7. 3. 2020 |

Davis Cup, Andrej Martin, Jiří Veselý, tenis, online prenos, Slovensko, Česko, dnes, sobota, live. Prvú dvojhru dnešného Davis Cupu Slovensko - Česko v ktorej sa predstavia Andrej Martin a Jiří Veselý naplánovali na 19:00.

Andrej Martin. Ilustračné foto: TASR/AP

Davis Cup Andrej Martin Jiří Veselý tenis ONLINE Slovensko Česko dnes sobota LIVE dnes od 19:00

Davis Cup, Andrej Martin, Jiří Veselý, tenis. Ak si chcú Slováci udržať šance na postup do Madridu, musia v AXA aréne v Bratislave vyhrať všetky zápasy. Slováci po prvom dni prehrávali s Českom 0:2.

Na úvodnú dvojhru dnešného programu nastúpia Andrej Martin a Jiří Veselý. Martin včera podľahol Lukášovi Rosolovi.

"Súper hral svetový tenis, nie nadarmo bol v prvej tridsiatke rebríčka. Nepodržal ma servis, hlavne v druhom sete. Nehral som až tak zle, ale súperovi vyšlo naozaj všetko. Mrzí ma veľmi veľa tesných autov z prvého servisu. Za stavu 4:4 v druhom sete som mal vyhrať gem, no skoro vyhratú výmenu som poslal centimeter do autu," povedal Martin.

Víťaz bratislavského súboja postúpi na finálový turnaj v Madride, kde bude 18 tímov 23.-29. novembra bojovať o cennú trofej. Účasť v španielskej metropole už majú istú vlaňajší daviscupoví semifinalisti Španielsko, Kanada, Rusko, Veľká Británia a dvaja držitelia voľných kariet Francúzsko so Srbskom.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Davis Cup 2020

Andrej Martin - Jiří Veselý -:-, online prenos Davis cup dnes od 19:00

Martin 1 6 5 5
Veselý 2 4 7 7

7.03.2020 19:39 • Davis Cup •

5:7 dôležité GEM, SET, ZÁPAS Jiří Veselý, postup ČESKO!
15-40 dôležité Jiří Veselý získava dva mečbaly! Česko delí jedna loptička od postupu do Madridu!
5:6 dôležité Na druhý pokus od siete je Jiří Veselý úspešný a tak berie toto veľmi dôležité podanie nášho tenistu! Český reprezentant vyhráva v treťom sete 6:5 a bude podávať na víťazstvo v tomto zápase, ale aj celkové víťazstvo Česka v celkom zápolení v boji o postup do Madridu!
0-40 dôležité Tak toto je veľmi zlé pre Andreja! Jiří Veselý získava tri brejkbaly!
5:5 dôležité Jiří Veselý ukončil tento gem priamym bodom z podania a tak ešte v dramatickom a dlhom zápase pokračujeme! Andrej Martin mal k dispozícii aj mečbal, ale bolo to práve pri servise súpera.
40-30 dôležité Je tu mečbal! Presný forhend od Andreja Martina, NTC je na nohách!
5:4 dôležité Krásna výmena z oboch strán, napokon ju Andrej Martin zakončl krásnym krížnym volejom a čistou hrou sa ujíma vedenia 5:4 v treťom sete! Jiří Veselý tak bude musieť opäť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
4:4 dôležité Na tretí pokus je už Jiří Veselý úspešný a tak vyrovnáva stav v treťom sete na 4:4!
4:3 dôležité Prakticky tá istá situácia, Andrej Martin si tak tento svoj servis udržal a ide v treťom sete do vedenia 4:3!
A-40 dôležité Český tenista chcel zahrať úder presne k čiare, ale loptička končí v aute.
3:3 dôležité Český tenista ho bez problémov využíva a vyrovnáva tak stav tretieho setu na 3:3!
3:2 dôležité Andrej Martin si pomohol servisom a tak ide v treťom sete do vedenia 3:2!
2:2 dôležité Aj sa tak stáva, Jiří Veselý vyrovnáva v treťom sete na 2:2!
2:1 dôležité Tento gem napokon slovenský tenista vyhral, ale mal čo robiť, aby si servis udržal!
40-A dôležité Český tenista má ďalšiu šancu vziať nášmu tenistovi podanie!
40-A dôležité Veselý sa presunul na sieť a tak získava ďalší brejkbal!
15-40 dôležité Český tenista zahral presný ritern a získava tak dva brejkbaly!
1:1 dôležité Čech uspel aj cez druhé podanie a tak vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.
1:0 dôležité Andrej Martin pridáva na svoje konto štvrté eso a ujíma sa v treťom sete vedenia 1:0!
5:7 dôležité Páska pomohla českému tenistovi, ktorý napokon vyhral v druhom sete 7:5 a o osude tohto zápasu rozhodne tretí set! Už to vyzeralo, že Andrej Martin za stavu 5:2 to dotiahne do úspešného konca, ale Jiří Veselý zabral a celé to ešte otočil. Stav tohto zápasu je vyrovnaný 1:1 a Slovensko potrebuje, aby Andrej Martin tento zápas vyhral, všetci mu držíme palce!
15-40 dôležité Jiří Veselý získava dva setbaly!
5:6 dôležité Teraz dominuje na kurte český tenista, ktorý berie tento servis nášho tenistu a tak ide do vedenia 6:5 v druhom sete! Jiří Veselý tak bude podávať na víťzstvo v druhom sete, dráma medzi Slovenskom a Českom pokračuje ďalej!
15-40 dôležité Jiří Veselý získava dva brejkbaly!
5:5 dôležité Český tensita je úspešný, vyrovnáva na 5:5 v druhom sete a ten tak ešte bude mať pokračovanie!
5:4 dôležité Škoda tohto úderu, ale nič sa nedá robiť! Jiří Veselý zvládol náročnú situáciu, zobral nášmu tenistovi servis na víťazstvo v zápase a znižuje stav druhého setu na 4:5 z jeho pohľadu, český tenista tak stále žije v tomto zápase!
30-40 dôležité Jiří Veselý zahral presný forhend po prechode na sieť a tak získava brejkbal na udržanie sa v tomto zápase!
5:3 dôležité Jiří Veselý čistou hrou znižuje na 3:5 z jeho pohľadu v druhom sete. Andrej Martin však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase, držíme palce!
5:2 dôležité Naša tímová jednotka je hneď na prvý pokus úspešná a dostáva sa tak v druhom sete do vedenia 5:2! Jiří Veselý bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase.
4:2 dôležité Jiří Veselý si pomohol servisom a tak znižuje stav druhého setu na 2:4 z jeho pohľadu!
4:1 dôležité Výborne, výborne! Andrej Martin odvrátil dva brejkbaly, následne zakončil túto výmenu na sieti a ide v druhom sete do vedenia 4:1!
15-40 dôležité Slovenský tenista nedokázal správne obhodiť súpera a čelí tak dvom brejkbalom súpera!
3:1 dôležité Na druhý pokus je už Jiří Veselý úspešný a prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:3!
3:0 dôležité Andrej Martin zakončil tento gem presným volejom a tak čistou hrou potvrdil brejk! Slovenský tenista teda vyhráva v druhom sete 3:0 a stále sa jeho výkon stupňuje.
40-0 dôležité Priamy bod z podania.
2:0 dôležité Ale na druhý pokus je už Andrej Martin úspešný a berie tak podanie súpera! Slovenský tenista vyhráva v druhom sete 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.
40-15 dôležité Sebavedomie slovenského tenistu rastie a rastie. Andrej Martin ďalším skvelým úderom získava dva brejkbaly!
1:0 dôležité Toto bola najkrajšia výmena zápasu a jej víťazom je Andrej Martin, keď vyškrabal už stratenú loptu a následne winnerom ide v druhom sete do vedenia 1:0!
6:4 dôležité Áno! Jiří Veselý svoj úder poslal von z dvorca a tak Andrej Martin využíva hneď prvý setbal v tomto zápase a to pri servise súpera! Slovenský tensita prehrával 0:2 a 15:40 pri svojom servise, ale zrazu sa to otočilo, Andrej postupune gradoval svoj výkon a napokon sa stáva víťazom prvého setu! Pred nami je teda druhý set a my veríme, že ho Andrej zvládne!
40-15 dôležité Andrej Martin sa presunul na sieť a krásnym spôsobom si vybojoval dva setbaly pri podaní súpera!
5:4 dôležité Výborne! Andrej Martin sa čistou hrou ujíma vedenia 5:4 v prvom sete a to znamená, že Jiří Veselý musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry!
4:4 dôležité Jiří Veselý si pomohol esom a tak si svoj servis predsa len udržal! Stav v prvom sete je vyrovnaný 4:4, na podanie ide slovenský tenista!
4:3 dôležité Andrej Martin si pomáha priamym bodom a napokon brejk potvrdil! Slovenský tenista sa ujíma vedenia 4:3 v prvom sete!
3:3 dôležité Na ritern súpera reagoval Jiří Veselý úderom do autu a tak Andrej Martin získava toto podanie českého tenistu! Rozdiel brejku je teda zmazaný, Andrej bude podávať na potvrdenie brejku.
40-30 dôležité Andrej Martin výborne zvládol náročnú a dlhú výmenu, takže má prvý brejkbal v tomto zápase!
2:3 dôležité Na druhý pokus bol už slovenský tenista úspešný, pomohol si priamym bodom pri druhom servise a znižuje teda stav v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!
1:3 dôležité Jiří Veselý po druhom servise zahral presný kraťas a tak sa ujíma v prvom sete vedenia 3:1!
1:2 dôležité Výborne! Toto bol dôležitý moment pre Andreja Martina, ktorý odvrátil dva brejkbaly súpera a získava svoj prvý gem v tomto zápase! Za stavu 2:1 z pohľadu českého tenistu pôjde podávať práve Jiří Veselý.
15-40 dôležité Jiří Veselý pokračuje vo svojej dominancii a získava dva brejkbaly!
0:2 dôležité Český tenista ukončil tento gem esom, úspešne potvrdil brejk a ujíma sa tak v prvom sete vedenia 2:0!
0:1 dôležité Český tenista sa prezentoval skvelým bekhendovým riternom a tak berie prvé podanie nášho tenistu v tomto zápase!
40-A dôležité Veselý zahral správny ritern a tak získava aj druhý brejkbal!
30-40 dôležité Tesný aut z rakety nášho tenistu, Jiří Veselý hneď v úvode zápasu s brejkbalom!
dôležité Slovensko získava prvý bod a znižuje teda stav s Českom na 1:2! Tak ako sa očakávalo, štvrorhru sme jednoznačne zvládli a Filip Polášek spoločne s Igorom Zelenayom sa postarali o náš úvodný bod a sme teda späť v hre o postup.

Podľa programu by sa malo ďalej odohrať stretnutie medzi Andrejom Martinom a Jiřím Veselým, predpokladný začiatok 19:30!