Chorvátsko Portugalsko ONLINE dnes Liga národov LIVE

17. 11. 2020 |

Chorvátsko, Portugalsko, Cristiano Ronaldo, Liga národov, online prenos, dnes, LIVE. Chorvátsko dnes doma privíta Portugalsko na čele s Cristianom Ronaldom. Ako celý súboj Ligy národov dopadne, môžete sledovať ONLINE od 20:45 hod. live.

Cristiano Ronaldo v drese Portugalska. FOTO TASR/AP.

Chorvátsko, Portugalsko, Cristiano Ronaldo, Liga národov, online prenos, dnes, LIVE. Šláger skupiny 3. medzi Chorvástkom a Portugalskom sľubuje skvelý futbal. Súboj vicemajstrov sveta s majstrami Európy navyše spestrý jeden z najlepších futbalistov súčasnosti Cristiano Ronaldo.

Oba tímy vstupujú do duelu po prehrách. Kým Chorvátsko prehralo so Švédskom 1:2, Portugalsko nestačilo doma na Francúzsko po výsledku 0:1. v šlágri sobotňajšieho programu Ligy národov v Lisabone nad domácim Portugalskom 1:0 a už pred záverečným kolom si zabezpečili postup na finálový turnaj.

V súboji 3. skupiny A-divízie rozhodol o triumfe hostí gól N'Gola Kantého z 54. minúty. Na čelo 4. skupiny poskočili Nemci, ktorí v Lipsku zdolali Ukrajinu 3:1. Španieli remizovali v Bazileji so Švajčiarskom 1:1, kapitán hostí a nový európsky rekordér v počte reprezentačných štartov Sergio Ramos nepremenil dve jedenástky.

Na Estádio da Luz v Lisabone si vypracovali v prvom polčase väčšie šance úradujúci majstri sveta Francúzi. Trikrát sa v dobrej pozícii ocitol Anthony Martial, v 12. minúte mu po skvele načasovanej prihrávke zmaril tutovku Rui Patricio, následne trafil po vydarenom signáli hlavou brvno a v 42. minúte opäť stroskotal zblízka na domácom brankárovi.

V portugalskom drese najviac hrozil Ronaldo, krátko pred prestávkou zakončil hlavou z päťky tesne nad hornú žrď. Po zmene strán udreli hostia zásluhou sviatočného strelca Kantého, ktorý zblízka dorazil do siete loptu po strele Adriena Rabiota. Skóre mohol po hodine hry vyrovnať Jose Fonte, hlavičkou namieril iba do žrde.

Portugalci sa snažili vystupňovať tlak, Joao Moutinho však nechal delovkou vyniknúť Huga Llorisa. Úradujúci majstri Európy, ktorí obhajujú trofej aj v tejto súťaži, sa už vyrovnania nedočkali. Francúzi tak slávili trojbodový zisk, vďaka ktorému majú istotu víťazstva v skupine i postupu na finálový turnaj.

Pred 6. kolom majú na čele tabuľky trojbodový náskok pred druhým Portugalskom, s ktorým majú lepšiu vzájomnú bilanciu.

V druhom zápase skupiny si domáci Švédi poradili s vicemajstrami Chorvátmi 2:1 a a slávili prvé víťazstvo v tohtosezónnej edícii LN. Strelecky sa v domácom drese presadili v prvom polčase Dejan Kuluševski a hlavičkou Marcus Danielson, ktorý si dal potom v 82. minúte vlastný gól.

"Tri korunky" si tak posilnili šance na udržanie v A-divízii, po piatich stretnutiach majú na konte tri body rovnako ako štvrtí Chorváti.

Chorvátsko
2 : 3
(1:0)
Portugalsko

Góly: 29. Kovačić, 65. Kovačić – 52. Rúben Dias, 60. Félix, 90. Rúben Dias. ŽK: 22. Rog (CRO), 58. Perišić (CRO) – 54. Ronaldo (POR). 2.ŽK=ČK: 51. Rog (CRO).
Chorvátsko: Livaković – Juranović, Lovren, Škorić, D. Bradarić – Modrić (C), Rog, Kovačić (90+2. Bašić) – Vlašić (84. Oršić), Pašalić (64. Brekalo), Perišić.
Portugalsko: Patrício – N. Semedo, Rúben Dias, R. Semedo, Rui (71. Cancelo) – Danilo Pereira, Moutinho, B. Fernandes (46. Trincão) – Félix (71. B. Silva), Ronaldo (C), Diogo Jota (77. Paulinho).
90+3 časová značka Koniec zápasu.
90+2 striedanie Striedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Mateo Kovačić, prichádza Toma Bašić.
90+1 Hrať sa bude tri minúty nad rámec a zdá sa, že Portugalsko si pripíše tri body.
90 gól Portugalsko dalo gól!
Gól strelil RÚBEN DIAS.
Z hrdinu sa stáva smoliar! Dominik Livaković stiahol vysokú loptu od rohovej zástavky do svojich rukavíc, ale pri dopade mu vypadla. Rúben Dias posiela loptu do opustenej brány a pripisuje si druhý presný zásah!
89 Josip Juranović si poležal a získal pár sekúnd pre svoje mužstvo. Už je však na nohách a pýta sa späť do hry.
88 Jeden z domácich zablokoval vlastným telom tvrdú strelu a po zásahu do hrudníku zostáva na trávniku. Hra je prerušená.
87 Množstvo centrov teraz lieta pokutovým územím Chorvátska a domáca defenzíva má plné ruky a nohy práce.
86 Dominik Livaković sa v závere s rozohrávkou nikam neponáhľa. Dnes predviedol pár skvelých zákrokov a hlavne vďaka nemu domáci neprehrávajú.
85 Hosťom akoby v závere chýbali sily, pretože strácajú jednoduché lopty na polovici súpera.
84 striedanie Striedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Nikola Vlašić, prichádza Mislav Oršić.
83 Trincão dostal loptu do otvoreného priestoru, ale nemal šancu ju dobehnúť.
82 Hra opäť pokračuje, ale domáci už chystajú striedanie.
81 Hra je prerušená, pretože na trávniku zostal ležať jeden domáci futbalista a v akcii vidíme aj lekársky tím Chorvátska.
80 Dominik Livaković sa blysol aj pri tomto zablokovanom pokuse, keď rybičkou zabránil ďalšiemu rohovému kopu súpera.
79 dôležité Bernardo Silva bol blízko gólu! Brankár Dominik Livaković najskôr zneškodnil prudkú strelu z hranice bieleho bodu a potom vychytal aj osamoteného Silvu. Fantastické dva zákroky a domáci držia remízový stav.
78 Domáci aj napriek tomu, že hrajú o jedného menej, tak sa snažia útočiť smerom dopredu s vysokým počtom hráčov.
77 striedanie Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Diogo Jota, prichádza Paulinho.
76 João Moutinho zvolil opäť rozohrávku nakrátko, ale hostia ani z tohto rohového kopu nedokázali ohroziť súperovu bránu.
75 Danilo Pereira veľmi tvrdo zostrelil domáceho kapitána a môže byť rád, že sa vyhol kartovému trestu.
74 Dobrá kombinácia domácich, ale táto prudká lopta do vápna nikoho nenašla.
73 Portugalci poľavili a častejšie majú loptu na kopačkách domáci futbalisti.
72 Ivan Perišić unikol po ľavej strane a trochu zbytočne hľadal prihrávkou spoluhráča v šestnástke. Mohol to skúsiť z tejto pozície priamo na bránu.
71 striedanie Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza João Félix, prichádza Bernardo Silva.
Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Mário Rui, prichádza João Cancelo.
70 Do konca zápasu zostáva ešte dvadsať minút a myslím si, že o zaujímavé situácie nebude núdza.
69 Hostia dokázali vybojovať loptu, ale dlhým odkopom ju len vrátili súperovi.
68 Domáci sa po dlhšej dobe usadili na polovici súpera a snažia sa podržať loptu na kopačkách čo najdlhšie.
67 Dominik Livaković stiahol centrovanú loptu do svojich rukavíc a s rozohrávkou sa nikam neponáhľa.
66 Cristiano Ronaldo si nabehol na hlavičku do pokutového územia a za veľkého výkriku padá. Hrá sa ďalej a hviezda Portugalska by si mala dať pozor, pretože dnes už jednu žltú kartu za simulovanie videl.
65 gól Chorvátsko dalo gól!
Gól strelil MATEO KOVAČIĆ.
Gólová paráda a druhý gól Kovačiča v tomto stretnutí! Nádherná strela z diaľky sa od tyče odráža do siete a stav stretnutia je opäť vyrovnaný! Fantastický druhý polčas pokračuje.
64 striedanie Striedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Mario Pašalić, prichádza Josip Brekalo.
63 Trincão našiel od rohovej zástavky hlavu spoluhráča, ale hlavička Dioga Jotu koníčkom končí v rukaviciach domáceho brankára.
62 Chorváti sa pri takomto výsledku budú musieť spoliehať na pomoc Španielska, aby sa dokázali zachrániť v A divízii.
61 Domáci sa dožadujú ruky, ale hlavný rozhodca ich prosby nevypočul. Diogo Jota sa naozaj rukou dotkol pri spracovaní lopty, ale gól platí.
60 gól Portugalsko dalo gól!
Gól strelil JOÃO FÉLIX.
Iba pätnásť minút potrebovali hostia, aby otočili stav stretnutia vo svoj prospech! Diogo Jota si spracoval loptu v pokutovom území a naservíroval loptu pred opustenú bránu svojmu spoluhráčovi. João Félix nemal problém poslať loptu do siete!
59 Nélson Semedo stiahol rukami súpera na polovici ihriska a môže byť rád, že sa vyhol žltej karte.
58 zlta karta Žltú kartu dostáva Ivan Perišić (Chorvátsko).
57 Séria rohových kopov Portugalska pokračuje. João Moutinho už beží k opačnej rohovej zástavke.
56 dôležité Odrazená lopta na hranicu vápna a striedajúci Trincão sa oprel do lopty! No, ak by sa mu do strely nevložil domáci obranca, tak Dominik Livaković by mal obrovské problémy.
55 Hosťom vstup do druhého polčasu vyšiel na výbornú a zvyšujú svoju aktivitu. Uvidíme ďalší rohový kop Portugalska.
54 zlta karta Žltú kartu dostáva Cristiano Ronaldo (Portugalsko).
52 gól Portugalsko dalo gól!
Cristiano Ronaldo vyslal fantastickú strelu na domácu bránu, ktorú ešte dokázal Dominik Livaković zneškodniť, ale pri dorážke Diasa nemal najmenšiu šancu! Tak okrem vylúčenia prišiel aj gól a domáci dostali dvojitý trest.
52 Marko Rog fauloval Ronalda a po druhej žltej karte musí opustiť ihrisko. Hostia vybojovali navyše štandardnú situáciu.
51 Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Marko Rog (Chorvátsko).
50 Center od rohovej zástavky nenašiel adresáta, ale hostia zostávajú pri lopte.
49 Dejan Lovren zatavil prienik Ronalda a nasledovať bude piaty rohový kop hostí.
48 Dobrá lopta do vápna našla adresáta a Rúben Dias hlavičkuje tesne nad bránu!
47 Hostia vkročili do druhého polčas veľmi svižne a budú zahrávať nebezpečnú štandardnú situáciu.
46 striedanie Striedanie v tíme Portugalsko: z ihriska odchádza Bruno Fernandes, prichádza Trincão.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
Hráči sa už pomaly vracajú späť na trávnik a pred nami je druhá polovica zápasu!
V prvom polčase sme videli jediný presný zásah, keď sa do streleckej listiny zapísal Mateo Kovačić. Chorvátsko tak v súboji o záchranu vedie najtesnejším rozdielom, ale v druhom polčase ich čakajú ešte rušné chvíle.
45 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 dôležité Posledný, kto sa dotkol lopty bol João Félix. Výborný nábeh do pokutového územia, ale jeho strela z uhla nemala razanciu a Dominik Livaković bez problémov zasahuje.
44 Mário Rui nedokázal odcentrovať z ľavej strany a domáci sa oslobodzujú dlhým odkopom až na polovicu súpera.
43 Domáci pozorne bránia a hostia nemajú priestor na kombináciu.
42 Záver prvého polčasu sa odohráva na polovici Chorvátska.
41 João Félix si povodil skupinku domácich futbalistov, ale nakoľko boli v presile, tak ho po pár technických parádach dokázali odzbrojiť.
40 V druhej polovici prvého polčasu sa hra slušne rozbehla. Hostia sa snažia o vyrovnanie ešte do prestávky.
39 dôležité Center do vápna a k odrazenej lopte sa dostal Danilo Pereira. Ten bez váhania páli a fantastický reflexívny zákrok teraz predviedol Dominik Livaković! Mal šťastie, že súper vystrelil rovno do stredu brány.
38 Luka Modrić fauloval v blízkosti pokutového územia a hostia budú rozohrávať štandardnú situáciu.
37 dôležité Ivan Perišić poslal výborný center na zadnú žrď, ale Josip Juranović hlavičkuje tesne vedľa brány!
36 Hostia sa ďalším útočným faulom pripravili o loptu a rovnako aj o možnosť ohroziť súperovu bránu.
35 Z ničoho nič sa hostia dostali k lopte a vyrazili do brejku. Krásnu kombináciu v šestnástke predviedli Cristiano Ronaldo a Diogo Jota. Druhý menovaný sa už chystal zakončiť, ale v poslednom momente mu loptu vypichol jeden z domácich obrancov.
34 Portugalci sa v posledných momentoch akosi vytratili z ihriska. V týchto okamihoch je zápas v réžii Chorvátska.
33 Rui Patrício musel byť pozorný a našťastie pre hostí dokázal tento prudký center vyboxovať. Pri následnej dorážke mu pomohli spoluhráči.
32 Rozohrávka nakrátko nebola úspešná, ale Luka Modrić bude môcť rozohrať ďalší rohový kop.
31 Hostia sa prezentovali nedovoleným zákrokom a Luka Modrić bude rozohrávať štandardnú situáciu.
30 Otváracieho gólu sme da dočkali takmer po polhodine hry. Nedá sa povedať, že domáci boli doposiaľ lepším tímom, ale dokázali využiť ponúknutú šancu.
29 gól Chorvátsko dalo gól!
Domáci idú po nevinnej akcii do vedenia! Hostia zle odvrátili ďaleký center do vápna, lopty sa v šestnástke zmocnil Mario Pašalić a výborne našiel voľného spoluhráča! Mateo Kovačić hoci na dvakrát, ale napokon predsa prekonáva Ruia Patrícia!
27 Luka Modrić zatočil loptu smerom na bránu a pozorný Rui Patrício boxuje ďaleko od pokutového územia Portugalska.
26 Azda prvý raz v zápase sa domáci na dlhší čas dokázali usadiť na polovici súpera. Rúben Semedo však dokázal túto akciu zastaviť len za cenu rohového kopu.
25 Hostia majú loptu častejšie na kopačkách, ale zatiaľ sa im nedarí presadiť proti pozornej domácej obrane.
24 Ani tento raz center od rohovej zástavky nepriniesol žiadne nebezpečenstvo pre domácu bránu.
23 Bruno Fernandes poslal ďalší nebezpečný center do šestnástky súpera a uvidíme tretí rohový kop Portugalska.
22 zlta karta Žltú kartu dostáva Marko Rog (Chorvátsko).
21 Tento raz skončil na trávniku Luka Modrić a João Moutinho sa mu už beží ospravedlniť. Taktické prerušenia od portugalského futbalistu.
20 Hostia sú však o niečo nebezpečnejší a hrozia najmä prudkými centrovanými loptami do pokutového územia.
19 Ďalší nebezpečný center do domáceho pokutového územia, ale Cristiano Ronaldo sa nepretlačil do zakončenia hlavou.
17 Oba tímy sa striedajú v držaní lopty a ani jedno z mužstiev nemá výraznejšiu územnú prevahu.
16 Presadiť sa chceli aj domáci futbalisti, ale tento center do vápna bol poriadne pretiahnutý a lopta končí až za postrannou čiarou.
15 Výborný center do vápna a tiesnený Diogo Jota hlavičkuje nad bránu!
14 Na pravej strane sa perfektne uvoľnil Nélson Semedo, ale jeho spätná prihrávka do šestnástky nenašla adresáta.
13 Aj tento raz sa Chorváti bez väčších problémov ubránili a posielajú loptu až na druhú stranu ihriska.
12 Prvý rohový kop Portugalska rozohral Bruno Fernandes, ale jeho center na zadnú tyč domáci odvrátili na ďalší rohový kop.
11 Hostia sa oslobodzujú iba za cenu dlhého odkopu až za postrannú čiaru. Pri lopte tak ostanú domáci futbalisti.
10 V úvodných desiatich minútach sme videli až osem nedovolených zákrokov a zatiaľ je to boj o stred poľa.
9 Cristiano Ronaldo to skúsil individuálne a dokázal sa uvoľniť na hranici pokutového územia. Lopta mu však pri spracovaní odskočila až k brankárovi Livakovičovi.
8 João Moutinho si v súboji pomohol rukami a v zápase sme tak okrem nedovolených zákrokov nevideli žiadnu ucelenejšiu akciu na jednej či druhej strane.
7 Ďalším útočným faulom sa previnili domáci futbalisti. Hra je poriadne rozkúskovaná.
6 Hostia začínajú novú ofenzívnu akciu až od svojich stopérov. Dlhý nákop smerom dopredu zachytili chorvátska defenzíva.
5 V úvode stretnutia vidíme množstvo nedovolených zákrokov na oboch stranách.
4 Luka Modrić rozohral prvá rohový kop nakrátko, ale snaha Chorvátov o center do vápna bola neúspešná.
3 Tento raz sa píska na opačnej strane a loptu dostanú do svojej moci hráči Chorvátska.
2 Domáci zvolili vysoké napádanie, ale Nikola Vlašić sa previnil útočným faulom pri šestnástke súpera.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Hráči oboch mužstiev už nastupujú na trávnik a stretnutie sa o malú chvíľu začne!
Úvodné zostavy:

Chorvátsko: Livaković – Juranović, Lovren, Škorić, D. Bradarić – Modrić (C), Rog, Kovačić – Vlašić, Pašalić, Perišić.
Náhradníci: Grbić, Sluga – Badelj, Barišić, Bašić, Brekalo, Budimir, Čolak, Melnjak, Oršić, Petković.

Portugalsko: Patrício – N. Semedo, Rúben Dias, R. Semedo, Rui – Danilo Pereira, Moutinho, B. Fernandes – Félix, Ronaldo (C), Diogo Jota.
Náhradníci: A. Lopes, Rui Silva – Cancelo, W. Carvalho, Paulinho, D. Duarte, J. Fonte, Neves, Neto, S. Oliveira, B. Silva, Trincão..
Chorvaté však mají o motivaci postaráno, protože Portugalsko ještě nikdy neporazili! V předešlých šesti zápasech uhráli dvě remízy, jinak schytali čtyři porážky. Portugalsko se radovali i v posledním vzájemném utkání, když v září zvítězilo jasně 4:1.
Karty jsou rozdány jasně. O postup už nehraje ani jedno z mužstev, ale Chorvaté se musí koukat pod sebe. Díky čtyřem porážkám mají na kontě jen tři body jako poslední Švédové, kteří hrají na půdě Francie, která už má jistý postup na finálový turnaj čtyř. Chorvaté v případě vyššího bodového zisku Švédů spadnou na poslední místo a sestoupí do béčkové ligy.

Portugalci byli ještě do posledního kola ve hře o postup, ale po domácí porážce 0:1 s Francií už ztratili šanci na obhajobu trofeje. Parta kolem Cristiana Ronalda si připsala první porážku, která ji však odsoudila k zisku druhého místa.
Vítejte u sledování Ligy národů! Třetí skupiny áčkové ligy završí také atraktivní souboj Chorvatska s Portugalskem, které začíná ve 20:45.