znamenalo vždy body a len jedinú prehru po nájazdoch. Naposledy triumfovala Dukla v nedeľu na ľade Nových Zámkov, kde predviedla strelecký koncert a vyhrala 8-0. V bránke sa prvýkrát predstavil fínsky brankár Karjalainen, ktorý nahradil Kanadana LaCouveeho, ktorý dostal šancu v zámorí. Dukla má aktuálne zostavené štyri kvalitné formácie, každá z nich sa dokáže strelecky presadiť a aj preto sa tímu darí. V obrane ešte chýbajú zranení Bokroš a Jalasvaara, vpredu Sádecký a Krajč.

Košice sa viac trápia, v posledných šiestich zápasoch sa tešili len dvakrát, aj to iba dvojbodovo. Na víťazstvo v základnej hracej dobe čakajú od 6.1. Do tímu bol angažovaný brankár Adam Vay. Aktuálne má teda tréner a manažér Šťastný troch kvalitných gólmanov, skôr by ale potreboval oživiť útok. V posledných štyroch dueloch strelili Košice len štyri góly. Možno keď sa zohrajú aj nové útočné posily – Adam Lapšanský a Emile Poiriér, tak budú Košičania bodovať viac. Poiriér má zatiaľ po dvoch dueloch jednu asistenciu, Lapšanský je bez bodu, ale naposledy v Bystrici mu neuznali gól po výzve domáceho trénera. Košice prehrali pod Urpínom 1:4.

Oba doterajšie vzájomné zápasy sa odohrali v Košiciach, prvý vyhrali domáci 1:0 vďaka gólu Milého, druhý ukoristila Dukla po výsledku 3:0, góly strieľali Paukovček, Bezúch a Okuliar.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.