Bratislava Capitals Villach ONLINE dnes ICE Hockey League live

15. 11. 2020 |

Bratislava Capitals, Villach, ONLINE, dnes, ICE Hockey League, live, prenos. Bratislava Capitals dnes na svojom ľade privíta Villach. Súboj bet-at-home ICE Hockey League štartuje od 17:30 hod., všetko podstatné sa dozviete počas live prenosu.

Bratislava Capitals s trénerom Rostislavom Čadom. FOTO TASR.

Bratislava Capitals, Villach, ONLINE, dnes, ICE Hockey League, live, prenos. Bratislava Capitals sa momentálne nachádzajú na 9. priečke. V siedmich zápasoch získali 9 bodov. Posledné dve stretnutia prehrali, naposledy s vedúcim Grazom tesne 4:5.

Capitals mali výborný vstup a po 177 sekundách viedli 2:0, keď v priebehu jednej minúty skórovali Lapšanský a Hults. Domáci však zareagovali bleskovo, v 7. minúte už bolo vyrovnané 2:2. V druhej tretine padol len jeden gól, dve sekundy pred sirénou poslal Graz prvýkrát v zápase do vedenia MacKay.

V úvode tretej časti vyrovnal Bezák, ale z víťazstva sa napokon Graz tešil a upevnil si vedúcu pozíciu v lige. Na 5:3 upravil druhým gólom v zápase MacKay, hostia už iba znížili v 59. minúte po presilovkovom góle Bubelu.

Ešte predtým podľahli Fehérváru 2:3 po predĺžení. Capitals nastúpili na prvý duel v IHL od 24. októbra, keď zdolali Linz 4:3. Bratislavčania mali v úvode presilovku, keď na trestnú lavicu išiel Sarpatki, no nevyužili ju.

Maďarský tím postupne prebral aktivitu a v 18. minúte sa ujal vedenia, keď prihrávku Petana spoza bránky usmernil do siete Sarauer. V 27. minúte mohol zvýšiť Stipsicz, ktorý sa ocitol sám pred Barošom, no veľkú šancu nevyužil. V 36. minúte sa Capitals dočkali vyrovnania po peknej individuálnej akcii Ahla, ktorý prekonal Janusa strelou medzi betóny.

Hneď v úvodnej minúte tretej tretiny hostia otočili skóre, keď prihrávku Čajkoviča tečoval za Janusov chrbát Hults. V závere domáci vystupňovali tlak v snahe vyrovnať. Po pokuse Stipsicza zachránila Baroša bránková konštrukcia, no v 57. minúte bol gólman hostí bezmocný po strele Petana - 2:2.

V predĺžení mal veľkú príležitosť rozhodnúť Ahl, no nepremenil trestné strieľanie a tak prišiel na rad nájazdový rozstrel. V ňom uspel Fehérvár, rozhodujúci pokus premenil Bartalis.

iClinic Bratislava Capitals
2 : 1
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
[ po s.n. 1 : 0 ]
EC PANACEO VSV

Góly a asistencie: 36. Higgs, rozh. náj. Lapšanský – 48. Bjorkstrand (Kosmachuk, Pollastrone).
iClinic Bratislava Capitals: Baroš – Bohunický, Sloboda, Guimond, Šedivý, Finn, Romančík, Chovan – Ahl, Bubela, Miklík – Čajkovič, Hults, Higgs – Lapšanský, Buc, T. Varga – Bezák, Hudec, Faith – Lipiansky
EC PANACEO VSV: Gudlevskis – Schmidt, Bacher, Mangene, Zauner, Wolf, Brunner, Urbanek, Kreuzer – Ulmer, Gill, Caron – Wachter, Bjorkstrand, Pollastrone – Kosmachuk, Collins, Wappis – Lazinger, Maxa, Wohlfahrt
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím iClinic Bratislava Capitals.
Autorom víťazného gólu je LAPŠANSKÝ.
58:46 dôležité Opäť obrovská šanca hostí, no skvelý Baroš nepustil puk za svoj chrbát. Caron strieľal nepokrytý z medzikružia, Baroš lapačkou len vyrážal, mal šťastie.
56:48 dôležité Villach mohol pokojne vyhrávať, akcia troch hráčov na jeden dotyk však úspech napokon neslávila. Carona zblízka vychytal Baroš! Výborný zákrok gólmana Capitals.
47:15 gól Villach práve strelil gól!
Hostia vyrovnávajú na 1:1! Domáci zaváhali pri rozohrávke, Kosmachuk získal puk pri mantineli za bránou, naservíroval ho PATRICKOVI BJORKSTRANDOVI, ktorý strelou švihom prekonal Baroša.
Asistencie: Scott Kosmachuk, Jerry Pollastrone
38:18 dôležité Situácia hostí 3 na 2,strela Wolfa z medzikružia do stredu brány, kde bol Baroš pripravený.
35:54 gól HC Bratislava Capitals dáva gól! Bacher si nedal pozor, prihrával bekhendom krížom cez obranné pásmo, na čo si poškal BROCK HIGGS a vymietol ľavý horný roh Gudlevskispovej brány!
33:23 dôležité Z ničoho nič sa Villach ocitol v obrovskej šanci. Prihrávka od mantinelu našla pred bránou Wachtera, ktorý zblízka zakončil do domáceho brankára.
27:43 dôležité Domáci zaváhali v strednom pásme, Villach sa dostal do prečíslenia a Collins mohol otvoriť skóre v oslabení, no v ceste mu stál Baroš!
03:22 dôležité Veľká šanca pre domácich! V ideálnej pozícii medzi kruhmi dostal prihrávku Čajkovič, bol sám, no mieril na vyrážačku Gudlevskisa a ten ho vychytal!