7. 3. 2020 |

Davis Cup, Andrej Martin, Jiří Veselý, tenis, online prenos, Slovensko, Česko, dnes, sobota, live. Prvú dvojhru dnešného Davis Cupu Slovensko - Česko v ktorej sa predstavia Andrej Martin a Jiří Veselý naplánovali na 19:00.

Andrej Martin. Ilustračné foto: TASR/AP

Davis Cup Andrej Martin Jiří Veselý tenis ONLINE Slovensko Česko dnes sobota LIVE dnes od 19:00

Davis Cup, Andrej Martin, Jiří Veselý, tenis. Ak si chcú Slováci udržať šance na postup do Madridu, musia v AXA aréne v Bratislave vyhrať všetky zápasy. Slováci po prvom dni prehrávali s Českom 0:2.

Na úvodnú dvojhru dnešného programu nastúpia Andrej Martin a Jiří Veselý. Martin včera podľahol Lukášovi Rosolovi.

"Súper hral svetový tenis, nie nadarmo bol v prvej tridsiatke rebríčka. Nepodržal ma servis, hlavne v druhom sete. Nehral som až tak zle, ale súperovi vyšlo naozaj všetko. Mrzí ma veľmi veľa tesných autov z prvého servisu. Za stavu 4:4 v druhom sete som mal vyhrať gem, no skoro vyhratú výmenu som poslal centimeter do autu," povedal Martin.

Víťaz bratislavského súboja postúpi na finálový turnaj v Madride, kde bude 18 tímov 23.-29. novembra bojovať o cennú trofej. Účasť v španielskej metropole už majú istú vlaňajší daviscupoví semifinalisti Španielsko, Kanada, Rusko, Veľká Británia a dvaja držitelia voľných kariet Francúzsko so Srbskom.

časová značka Koniec zápasu
5:7 dôležité GEM, SET, ZÁPAS Jiří Veselý, postup ČESKO!
30-40 Andrej Martin prvú hrozbu odvrátil.
15-40 dôležité Jiří Veselý získava dva mečbaly! Česko delí jedna loptička od postupu do Madridu!
15-30 Andrejov úder ide von z dvorca. Toto už je náročné pre našu tímovú jednotku.
15-15 Teraz sa to vymenilo, po 15 na oboch stranách.
15-0 Veselý musel cez druhý servis, po ktorom zahral winner náš tenista.
5:6 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
5:6 Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6 dôležité Na druhý pokus od siete je Jiří Veselý úspešný a tak berie toto veľmi dôležité podanie nášho tenistu! Český reprezentant vyhráva v treťom sete 6:5 a bude podávať na víťazstvo v tomto zápase, ale aj celkové víťazstvo Česka v celkom zápolení v boji o postup do Madridu!
15-40 Veselý zahral úder len do pásky, prvý brejkbal je minulosťou.
0-40 dôležité Tak toto je veľmi zlé pre Andreja! Jiří Veselý získava tri brejkbaly!
0-30 Český tenista umiestnil loptičku presne na čiaru a pri podaní nášho tenistu tak vedie o dva fiftíny.
0-15 Dokonalý kraťas od Veselého.
5:5 dôležité Jiří Veselý ukončil tento gem priamym bodom z podania a tak ešte v dramatickom a dlhom zápase pokračujeme! Andrej Martin mal k dispozícii aj mečbal, ale bolo to práve pri servise súpera.
40-A Trochu zbytočná chyba nášho tenistu, Veselý získava ďalší gembal.
40-40 Veselého úder po ťažkej výmene končí v aute.
40-A Ďalší priamy bod pre českého tenistu, ktorý teda získava gembal na udržanie sa v zápase.
40-40 Jiří Veselý si pomáha servisom a mečbal tak odvrátil.
40-30 dôležité Je tu mečbal! Presný forhend od Andreja Martina, NTC je na nohách!
30-30 Priamy bod z podania, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či gembal?
30-15 Loptu získava Veselý.
30-0 Skvelý ritern od Andreja Martina, ktorý vedie pri podaní súpera o dva fiftíny.
15-0 Ľahká a zbytočná chyba od Veselého na úvod veľmi dôležitého podania.
5:4 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
5:4 Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:4 dôležité Krásna výmena z oboch strán, napokon ju Andrej Martin zakončl krásnym krížnym volejom a čistou hrou sa ujíma vedenia 5:4 v treťom sete! Jiří Veselý tak bude musieť opäť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-0 Andrej Martin získava šancu na čistú hru.
30-0 Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.
15-0 Loptu získava Martin.
4:4 dôležité Na tretí pokus je už Jiří Veselý úspešný a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 4:4!
30-40 Dlhšiu výmenu zakončil Veselý len nepresným úderom, čím stratil aj druhý gembal.
15-40 Čistá hra to nebude, úder von z dvorca teraz zahral aj Veselý.
0-40 Aut z rakety slovenského tenistu, ten český tak získava tri gembaly.
0-30 Presne na čiaru to teraz zahral český tenista.
0-15 Loptu získava Veselý.
4:3 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
4:3 Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3 dôležité Prakticky tá istá situácia, Andrej Martin si tak tento svoj servis udržal a ide v treťom sete do vedenia 4:3!
A-40 dôležité Český tenista chcel zahrať úder presne k čiare, ale loptička končí v aute.
40-40 Veselý zahnal Andreja do ťažkej situácie a tak je tu ďalšia zhoda.
A-40 Ďalší gembal pre slovenského tenistu.
40-40 Andrejov úder končí v aute, ide sa teda späť na zhodu.
A-40 Loptu získava Martin.
40-40 Ostáva však nevyužitý, Andrejov úder zastavuje páska a tak sa pôjde cez zhodu.
40-30 Presný volej našej tímovej jednotky, ktorá tak získava gembal.
30-30 Andrej Martin zahral presný slajsovaný forhend, po 30 na oboch stranách.
15-30 Veselý zahral vynikajúci úder, ale mal aj kus šťastia, keď mu pomohlo prasiatko.
15-15 Tento úder slovenský tenista prepálil, po 15 na oboch stranách.
15-0 Andrej Martin zahral presný lob, súper ešte reagoval, ale len úderom do autu.
3:3 dôležité Český tenista ho bez problémov využíva a vyrovnáva tak stav tretieho setu na 3:3!
30-40 Veselý si pomáha priamy bodom a tak získava gembal.
30-30 Aut z rakety českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30 Jiří Veselý si pomáha esom.
15-15 Po 15 na oboch stranách.
15-0 Rozhodca potvrdil správnosť loptičky, Andrej tak získva fiftín na úvod podania súpera.
3:2 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
3:2 Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:2 dôležité Andrej Martin si pomohol servisom a tak ide v treťom sete do vedenia 3:2!
40-30 Ten prvý sa mu využiť nepodarilo.
40-15 Priamy bod a tak slovenský tenista získava dva gembaly.
30-15 Andrej zahral presný slajs a získava tak druhý fiftín v rade.
15-15 Tento úder Veselý prepálil, po 15 na oboch stranách.
0-15 Jiří Veselý zahral presný skrátený úder.
2:2 dôležité Aj sa tak stáva, Jiří Veselý vyrovnáva v treťom sete na 2:2!
0-40 Český tenista získava šancu na čistú hru.
0-30 Jiří Veselý získava aj druhý fiftín v rade, ale až po druhom servise, ktorý bol veľmi tesný.
0-15 Dlhšiu výmenu chcel Andrej ukončiť dropšotom, ale loptička končí len na páske.
2:1 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
2:1 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1 dôležité Tento gem napokon slovenský tenista vyhral, ale mal čo robiť, aby si servis udržal!
40-40 Veselý to z nádejnej pozície pokazil a tak sme späť na zhode! Dráma pokračuje ďalej, dnes sa tak skoro asi spať nepôjde.
40-A dôležité Český tenista má ďalšiu šancu vziať nášmu tenistovi podanie!
40-40 Ten je odvrátený.
40-A dôležité Veselý sa presunul na sieť a tak získava ďalší brejkbal!
40-40 Opäť je tu však zhoda.
A-40 Andrej Martin od siete presne skrátil hru a získava tak druhý gembal.
40-40 Jiří Veselý zahral úspešný winner z bekhendu, pokračujeme teda v tomto geme ďalej.
40-40 Veselého bekhend bol prepálený, pôjde sa cez zhodu a druhý brejkbal je odvrátený!
30-40 Prvú hrozbu slovenský tenista odvracia za pomoci svojho servisu.
15-40 dôležité Český tenista zahral presný ritern a získava tak dva brejkbaly!
15-30 Veselý posiela loptičku zo svojej rakety len do autu.
0-30 Skvelý kraťas od Veselého, ktorý teda vedie o dva fiftíny pri servise Andreja Martina.
0-15 Zahlásený aut z rakety Slováka, dlhšie sa však riešila, či sa bude výmena opakovať, alebo nie. Napokon je to fiftín pre Veselého.
1:1 dôležité Čech uspel aj cez druhé podanie a tak vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.
30-40 Jiří Veselý získava gembal.
30-30 Eso českého tenistu, po 30 na oboch stranách.
30-15 Aut z rakety podávajúceho hráča, Andrej teda znova vedie o jeden fiftín pri servise súpera.
15-0 Slovenský tenista sa teraz prezentoval presným obhodením súpera.
1:0 dôležité Andrej Martin pridáva na svoje konto štvrté eso a ujíma sa v treťom sete vedenia 1:0!
40-15 Slovenská tímová jednotka bola úspešná cez druhé podanie a získava tak dva gembaly.
30-15 Český tenista zahral dlhý úder do autu, druhý fiftín v rade pre Andreja.
15-15 Po 15 na oboch stranách, Veselého bekhend končí na páske.
0-15 Andrej Martin nezahájil úvod prvého podanie v treťom sete úspešne.
0:0 Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.
0:0 Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:7 dôležité Páska pomohla českému tenistovi, ktorý napokon vyhral v druhom sete 7:5 a o osude tohto zápasu rozhodne tretí set! Už to vyzeralo, že Andrej Martin za stavu 5:2 to dotiahne do úspešného konca, ale Jiří Veselý zabral a celé to ešte otočil. Stav tohto zápasu je vyrovnaný 1:1 a Slovensko potrebuje, aby Andrej Martin tento zápas vyhral, všetci mu držíme palce!
15-40 dôležité Jiří Veselý získava dva setbaly!
15-30 Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.
15-0 Veselý pokazil servis, fiftín pre Andreja Martina.
5:6 dôležité Teraz dominuje na kurte český tenista, ktorý berie tento servis nášho tenistu a tak ide do vedenia 6:5 v druhom sete! Jiří Veselý tak bude podávať na víťzstvo v druhom sete, dráma medzi Slovenskom a Českom pokračuje ďalej!
15-40 dôležité Jiří Veselý získava dva brejkbaly!
15-30 Loptu získava Martin.
0-30 Druhý fiftín v rade pre českého tenistu pri podaní toho nášho.
0-15 Veselý prešiel na sieť pri servise Andreja a získava tak na svoje konto fiftín.
5:5 dôležité Český tensita je úspešný, vyrovnáva na 5:5 v druhom sete a ten tak ešte bude mať pokračovanie!
30-40 Veselý získava gembal na potvrdenie brejku a tak aj udržanie sa v tomto zápase.
30-30 Úspešný servis českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Tak, čo príde teraz...
30-15 Veselého úder zastavuje páska, Andrej teda znova vedie o jeden fiftín.
15-0 Andrej Martin úspešný na sieti, Veselý tak nezačal cestu za potvrdením brejku úspešne.
5:4 dôležité Škoda tohto úderu, ale nič sa nedá robiť! Jiří Veselý zvládol náročnú situáciu, zobral nášmu tenistovi servis na víťazstvo v zápase a znižuje stav druhého setu na 4:5 z jeho pohľadu, český tenista tak stále žije v tomto zápase!
30-40 dôležité Jiří Veselý zahral presný forhend po prechode na sieť a tak získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!
30-30 Aut z rakety českého tenistu, po 30 na oboch stranách. Tak, príde mečbal či brejkbal?
15-30 Nevynútená chyba z rakety Andreja Martina, Veselý tak získava druhý fiftín v rade.
15-15 Loptu získava Veselý.
15-0 Slovenský tenista začína esom.
5:3 dôležité Jiří Veselý čistou hrou znižuje na 3:5 z jeho pohľadu v druhom sete. Andrej Martin však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase, držíme palce!
0-40 Český tenista získava tri gembaly na udržanie sa v tomto zápase.
0-30 Loptu získava Veselý.
0-15 Jiří Veselý zahájil veľmi dôležitý servis esom.
5:2 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
5:2 Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:2 dôležité Naša tímová jednotka je hneď na prvý pokus úspešná a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 5:2! Jiří Veselý bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
40-15 Andrej Martin po presnom bekhende získava dva gembaly.
30-15 Slovenský tenista zahral presný servis-volej.
15-0 Šťastný odskok teraz pomohol nášmu tenistovi.
4:2 dôležité Jiří Veselý si pomohol servisom a tak znižuje stav druhého setu na 2:4 z jeho pohľadu!
30-40 Andrej Martin si trpezlivo počkal a úderom do protipohybu odvrátil prvý gembal súpera.
15-40 Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista do autu, český tenista získava dva gembaly.
15-30 Jiří Veselý získava druhý fiftín v rade pri svojom podaní.
15-15 Lob slovenskému tenistovi nevyšiel, po 15 na oboch stranách.
4:1 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
4:1 Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:1 dôležité Výborne, výborne! Andrej Martin odvrátil dva brejkbaly, následne zakončil túto výmenu na sieti a ide v druhom sete do vedenia 4:1!
A-40 Druhý gembal pre Andreja Martina.
40-40 Toto bol presný volej od Veselého, takže ideme späť na zhodu.
A-40 Krásny úder slovenského tenistu po skvelom nábehu na sieť a po dvoch odvrátených brejkbaloch získava Andrej gembal.
40-40 Esom si pomáha slovenský tenista a odvrátil tak aj druhý brejkbal!
30-40 Prvú hrozbu Andrej odvrátil, ale správnosť loptičky musel potvrdiť rozhodca.
15-40 dôležité Slovenský tenista nedokázal správne obhodiť súpera a čelí tak dvom brejkbalom súpera!
15-30 Andrej Martin si pomáha servisom a znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30 Veselý získava druhý fiftín v rade pri podaní nášho tenistu.
3:1 dôležité Na druhý pokus je už Jiří Veselý úspešný a prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:3!
40-A Veselý zahral presný úder k čiare a získava tak druhý gembal.
40-40 Ale využiť sa mu ho nepodarilo, je tu ďalší presný ritern nášho tenistu a tak sa ide cez zhodu.
30-40 Gembal pre podávajúceho tenistu.
30-30 Po 30 na oboch stranách, Andrej Martin nemal nárok na tento úder súpera. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15 Andrej Martin zahral presný ritern a získava tak druhý fiftín v rade pri servise súpera.
3:0 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
3:0 Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:0 dôležité Andrej Martin zakončil tento gem presným volejom a tak čistou hrou potvrdil brejk! Slovenský tenista teda vyhráva v druhom sete 3:0 a stále sa jeho výkon stupňuje.
40-0 dôležité Priamy bod z podania.
30-0 Druhý fiftín v rade pre Andreja po ďalšom presnom bekhende.
15-0 Začína presným bekhendovým volejom a fiftín je na jeho konte.
2:0 dôležité Ale na druhý pokus je už Andrej Martin úspešný a berie tak podanie súpera! Slovenský tenista vyhráva v druhom sete 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30 Jiří Veselý prvú hrozbu odvracia, pomohol mu aut z rakety nášho tenistu.
40-15 dôležité Sebavedomie slovenského tenistu rastie a rastie. Andrej Martin ďalším skvelým úderom získava dva brejkbaly!
30-15 Andrejovi Martinovi pomohla páska a opäť tak vyhráva o jeden fiftín.
15-15 Sporná situácia, ale zrejme to tesný aut bol. Andrej Martin rešpektuje rozhodcu a neprotestuje.
15-0 Andrej Martin pokračuje vo svojom sústredenom výkone a získava fiftín pri úvode súperovho servisu.
1:0 dôležité Toto bola najkrajšia výmena zápasu a jej víťazom je Andrej Martin, keď vyškrabal už stratenú loptu a následne winnerom ide v druhom sete do vedenia 1:0!
40-30 Loptu získava Veselý.
40-15 Potom to však napravil skvelým úderom po čiare, slovenský tenista získava dva gembaly.
30-15 Teraz to však Andrej pokazil a ľahký úder poslal len do pásky.
30-0 Druhý fiftín v rade pre slovenskú tímovú jednotku.
15-0 Andrej Martin vstupuje do druhého setu ziskom fiftínu a to opäť po presnom prechode na sieť.
6:4 dôležité Áno! Jiří Veselý svoj úder poslal von z dvorca a tak Andrej Martin využíva hneď prvý setbal v tomto zápase a to pri servise súpera! Slovenský tensita prehrával 0:2 a 15:40 pri svojom servise, ale zrazu sa to otočilo, Andrej postupune gradoval svoj výkon a napokon sa stáva víťazom prvého setu! Pred nami je teda druhý set a my veríme, že ho Andrej zvládne!
40-15 dôležité Andrej Martin sa presunul na sieť a krásnym spôsobom si vybojoval dva setbaly pri podaní súpera!
30-0 Aj tento fiftín putuje na konto nášho tenistu, Veselý je teda pod tlakom pri svojom servie na udržanie sa v prvom sete.
15-0 Dlhšiu výmenu zakončil Čech do autu, dôležitý servis tak Veselý nezahájil úspešne.
5:4 dôležité Výborne! Andrej Martin sa čistou hrou ujíma vedenia 5:4 v prvom sete a to znamená, že Jiří Veselý musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry!
40-0 Slovenský tenista zvládol náročnú výmenu, vytiahol si súpera na sieť a prekným obhodením získava tri gembaly.
30-0 Andrej Martin si následne pomáha servisom.
15-0 Krásne zahratý úder od slovenského tenistu, jeho rezaný forhend prináša fiftín na Andrejove konto.
4:4 dôležité Jiří Veselý si pomohol esom a tak si svoj servis predsa len udržal! Stav v prvom sete je vyrovnaný 4:4, na podanie ide slovenský tenista!
30-40 Andrej Martin graduje svoj výkon, bekhendom znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
15-40 Čistá hra českej tímovej jednotky to nebude, Veselého úder bekhend ide von z dvorca.
0-40 Jiří Veselý po chybe nášho tenistu získava tri gembaly.
0-30 Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.
0-15 Dlhšiu výmenu zakončil slovenský tenista len forhendom do pásky.
4:3 dôležité Andrej Martin si pomáha priamym bodom a napokon brejk potvrdil! Slovenský tenista sa ujíma vedenia 4:3 v prvom sete!
40-30 Na prvý pokus slovenský tenista úspešný nebol.
40-15 Eso slovenského tenistu, Andrej Martin získava dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-0 Následne si Andrej pomáha servisom a vyhráva o dva fiftíny.
15-0 Slovenský tenista aj so šťastím začína cestu za potvrdením brejku úspešne.
3:3 dôležité Na ritern súpera reagoval Jiří Veselý úderom do autu a tak Andrej Martin získava toto podanie českého tenistu! Rozdiel brejku je teda zmazaný, Andrej bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30 dôležité Andrej Martin výborne zvládol náročnú a dlhú výmenu, takže má prvý brejkbal v tomto zápase!
30-30 Český tenista teraz neuspel so svojim volejom, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30 Loptu získava Veselý.
15-15 Jiří Veselý sa previnil dvojchybou, po 15 na oboch stranách.
0-15 Peknú výmenu z oboch strán ukončil víťazne Veselý a to winnerom.
2:3 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
2:3 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:3 dôležité Na druhý pokus bol už slovenský tenista úspešný, pomohol si priamym bodom pri druhom servise a znižuje teda stav v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!
40-15 Čistá hra to napokon nebude, Jiří Veselý zahral presný ritern.
40-0 Presný servis od Andreja Martina, ktorý tak získava tri gembaly.
15-0 Andrej Martin zahral presný bekhend po čiare.
1:3 dôležité Jiří Veselý po druhom servise zahral presný kraťas a tak sa ujíma v prvom sete vedenia 3:1!
15-40 Český tenista zahral eso a získava teda dva gembaly.
15-15 Po 15 na oboch stranách, teraz slovenský tenista zvládol ťažký ritern.
0-15 Jiří Veselý začína tento svoj servis správnym obhodením súpera.
1:2 Koniec prestávky, podávať bude Jiří Veselý.
1:2 Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:2 dôležité Výborne! Toto bol dôležitý moment pre Andreja Martina, ktorý odvrátil dva brejkbaly súpera a získava svoj prvý gem v tomto zápase! Za stavu 2:1 z pohľadu českého tenistu pôjde podávať práve Jiří Veselý.
A-40 Tretím fiftínom v rade získava Andrej gembal.
40-40 Pod tlakom bol teraz slovenský tenista úspešný, volejom odvrátil aj druhý brejkbal a pôjde sa cez zhodu.
30-40 Andrej Martin sa správne presunul na sieť a prvú hrozbu sa mu podarilo odvrátiť.
15-40 dôležité Jiří Veselý pokračuje vo svojej dominancii a získava dva brejkbaly!
0-30 Nuž, český tenista teraz predvádza jednu parádu za druhou. Veselý zahral správny dropšot a vyhráva pri servise súpera o dva fiftíny.
0-15 Veselý zahral presný úder po čiare a tak na úvod podania nášho tenistu získava fiftín.
0:2 dôležité Český tenista ukončil tento gem esom, úspešne potvrdil brejk a ujíma sa tak v prvom sete vedenia 2:0!
0-40 Jiří Veselý zvládol druhý servis a získava tak tri gembaly na potvrdenie brejku.
0-30 Ritern nášho tenistu úspešný nebol, druhý fiftín v rade pre Čecha.
0-15 Cestu za potvrdením brejku zahájil Veselý úspešne.
0:1 dôležité Český tenista sa prezentoval skvelým bekhendovým riternom a tak berie prvé podanie nášho tenistu v tomto zápase!
40-A dôležité Veselý zahral správny ritern a tak získava aj druhý brejkbal!
40-40 Andrej Martin si však pomáha servisom a brejkbal teda odvrátil! Hneď v úvode zápasu sa tak pôjde cez zhodu.
30-40 dôležité Tesný aut z rakety nášho tenistu, Jiří Veselý hneď v úvode zápasu s brejkbalom!
30-30 Andrej Martin zvolil postupný útok a napokon od siete vyrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30 Po tejto výmene však putuje druhý fiftín na konto českého tenistu, ktorý je tak v úvode zápasu v menšej výhode.
15-15 Po 15 na oboch stranách, slovenský tenista zvládol servis-volej.
0-15 Hneď na úvod zápasu dlhšia výmena, z defenzívy napokon Andrej Martin chyboval a tak to je fiftín pre Jiřího Veselého.
0:0 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Na servise začne Andrej Martin zo Slovenska.
Andrej Martin a Jiří Veselý sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Súboj tímových jednotiek sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný, teraz už tenisový večer! Pred malou chvíľou sa Filip Polášek s Igorom Zelenayom postarali o náš prvý bod a tým znížili stav tohto zápolenia s Českom na 1:2!

V rámci dnešnej prvej dvojhry proti sebe nastúpia Andrej Martin a Jiří Veselý a pred našou tímovou jednotkou stojí jednoznačná úloha. Budeme teda Andrejovi držať palce, aby svoje stretnutie zvládol, vyrovnal celkový stav a o postupujúcom do Madridu sa tak rozhodlo v závrečnej dvojhre.
dôležité Slovensko získava prvý bod a znižuje teda stav s Českom na 1:2! Tak ako sa očakávalo, štvrorhru sme jednoznačne zvládli a Filip Polášek spoločne s Igorom Zelenayom sa postarali o náš úvodný bod a sme teda späť v hre o postup.

Podľa programu by sa malo ďalej odohrať stretnutie medzi Andrejom Martinom a Jiřím Veselým, predpokladný začiatok 19:30!
PO PRVOM HRACOM DNI SLOVENSKO 0:2 ČESKO

V piatkových zápsoch dominovali českí tenisti, ktorí nám nedovolili uhrať ani jeden set a tak Jozef Kovalík a Andrej Martin prehrali zhodne 0:2 na sety. Prvý menovaný nestačil na českú jednotku Jiřího Veselého no a Andrej Martin podľahol Lukášovi Rosolovi a to aj napriek tomu, že bol v tomto zápase pasovaný do úlohy favorita.

Slovensko má teda ako sa hovorí nôž na krku. Sobotný program otvorí štvorhra, v ktorej musíme vyhrať, aby sme ešte boli stále v hre o postup na záverečný turnaj. Práve vo štvorhre by Slovensko malo byť určite favoritom, keď naše farby budú reprezentovať debloví špecialisti Filip Polášek, ktorý je momentálne svetová osmička a Igor Zelenay, ktorému v rebríčku štvorhry patrí 70. miesto.

Za české farby je do štvrohry nominovaná dvojica Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář. Obja sú však v rebríčku štvrohry na oveľa nižších miestach ako naša dvojica, Forejtekovi patrí 339. miesto a Kolářovi 214. miesto.

Budeme teda Filipovi a Igorovi držať palce, aby pre Slovensko vybojovali prvý bod a vrátili nás tak späť do hry. Ak sa nám teda podarí snížiť, tak podľa žrebu sú na programe ešte dve stretnutia a to Martin – Veselý a Kovalík – Rosol.

Štvrohra má naplánovaný začiatok na 17:30 a ďalšie stretnutia sa teda budú odvíjať podľa skóre a prípadnej dohody oboch kapitánov, ak by už bolo o postupujúcom rozhodnuté.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.