Davis Cup Slovensko Česko štvorhra ONLINE dnes sobota

7. 3. 2020 |

Davis Cup, Slovensko, Česko, štvorhra, online prenos, dnes, sobota. Online prenos štvorhry dnešného daviscupového zápasu Slovensko - Česko štartuje od 17:30.

Filip Polášek. Foto TASR - Michal Svítok

Davis Cup Slovensko Česko štvorhra ONLINE dnes sobota dnes od 17:30

Kapitán slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý po prvom dni federálneho derby proti Česku ešte nehádže flintu do žita. Napriek nepriaznivému stavu 0:2 verí, že Filip Polášek s Igorom Zelenayom uspejú v sobotňajšej štvorhre a slovenský tím sa ešte popasuje o postup na finálový turnaj v Madride.

"Chceli sme, aby to bolo po úvodných dvojhrách 1:1. Nedá sa nič robiť, po prvom dni prehrávame 0:2. Ešte však nič nie je stratené. Dúfam, že Filip Polášek s Igorom Zelenayom v debli potvrdia svoje kvality. Uvidíme, koho postavia Česi, či nechajú Veselého vyšťaviť, alebo ho budú šetriť na dvojhru," uviedol Hrbatý.

Podľa jeho slov Veselý s Rosolom nepredviedli výnimočné výkony, no na rozdiel od Jozefa Kovalíka s Andrejom Martinom v rozhodujúcich momentoch na antuke v AXA aréne nespravili chyby.

"Andrej Martin viedol v druhom sete sa stavu 4:4 pri podaní Rosola 30:0, no následne dal dva auty. Aj Jojo Kovalík spravil v závere súboja s Veselým tri chyby. Oboch českých hráčov držalo prvé podanie, to bol základný rozdiel," dodal šéf slovenskej lavičky.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Davis Cup 2020

Slovensko - Česko -:-, štvorhra, online prenos  dnes od 17:30

Polášek, Zelenay 2 6 6
Forejtek, Kolář 0 4 4

7.03.2020 17:39 • Davis Cup •

dôležité Slovensko získava prvý bod a znižuje teda stav s Českom na 1:2! Podľa programu by sa malo ďalej odohrať stretnutie medzi Andrejom Martinom a Jiřím Veselým, predpokladný začiatok 19:30!
6:4 dôležité GEM, SET, ZÁPAS SLOVENSKO! Papierové predpoklady sa napokon naplnili, keď naša dvojica Filip Polášek a Igor Zelenay zvládli ako favoriti štvrhru a oba sety získali zhodne 6:4! Naša dvojica hrala určite lepšie, súpera nepustila ani k brejkbalu a ukázali, že v debli sú lepší ako ich súper.
40-0 dôležité Tri mečbaly pre Slovensko!
5:4 dôležité Česko napokon odvrátilo až päť mečbalov! Teraz však naša dvojica bude môcť celú štvorhru ukončiť a vybojovať pre Slovensko úvodný bod.
A-40 dôležité Mečbal číslo päť pre Slovensko!
A-40 dôležité Štvrtý mečbal pre Slovensko!
A-40 dôležité Tretí mečbal pre Slovensko po presnom riterne Poláška!
A-40 dôležité Ťažký volej z bekhendu teraz Zelenay zvládol a Slovensko má k dispozícii druhý mečbal!
A-40 dôležité Na sieti sme teraz neprekonateľní a získavame po necelej hodine mečbal!
5:3 dôležité Na druhý pokus je už Slovensko úspešné a ideme teda do vedenia 5:3! Česko bude musieť podávať na udržanie sa v tejto štvorhre.
4:3 dôležité Česká strana odvrátila náš brejkbal a znižuje po využitom gembale stav druhého setu na 3:4!
A-40 dôležité Brejkbal pre Slovensko!
4:2 dôležité Igor Zelenay však teraz na sieti dominoval a na druhý pokus sme už úspešní, čím sa ujímame vedenia 4:2 v druhom sete!
3:2 dôležité Tretí gembal už Česko využíva a tak je stav v druhom sete znížený na 2:3!
3:1 dôležité Tá na naše konto aj pribúda, na sieti zahrala naša dvojica úspešne a dostávame sa v druhom sete do vedenia 3:1!
2:1 dôležité Česká dvojica napokon brejkbal úspešne zažehnala a svoj servis si následne udržala, čím znížila stav v druhom sete na 1:2 z ich pohľadu!
40-30 dôležité Výborný ritern z našej strany a tak získava druhý brejkbal v tomto sete!
2:0 dôležité Slovensko čistou hrou potvrdilo brejk a ide v druhom sete do vedenia 2:0!
1:0 dôležité Zdeněk Kolář chyboval na sieti a tak sme aj tento brejkbal dokázali využiť! Zopakovala sa teda situácia z prvého setu, keď Česku berieme hneď jeho úvodné podanie!
40-30 dôležité Aut z českej strany po druhom servise, je tu brejkbal pre našu dvojicu!
6:4 dôležité Igor Zelenay výborne zahral na sieti a tak využívame hneď náš prvý setbal! Slovensko zároveň získava vôbec prvý set v tomto zápolení proti Česku, keď sme v prvom sete štvorhry zvíťazili 6:4!
40-15 dôležité Filip Polášek s ďalším presným servisom a Slovensko tak získava dva setbaly!
5:4 dôležité Na druhý pokus je náš súper úspešný, takže Česko znižuje stav v prvom sete na 4:5! Naši však budú teraz môcť ukončiť prvý set vo svoj prospech.
5:3 dôležité Ten sa nám už podarilo využiť, keď Polášek opäť zahral výborne od siete a tak Slovensko vyhráva v prvom sete 5:3! To znamená, že Česko bude podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.
4:3 dôležité Jonáš Forejtek ukončil tento gem priamym bodom z podania, Česko znižuje stav prvého setu na 3:4 z jeho pohľadu!
4:2 dôležité Český ritern v aute a tak sa zrodila naša čistá hra! Slovensko vyhráva v prvom sete 4:2!
3:2 dôležité Zdeněk Kolář si v tomto prípade servis udržal a Česko znižuje na 2:3 v prvom sete!
3:1 dôležité Ten sa nám podarilo využiť, takže aj Igor Zelenay si udržal svoje prvé podanie v tomto zápase a tak vyhrávame v prvom sete 3:1!
2:1 dôležité Chyba z našej strany a tak Česko získava prvý gem v tom zápase, Slovensko vyhráva v prvom sete 2:1!
2:0 dôležité Slovensko bez komplikácii brejk potvrdilo a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!
1:0 dôležité Skvelý ritern od Zelenaya a tak sme úvodný brejkbal využili! Slovensko ide do vedenia 1:0 a bude podávať na potvrdenie brejku!
40-30 dôležité Zdeněk Kolář sa previnil dvojchybou a tak získavame hneď v úvode zápasu brejkbal!

renata jamrichova
27-1-2024
Renáta Jamrichová má všetky predpoklady, aby sa dotiahla na naše najlepšie tenistky a možno aj prekonala 4. miesto Dominiky Cibulkovej v rebríčku WTA, či bývalú svetovú päťku v rebríčku WTA Danielu Hantuchovú, ktorej sa tak ako Jamrichovej darilo v dvojhre, v štvorhre a v zmiešanej štvorhre.