Conor McGregor vs. Dustin Poirier ONLINE UFC 257 dnes LIVE

23. 1. 2021 |
 

Conor McGregor dnes nastupuje na duel UFC 257. Proti nemu bude stáť americký bojovník Dustin Poirier. Sledujte ONLINE prenos od 06:00 hod.

Conor McGregor bude v ľahkej váhe čeliť starému známemu bojovníkovi. Dustin Poirier bol totiž jeho súperom ešte v roku 2014, kedy ho írsky borec porazil v 1. kole na TKO.

Dnes sú však už obaja v úplne inej situácii a hlavne v odlišnom vývoji svojich kariér. Kým Conor McGregor vystúpal v pomyslenom rebríčku úspechov na samý vrchol, Dustin Poirier je žijúcou legendou UFC a zároveň filantropom.

Conor McGregor vs. Dustin Poirier ONLINE UFC 257 dnes LIVE NAŽIVO 

Je totiž zakladateľom The Good Fight Foundation, na ktorú prispieva každým svojím súbojom rôznymi čiastkami. Tentokrát sa k nemu pridal aj Conor McGregor, ktorý daruje nadácii zo zápasu 500-tisíc dolárov.

Už pred duelom má však Ír istých 5 miliónov, pričom jeho súper zarobí jeden milión dolárov. Súboj je hlavným zápasom turnaja UFC 257, na ktorom sa predstaví aj Makhmud Muradov. Populárny Uzbek je veľmi dobre známy u našich českých susedov, ale určite si ho z Oktagonu pamätajú aj Slováci.

Hlavný zápas však bude patriť írskemu a americkému bojovníkovi. Conor McGregor sa týmto duelom vracia do oktaognu po ročnej prestávke. Naposledy zápasil s Donaldom Cerronem, ktorého ukončil už v prvom kole na TKO. 

Iba štyridsať sekúnd trval ostro sledovaný súboj medzi Conorom McGregorom a Donaldom Cerronem vo welterovej váhe na turnaji UFC 246 v americkom Las Vegas.

Pre McGregora to bolo prvé víťazstvo od novembra 2016, keď v kategórii „lightweight” zastavil Američana Eddieho Alvareza, a stal sa prvým bojovníkom UFC, ktorý v rovnakom čase vlastnil dva majstrovské opasky.

Potom utrpel dve celosvetovo sledované a značne kontroverzné prehry. V roku 2017 v čisto boxerskom súboji nestačil na skúseného amerického profíka Floyda Mayweathera a v októbri 2018 už opäť v MMA utrpel škandálnu prehru s Rusom Chabibom Nurmagomedovom, po ktorej sa takmer pobili realizačné tímy oboch súperov.

Potom Conor McGregor vyhlásil, že končí kariéru v oktagone, ale toto rozhodnutie mu dlho nevydržalo. Po roku nečinnosti a niekoľkých aférach mimo športu sa „The Notorious” vrátil vo skvelej forme, čo si odniesol veterán UFC Donald Cerrone.

Aktualizuj online prenos
Obaja borci si po zápase športovo podali ruky, Conor McGregor pogratuloval súperovi k víťazstvu. Nuž, sympatické gesto Íra, na to sme v minulosti neboli v niektorých prípadoch zvyknutí.
02:32 dôležité Vyzerá to, že správnym receptom na McGregora boli Poirierove lowkicky, ktorými prakticky vyradil ľavú nohu súpera. McGregor sa prakticky prestal hýbať, nedokázal reagovať na tvrdé háky súpera a porúčal sa k zemi!
02:32 dôležité Je koniec! Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! DUSTIN POIRIER poslal fantastickým úderom k zemi a je to K.O.!
02:23 dôležité Tak zápas sa rozbieha, McGregor tvrdo inkasuje!
02:10 Dva háky v podaní Poirier minuli svoj cieľ.
01:44 Pri dvoch kopoch za sebou zachytil McGregor Poirierovu nohu, ale nešlo o nič vážne.
01:15 McGregor si dnešný zápas zjavne užíva, vyzerá sa, že sa už nehrnie za každú cenu do útoku a takticky vyčkáva.
00:55 Poirier sa snaží kopať, ale zatiaľ po každom kope inkasuje tvrdý zásah od McGregora.
00:15 Lowkick Poiriera, McGregor kontruje zadnou.
00:01 Druhé kolo sa práve začalo! Dustin Poirier už má kvalitne opuchnuté pravé líce, v prvom kole inkasoval rameno i lakeť.
05:00 Prvé kolo zápasu je za nami!
04:50 Posledných 10 sekúnd prvého kola, Poirier ešte inkasoval, ale nešlo o nič vážne.
04:15 Poirier však ukazuje, že je technicky i fyzicky inde ako v prvom zápase.
04:01 Začala sa posledná minúta prvého kola.
03:55 Znovu tvrdá zadná Conora McGregora, Poirier trošku zacúval, ale ustál to.
03:34 Tvrdá zadná od Conora!
03:09 Tvrdý úder v podaní McGregora, každopádne, sľubované K.O. v prvej minúte to už teda nebude.
02:34 Poirier sa snaží dostať súpera na zem, to sa mu však nedarí. Vzápätí sa McGregor pretočil a dostal súpera na pletivo.
02:02 Obaja borci si vymieňajú údery ramenami a kolenami.
01:33 Situácia sa otočila, Poirier natlačil na pletivo McGregora.
01:01 Tak takýto úvod kola McGregor určite nečakal, každopádne, obaja borci sú späť na nohách, Poirier je natlačený na pletive.
00:35 Ale pozor, Poirier dostáva súpera k pletivu a strháva ho na zem!
00:10 Conor McGregor začína tradične mimoriadne aktívne.
00:01 Prvé kolo sa práve začalo!
Všetko je pripravené na zápas, poďme na to!
V tejto chvíli do klietky prichádza aj Dustin Poirier.
Conor McGregor prichádza do klietky.
Zápas v Etihad Areně v Abú Zabí je naplánován na přibližně 6:00, vše se ale může samozřejmě změnit v závislosti na předcházející zápasy. Vy si jej ale rozhodně nenechte ujít a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Je to tady, dlouho očekávaný zápas v lehké váze je tady. Zápas, jehož domlouvání bylo nejprve pouze mezi aktéry a až to vypadalo, že by se mohlo případně jednat o exhibici, spojenou s dobročinností, vložilo se do toho UFC a výsledkem je hvězdný zápas.

Dustin „The Diamond“ Poirier (bilance 26-6, 1 NC, v UFC 18-5, 1 NC) je už teď žijící legendou a jednou z největších hvězd na poli MMA. Utkal se už z mnoha těmi nejlepšími a většinu z nich dokázal i poradit. Ve své kariéře se stal i interim šampionem lehké váhy, když udolal Maxe Hollowaye. Poté ale padl s neporaženým Chabibem Nurmagomedovem a k titulu musí znovu šplhat vzhůru. První krok udělal, v červnu loňského roku přestřílel Dana Hookera a teď na něj čeká hvězda, o které každý mluví, kterého znají snad všichni a vidět jej chtějí také všichni.

Conor „Notorious“ McGregor (bilance 22-4, v UFC 10-2) je bývalým držitelem pásů v pérové i lehké váze a nakoukl již i do welteru. Poslední roky však nezápasí tak často, v životě zaznamenal několik problémů a přešlapů, nicméně každý jeho zápas je zárukou peněz a pozornosti. Naposledy se Conor představil v lednu loňského rohu proti Donaldu Cerronemu, kterého ukončil za pouhých 40 vteřin a dokázal, že to v něm stále je. Spousta lidí říká, že McGregor je nyní v životní formě, a hladový po úspěchu. Dokázat to může dnes a třeba si vysloužit titulovou šanci, odvetu proti Chabibovi, případně oboje najednou.

Dnešní zápas bude odvetou souboje z roku 2014, kdy Conor soupeře doslova přejel za necelé dvě minuty. Oba ale za uplynulé roky zaznamenali velký pokrok a dnes se dá čekat zcela jiná bitva.

Vše se zatím obešlo bez trashtalku, oba borci si na tiskových konferencích projevovali velkou úctu a respekt a i staredown byl naprosto klidný s podáváním rukou. Zápasu navíc zůstal i dobročinný podkres, Conor totiž slíbil Dustinovi šek na 500 tisíc dolarů pro jeho organizaci a Poirier a tyto peníze hodná vybudovat tělocvičny. Jedno je ale jisté, pokynem rozhodčího k boji se ale z obou stanou bojovníci se vším všudy, kteří si budou chtít vybojovat cestu na vrchol.
Dobré ráno u další akce UFC, tentokrát hodně očekávané UFC 257: Poirier vs. McGregor 2. Společně se podíváme na hlavní duel karty v lehké váze mezi Dustinem Poirierem a Conorem McGregorem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 06:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo