Dukla Michalovce Slovan Bratislava ONLINE Tipos extraliga 2021 dnes

8. 1. 2021 |

Dukla Michalovce, HC Slovan Bratislava, online prenos, Tipos extraliga, 2021, dnes, hokej, live. Dukla Michalovce dnes doma privíta HC Slovan Bratislava. Ako súboj dopadne môžete sledovať ONLINE od 17:30 hod.

Hráči Dukly Michalovce v súboji s HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

Dukla Michalovce, HC Slovan Bratislava, online prenos, Tipos extraliga, 2021, dnes, hokej, live. Domáci tím dnes hostí lídra tabušky z Bratislavy. Michalovce však budú chceiť nadviazať na posledný triumf nad Popradom 4:0 a Miškovcom 3:0.

Michalovčania od úvodu kráčali k natiahnutiu svojej bodovacej série na päť duelov. V samom úvode mieril Hickmott do žŕdky a brankár DVTK Kiss si poradil aj s pokusmi Southorna so Šoltésom.

V dvanástej minúte bola ale prikrátky na strelu domáceho kapitána Vladimíra Mihálika. Hostia kontrovali Flickom, ktorý v brejku dvoch na jedného mieril iba do Tomeka a vyrovnať sa im nepodarilo ani v minútovej presilovke o dvoch hráčov.

Ako sa využívajú presilovky im ukázali Michalovčania v úvode druhej tretiny, keď putoval na trestnú lavicu Kevin Wehrs. Jeho faul po dvadsiatich sekundách potrestal druhým gólom Jordan Hickmott. Znížiť mohli Galanisz s Andersonom, prvý ale v dobrej pozícii minul bránu a druhý mieril do Tomekovho betónu.

V 38. minúte zvonila žŕdka po strele Osterberga aj na michalovskej bránke, hostia nedokázali skórovať ani pri následne presilovke po faule Takáča.

Aj v tretej časti sa hralo podľa nôt domácich, ktorí naďalej  kontrolovali priebeh hry. V 47. minúte získali hostia po faule Regendu možnosť štvrtej presilovej hry, paradoxne však mohli inkasovať, v brejku dvoch na jedného ale Takáč nemieril presne.

Hostia svoju nemohúcnosť ukázali aj pri ďalšej presilovke po vylúčení Southorna, v ktorej si nevypracovali ani jednu gólovú šancu.

Domáci sa už dopredu príliš nehrnuli. Uspokojili sa s tesným dvojgólovým náskokom, ktorý ubránili aj počas dvojminútovej power-play Miškovca. Definitívnu bodku za duelom dal v posledných sekundách gólom do prázdnej bránky Jordon Southorn.

HK Dukla Ingema Michalovce
2 : 1
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
[ po s.n. 1 : 0 ]
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 28. Zekucia (Hickmott, Török), rozh. náj. Galamboš – 34. Kytnár. Rozhodca: Mullner, Šefčík – Hercog, Beniač – Gajan st.. Diváci: Bez divákov.
HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek (Glosár) – Southorn, Mihalik, Ťavoda, McCormack, Kolusz, Zekucia, Mudrák, Mašlonka – Korhonen, Lalancette, Šoltés – Takáč, Suja, Bartánus – Regenda, Hickmott, Erkinjuntti – Török, Galamboš, Chalupa
HC Slovan Bratislava: Parks (Noskovič) – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Ališauskas, Valach, Maier, Beňo – O'Donnell, Urbánek, Gašpar – Jendek, Kytnár, Šišovský – Rapáč, Bortňák, Kundrik – J. Uram, Lačný, Lepskii
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Dukla Ingema Michalovce.
Autorom víťazného gólu je PETER GALAMBOŠ.
dôležité Milan Kytnár vyrovnával na 1:1 v 34. minúte, avšak v samostatných nájazdoch sa mu to už nepodarilo!
62:12 dôležité Ališauskas na konci striedania zabudnutý pri tyčke. Mierna chybička stála Duklu skoro bod!
47:31 dôležité Výborný zákrok Tomeka, ktorý zostal zrazu sám proti Milanovi Kytnárovi. Center druhej slovanistickej formácie to mieril pod vyrážačku, domáci brankár si dal pozor. Pri svojom zákroku však Tomek posunul svoju bránu, hra musí byť prerušená.
42:22 dôležité Prv McCormack a potom aj Mihalik pálili zo strán. Obe koncovky boli tečované, najmä druhý teč od Török bol nebezpečný!
37:07 dôležité O'Donnell dnes v ďalších dvoch šanciach! Najprv zakročil Tomek, potom pri dorážke po vyrazenej strele s vypichnutím puku prišiel Galamboš!
33:39 gól Slovan Bratislava dal gól!
Presilovka využitá! Veľká smola, keď sa už zdalo, že domáci zneškodnili prihrávku Kytnára na Ališauskasa. Puk sa bohužiaľ odrazil späť k odosielateľovi prihrávky a MILAN KYTNÁR prekonáva Tomeka, ktorý sa nestačil presunúť k ľavej tyčke.
31:48 dôležité Korhonen v miernom trháku, fínsky útočník sám zakončoval z ľavého kruhu, Parks pozorný!
29:09 dôležité Peter Galamboš získal puk na modrej čiare po chybe bratislavského obrancu a šiel sám zoči-voči Parksovi. Center štvrtého michalovského útoku v čistej šanci zaváhal, jeho blafák totiž hosťujúci muž v maske prečítal.
27:15 gól Dukla Michalovce dala gól!
Akoby nás domáci hokejisti počuli! A bolo to pritom také jednoduché. Usadenie v útoku, prihrávka na ľavý kruh a ALEXANDER ZEKUCIA ako posledný hráč od modrej čiare prepálil strelou švihom všetko, čo mu stálo v ceste!

Asistencie: Jordan Hickmott, Tomáš Török.
25:41 dôležité Jakub Suja dostal nabité pred bránkovisko. Center druhej formácie zo stopercentnej šance netriafa do čierneho!
21:36 dôležité Lalancette to zobral skôr po osi ihriska. Strela švihom niekde medzi lapačku a betóny, kde bol Parks pripravený na zákrok!