Biatlon MS 2020 naša zmiešaná štafeta nedobehla, preteky v Anterselve vyhrali Nóri

13. 2. 2020 |
 

Biatlon, MS, zmiešaná štafeta, Anterselva, online prenos, dnes, MS v biatlone 2020. V dnešných pretekoch zmiešaných štafiet na MS v biatlone 2020 v Anterselve vyhrali Nóri, Slováci preteky nedokončili.

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková (druhá zľava) po štarte preteku na 12,5 km s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v českom Novom Měste na Morave 23. decembra 2018. FOTO TASR/AP

Biatlon, MS, zmiešaná štafeta, Anterselva, online prenos, dnes, MS v biatlone 2020. V dnešných pretekoch zmiešaných štafiet na MS v biatlone 2020 v Anterselve vyhrali Nóri, Slováci preteky nedokončili.

Biatlon MS zmiešaná štafeta Anterselva MS v biatlone 2020

Nórski biatlonisti Marte Olsbuová Roeiselandová, Tiril Eckhoffová, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö na MS v Anterselve obhájili zlaté medaily v súťaži mix štafiet.

V úvodnej disciplíne šampionátu triumfovali s náskokom 15,6 s pred domácim Talianskom, bronz získali Česi (+30,8). Slovenskú štafetu v zložení Terézia Poliaková, Veronika Machyniaková, Martin Otčenáš, Michal Šíma na konci tretieho úseku stiahli z trate, keď ju súperi predstihli o kolo.

Slováci nastúpili na preteky bez sestier Paulíny a Ivony Fialkových, ktoré sa šetria na piatkový šprint. Poliaková mala čistú streľbu, musela iba raz dobíjať pri ležke a Machyniakovej odovzdávala na 22. priečke s vyše dvojminútovou stratou na vedúce Nórsko. Šance na medailové umiestnenie pochovala francúzska mix štafeta, Julia Simonová totiž musela bežať trestný okruh a až päťkrát dobíjať.

Machyniaková na strelnici nadviazala na Poliakovú, jediný rezervný náboj potrebovala na stojke, no bežecky zaostala. Otčenáš prebral štafetu na 23. priečke s mankom 3:53,7 na Nórsko. Favorizovaní severania si vďaka Eckhoffovej vytvorili 11,6 s náskok pred kvartetom Česka, v tesnom závese boli Taliani.

Po treťom úseku sa náskok Nórov scvrkol na tri desatiny, Tarjei Bö totiž musel päťkrát dobíjať. Česi boli vďaka Ondřejovi Moravcovi tretí za Talianmi.

Otčenáš síce strieľal bezchybne, no pred odovzdávkou ho lídri predstihli o kolo a tak slovenskú štafetu, ktorá v tom čase figurovala na 18. priečke, stiahli z trate. O titule definitívne rozhodla posledná stojka. Johannes Thingnes Bö strieľal rýchlejšie ako Talian David Windisch a v bežeckom finiši ešte zvýšil náskok.

 

 

MS v biatlone 2020

1. Nórsko (Marte Olsbuová Roeiselandová, Tiril Eckhoffová, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) 1:02:27,7 (0+7), 2. Taliansko (Lisa Vitozziová, Dorota Wiererová, Lukas Hofer, Dominik Windisch) +15,6 (0+6), 3. Česko (Eva Kristejn-Puskarčiková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Michal Krčmář) +30,8 (0+2),

4. Nemecko +48,2 (1+11), 5. Ukrajina +56,1 (1+7), 6. Rusko +59,4 (0+8), 7. Francúzsko +1:08,6 (1+9), 8. Rakúsko +1:39,2 (1+7), 9. Fínsko +1:39,5 (0+10), 10. Švajčiarsko +1:50,5 (2+14), Slováci preteky nedokončili

Aktualizuj online prenos
dôležité Parádní vstup českých biatlonistů do šampionátu! Smíšená štafeta ve složení Puskarčíková, Davidová, Moravec a Krčmář musela dnes jen dvakrát dobíjet a dojela si pro bronzovou medaili! Česká štafeta dnes navíc předvedla nejrychlejší střelecký čas závodu!
Cíl dôležité A konečně přichází radost také pro český biatlon! Smíšená štafeta ve složení Puskarčíková, Davidová, Moravec a Krčmář vybojovala bronz.
Cíl dôležité Johannes Thingnes Bø projel cílem jako první a Norsko může začít slavit triumf!
22,9km dôležité Michal Krčmář jede na třetí pozici dalších patnáct sekund za Italem! Na Dolla má však k dobru dvacet šest sekund!
8. st. dôležité Neskutečné! Michal Krčmář zvládl opravu a opouští střelnici na druhé pozici! Další štafety navíc chybují!
7. st. dôležité Skvěle! Michal Krčmář předvedl na střelnici rychlou a přesnou střelbu a odjíždí na třetí pozici!
3. př. dôležité Ondřej Moravec předává Michalu Krčmářovi se ztrátou pěti sekund!
3. př. dôležité Norsko předává do posledního úseku na první pozici těsně před Itálií!
6. st. dôležité Hofer a Moravec zvládli střelbu naprosto s přehledem a odjíždějí ve vedení! Tarjei Bø musel dvakrát opravovat a je třetí!
5. st. dôležité Tarjei Bø dojel na střelnici s velkým náskokem a svou první položku zvládl s nulou!
2. př. dôležité Markéta Davidová dojela na předávku na druhé pozici a předává jedenáct sekund za Norskem. Třetí místo drží Itálie.
11,7km dôležité Davidová se dotáhla na Wierovou a ještě bude bojovat o druhé místo na předávce!
4. st. dôležité Fantastická Markéta Davidová! Česká závodnice zvládla střelbu s nulou a odjíždí třetí za dvojicí Eckhoffová, Wiererová!
3. st. dôležité Markéta Davidová zvládla střeleckou položku čistě a odjíždí ze střelnice na třetí pozici!
1. př. dôležité Eva Kristejn Puskarčíková dojela první úsek na pátém místě se ztrátou čtrnácti sekund a pouští do závodu Markétu Davidovou!
1. př dôležité Marte Olsbuová Röiselandová nakonec předává na první pozici před Vittoziovou. Norka a Italka předvedly v posledním okruhu skvělý běžecký výkon.
2. st. dôležité Eva Kristejn Puskarčíková také odstřílela čistě a dostává se na pátou pozici! Skvělý vstup pro českou štafetu!
dôležité Do závodu nastoupí celkem 27 smíšených štafet! Za český tým se představí Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář!
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo