Detva HC Slovan Bratislava ONLINE dnes Tipos extraliga 2020

20. 11. 2020 |

Detva, HC Slovan Bratislava, online prenos, dnes, Tipos extraliga, hokej. Detva dnes na svojom ľade prvíta hokejistov HC Slovan Bratislava. Ako tento súboj dopadne, môžete sledovať ONLINE od 18:00 hod.

Hokejisti HC Slovan Bratislava. FOTO TASR.

Detva, HC Slovan Bratislava, online prenos, dnes, Tipos extraliga, hokej. HC Slovan Bratislava prichádza do Detvy v solídnej forme. Z posledných piatich zápasov vyhral totiž štyri. Naposledy doma DVTK Miškovec 6:3.

Slovan sa ujal vedenia už  2. minúte, keď Ranford potrestal vylúčenie Wehrsa. Brankárovi hostí Rajnovi dobre clonil Harris. Už o pár sekúnd po góle nasledovala druhá presilovka "belasých", no trvala len minútu, keďže fauloval aj Urbánek, následne i Štajnoch a tak mali hostia početnú výhodu 5 proti 3.

Tú síce nevyužili, no ďalšiu o jedného hráča v 8. minúte už áno. Prudkou strelou sa presadil Wehrs - 1:1. V 11. minúte predviedol peknú individuálnu akciu Studenič, ale na Rajnu nevyzrel. Záver tretiny patril domácim, ktorí zásluhou presnej strely O'Donnella a presilovkového gólu Harrisa zvýšili na 3:1.

Krátko po zmene strán zužitkovali aj ďalšiu početnú výhodu. Lee vystrelil od modrej a Studenič šikovným tečom vyhnal Rajnu z bránky. Na jeho miesto sa postavil B. Kiss.

Hráčom Miškovca sa podarilo znížiť v 26. minúte, keď sa strelou z pravého kruhu presadil Láda a chvíľu na to mohol byť rozdiel už len jednogólový, no Rokalyho samostatný nájazd zneškodnil Durný.

Zápas pokračoval vo vysokom tempe aj v ďalších minútach, hra sa prelievala zo strany na stranu a obaja brankári boli neustále v permanencii. Viac práce mal B. Kiss, ktorý predviedol dobré zákroky pri šanciach Petráša a Ranforda.

V 35. minúte išiel sám na bránku Studenič, ale pri blafáku mu preskočil puk hokejku. Dve minúty pred koncom tretiny hostia znížili, keď sa pri hre 4 na 4 presadil tvrdou strelou z ľavého kruhu Rauhauser - 4:3. Slovan však odpovedal z následnej presilovky, gól Harrisa potvrdilo aj video.

Slovan si zahral v úvode tretieho dejstva ďalšie dve presilovky, ale nedokázali ich premeniť na góly. V 47. minúte mohol znížiť Vas, no Durný si s jeho prudkou strelou na dvakrát poradil. Miškovec stupňoval tlak, ale nedokázal si vypracovať čisté šance.

V 54. minúte definitívne rozhodol o triumfe domácich Ranford, ktorý tečoval do bránky strelu Ališauskasa - 6:3. Hostia si následne zobrali oddychový čas, no v zostávajúcich minútach už s výsledkom nič nespravili.

HC 07 WPC Koliba Detva
1 : 3
(0:1, 0:0, 1:2)
HC Slovan Bratislava

Góly a asistencie: 44. Cox (Čacho) – 13. Gašpar (O'Donnell), 41. O'Donnell (Bačik, Štajnoch), 60. O'Donnell (Sersen). Rozhodca: Stano, Korba – Frimmel, Gegáň.
HC 07 WPC Koliba Detva: Sholl (Petrík) – Korím, Turan, Lalík, Rymsha, Jendroľ, Gachulinec, Fekiač F., Rais – Klíma T., Fekiač V., Askarov – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, Halama, Nauš – Sýkora, Downing, Ščurko
HC Slovan Bratislava: Durný (Beke) – Sersen, Ališauskas, Bačik, Štajnoch, Lee, Valach, Maier, Beňo – Urbánek, Harris, Rapáč B. – Ranford, Bortňák, Studenič – Gašpar, Zigo, O'Donnell – Kundrik, Petráš S., Jendek
59:55 gól Slovan Bratislava dal gól!
BRENDAN O'DONNELL vyšiel z trestnej lavice, okamžite dostal presnú prihrávku a z ľavej strany mieril presne do prázdnej bránky Detvy! Asistencie: Michal Sersen.
59:40 dôležité Obrovská šanca hostí, Gašpar v jasnej pozícii minul prázdnu bránku Detvy!
59:20 dôležité Detva sa snažila o rýchlu kombináciu, ktorá však nebola presná. Sholl však už mieri na striedačku svojho tímu!
58:39 dôležité Závar pred bránkou Slovana, Durný však bol pozorný a dokázal puk skryť do svojej lapačky!
43:39 gól Detva dala gól!
Čacho našiel výbornou prihrávkou pred Durným TREVORA COXA, ktorý si bravúrne vychutnal brankára Slovana a dáva kontaktný gól! Asistencia: Viliam Čacho.
40:59 gól Slovan Bratislava dal gól!
BRANDON O'DONNELL dostal výborný puk na ľavú stranu, dostal sa cez Rymshu a fantastickou strelou trafil absolútne presne pravý vinkel Shollovej bránky! Asistencie: Patrik Bačik, Martin Štajnoch.
35:55 dôležité Výborná akcia Mariána Studeniča, ktorý si našiel priestor na ľavej strane, jeho strelu ale Sholl chytá!
30:09 dôležité Veľká šanca Slovana, Maier však v zakončení recept na pozorného Sholla nenašiel a následne vzniká pred domácou bránkou ďalšia šarvátka!
29:50 dôležité Obrovská šanca Detvy! Ľupták výbornou prihrávkou našiel Ladislava Ščurka, ktorý sa rútil do úniku, ale jeho strelu Durný pohotovo vyrazil svojou vyrážačkou!
27:54 dôležité Askarov nabral na ľavej strane rýchlosť a ušiel Ališauskasovi, no s jeho zakončením si Durný poradil a podržal svoj tím!
22:18 dôležité Veľká šanca Slovana a v nej Tomáš Zigo, no jeho zakončenie bolo pred Shollom zblokované!
17:01 dôležité Následne Rymsha zaváhal na útočnej modrej čiare, po ľavej strane prenikol Tomáš Zigo, prihrávkou našiel Rastislava Gašpara, ktorý však tentoraz nechal vyniknúť pozorného Thomasa Sholla!
12:55 gól Slovan Bratislava dal gól!
Rýchla akcia hostí značí úvodný gól, O'Donnell sa zbavil na ľavej strane Frederika Fekiača, presnou prihrávkou pred Sholla našiel RASTISLAVA GAŠPARA, ktorý dáva svoj prvý gól v drese Slovana po príchode práve z Detvy. Asistencie: Brandon O'Donnell.