Chorvátsko Portugalsko ONLINE dnes Liga národov LIVE

17. 11. 2020 |

Chorvátsko, Portugalsko, Cristiano Ronaldo, Liga národov, online prenos, dnes, LIVE. Chorvátsko dnes doma privíta Portugalsko na čele s Cristianom Ronaldom. Ako celý súboj Ligy národov dopadne, môžete sledovať ONLINE od 20:45 hod. live.

Cristiano Ronaldo v drese Portugalska. FOTO TASR/AP.

Chorvátsko, Portugalsko, Cristiano Ronaldo, Liga národov, online prenos, dnes, LIVE. Šláger skupiny 3. medzi Chorvástkom a Portugalskom sľubuje skvelý futbal. Súboj vicemajstrov sveta s majstrami Európy navyše spestrý jeden z najlepších futbalistov súčasnosti Cristiano Ronaldo.

Oba tímy vstupujú do duelu po prehrách. Kým Chorvátsko prehralo so Švédskom 1:2, Portugalsko nestačilo doma na Francúzsko po výsledku 0:1. v šlágri sobotňajšieho programu Ligy národov v Lisabone nad domácim Portugalskom 1:0 a už pred záverečným kolom si zabezpečili postup na finálový turnaj.

V súboji 3. skupiny A-divízie rozhodol o triumfe hostí gól N'Gola Kantého z 54. minúty. Na čelo 4. skupiny poskočili Nemci, ktorí v Lipsku zdolali Ukrajinu 3:1. Španieli remizovali v Bazileji so Švajčiarskom 1:1, kapitán hostí a nový európsky rekordér v počte reprezentačných štartov Sergio Ramos nepremenil dve jedenástky.

Na Estádio da Luz v Lisabone si vypracovali v prvom polčase väčšie šance úradujúci majstri sveta Francúzi. Trikrát sa v dobrej pozícii ocitol Anthony Martial, v 12. minúte mu po skvele načasovanej prihrávke zmaril tutovku Rui Patricio, následne trafil po vydarenom signáli hlavou brvno a v 42. minúte opäť stroskotal zblízka na domácom brankárovi.

V portugalskom drese najviac hrozil Ronaldo, krátko pred prestávkou zakončil hlavou z päťky tesne nad hornú žrď. Po zmene strán udreli hostia zásluhou sviatočného strelca Kantého, ktorý zblízka dorazil do siete loptu po strele Adriena Rabiota. Skóre mohol po hodine hry vyrovnať Jose Fonte, hlavičkou namieril iba do žrde.

Portugalci sa snažili vystupňovať tlak, Joao Moutinho však nechal delovkou vyniknúť Huga Llorisa. Úradujúci majstri Európy, ktorí obhajujú trofej aj v tejto súťaži, sa už vyrovnania nedočkali. Francúzi tak slávili trojbodový zisk, vďaka ktorému majú istotu víťazstva v skupine i postupu na finálový turnaj.

Pred 6. kolom majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred druhým Portugalskom, s ktorým majú lepšiu vzájomnú bilanciu.

V druhom zápase skupiny si domáci Švédi poradili s vicemajstrami Chorvátmi 2:1 a a slávili prvé víťazstvo v tohtosezónnej edícii LN. Strelecky sa v domácom drese presadili v prvom polčase Dejan Kuluševski a hlavičkou Marcus Danielson, ktorý si dal potom v 82. minúte vlastný gól.

"Tri korunky" si tak posilnili šance na udržanie v A-divízii, po piatich stretnutiach majú na konte tri body rovnako ako štvrtí Chorváti.

Chorvátsko
2 : 3
(1:0)
Portugalsko

Góly: 29. Kovačić, 65. Kovačić – 52. Rúben Dias, 60. Félix, 90. Rúben Dias. ŽK: 22. Rog (CRO), 58. Perišić (CRO) – 54. Ronaldo (POR). 2.ŽK=ČK: 51. Rog (CRO).
Chorvátsko: Livaković – Juranović, Lovren, Škorić, D. Bradarić – Modrić (C), Rog, Kovačić (90+2. Bašić) – Vlašić (84. Oršić), Pašalić (64. Brekalo), Perišić.
Portugalsko: Patrício – N. Semedo, Rúben Dias, R. Semedo, Rui (71. Cancelo) – Danilo Pereira, Moutinho, B. Fernandes (46. Trincão) – Félix (71. B. Silva), Ronaldo (C), Diogo Jota (77. Paulinho).
90 gól Portugalsko dalo gól!
Gól strelil RÚBEN DIAS.
Z hrdinu sa stáva smoliar! Dominik Livaković stiahol vysokú loptu od rohovej zástavky do svojich rukavíc, ale pri dopade mu vypadla. Rúben Dias posiela loptu do opustenej brány a pripisuje si druhý presný zásah!
79 dôležité Bernardo Silva bol blízko gólu! Brankár Dominik Livaković najskôr zneškodnil prudkú strelu z hranice bieleho bodu a potom vychytal aj osamoteného Silvu. Fantastické dva zákroky a domáci držia remízový stav.
65 gól Chorvátsko dalo gól!
Gól strelil MATEO KOVAČIĆ.
Gólová paráda a druhý gól Kovačiča v tomto stretnutí! Nádherná strela z diaľky sa od tyče odráža do siete a stav stretnutia je opäť vyrovnaný! Fantastický druhý polčas pokračuje.
60 gól Portugalsko dalo gól!
Gól strelil JOÃO FÉLIX.
Iba pätnásť minút potrebovali hostia, aby otočili stav stretnutia vo svoj prospech! Diogo Jota si spracoval loptu v pokutovom území a naservíroval loptu pred opustenú bránu svojmu spoluhráčovi. João Félix nemal problém poslať loptu do siete!
56 dôležité Odrazená lopta na hranicu vápna a striedajúci Trincão sa oprel do lopty! No, ak by sa mu do strely nevložil domáci obranca, tak Dominik Livaković by mal obrovské problémy.
52 gól Portugalsko dalo gól!
Cristiano Ronaldo vyslal fantastickú strelu na domácu bránu, ktorú ešte dokázal Dominik Livaković zneškodniť, ale pri dorážke Diasa nemal najmenšiu šancu! Tak okrem vylúčenia prišiel aj gól a domáci dostali dvojitý trest.
45 dôležité Posledný, kto sa dotkol lopty bol João Félix. Výborný nábeh do pokutového územia, ale jeho strela z uhla nemala razanciu a Dominik Livaković bez problémov zasahuje.
39 dôležité Center do vápna a k odrazenej lopte sa dostal Danilo Pereira. Ten bez váhania páli a fantastický reflexívny zákrok teraz predviedol Dominik Livaković! Mal šťastie, že súper vystrelil rovno do stredu brány.
37 dôležité Ivan Perišić poslal výborný center na zadnú žrď, ale Josip Juranović hlavičkuje tesne vedľa brány!
29 gól Chorvátsko dalo gól!
Domáci idú po nevinnej akcii do vedenia! Hostia zle odvrátili ďaleký center do vápna, lopty sa v šestnástke zmocnil Mario Pašalić a výborne našiel voľného spoluhráča! Mateo Kovačić hoci na dvakrát, ale napokon predsa prekonáva Ruia Patrícia!