MS v biatlone 2020 program, Slováci, dnešné výsledky

13. 2. 2020 |
 

MS v biatlone 2020, program, Slováci, dnešné výsledky. Kompletný program MS v biatlone 2020, ktoré sa tento rok uskutočnia v talianskej Anterselve.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková v nedeľných stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene 15. decembra 2019. FOTO TASR/AP

MS v biatlone 2020, program, Slováci, dnešné výsledky. Kompletný program MS v biatlone 2020, ktoré sa tento rok uskutočnia v talianskej Anterselve.

Odštartoval vrchol biatlonovej sezóny 2019/2020, na 51. majstrovstvách sveta v talianskej Anterselve má početné zastúpenie aj slovenská reprezentácia. Jej ambície sú po odchode Anastasie Kuzminovej nižšie ako pred vlaňajším šampionátom v Östersunde.

Najväčšia pozornosť sa sústredí na Paulínu Fialkovú, ktorá by sa chcela prvýkrát v kariére na svetovom šampionáte dostať na stupne víťazov.

MS v biatlone 2020 program

Slováci sa predstavia na MS v rovnakej zostave ako štartujú v prebiehajúcej sezóne na pretekoch Svetového pohára. Medzi ženami budú bojovať Paulína a Ivona Fialkové, Terézia Poliaková a Veronika Machyniaková, z mužov sú to Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Michal Šima a Šimon Bartko. Slováci sa predstavia aj v mixoch, i keď ešte nie je známe ich presné zloženie, a klasických štafetách.

Najvyššie ambície z osmičky v Anterselve má Paulína Fialková, po vlaňajšej prelomovej sezóne, keď sa postavila šesťkrát na pódium v SP jej tesne ušla medaila na svetovom šampionáte v Östersunde. Vo vytrvalostných pretekoch skončila na 5. priečke, pričom na bronz jej chýbalo 13,0 sekundy a na zlato 45,5 s.

MS v biatlone 2020 program

V prebiehajúcej sezóne sa jej až tak výsledkovo nedarilo, ovplyvnilo to aj zranenie z úvodu sezóny, keď si vo Švédsku pri tréningu poškodila meniskus v ľavom kolene. Postupne sa však dostala do formy, v Hochfilzene bola štvrtá v šprinte a piata v stíhačke, v Annecy pridala dve 10. miesta, do Top 10 sa dostala aj v Oberhofe a zatiaľ najväčší úspech dosiahla v Ruhpoldingu.

V šprinte bola piata a v stíhačke sa konečne postavila na pódium, keď skončila druhá. Generálka v Pokljuke jej nevyšla úplne podľa predstáv, no verí, že v Anterselve opäť zabojuje o najvyššie priečky.

Anterselva patrí medzi najznámejšie biatlonové centrá a svetový šampionát privíta už šiestykrát. Predtým sa tu o cenné kovy bojovalo rokoch 1975, 1976, 1983, 1995 a naposledy 2007. Súčasné MS jej pridelili v roku 2016, keď zdolala Oberhof a Pokljuku. Majstrovstvá sa uskutočnia od 13. do 23. februára a dokopy počas nich odovzdajú 12 medailových kolekcií.

V mužských súťažiach sa očakáva najmä súboj Nóra Johannesa Thingnesa Böa s Martinom Fourcadeom. Francúz je síce líder poradia Svetového pohára, no jeho vlaňajší celkový víťaz Bö vynechal januárové podujatia v Oberhofe i Ruhpoldingu, aby bol pri narodení syna Gustava, a Fourcade v nich až štyrikrát triumfoval.

MS v biatlone 2020 program

Dvadsaťšesťročný Nór premenil na triumf šesť zo svojich deviatich štartov v individuálnych pretekoch a nad veľkým súperom v priamej konkurencii jasne vedie. Medzi ženami je viacero adeptiek na medailové pozície a patrí medzi ne i Paulína Fialková. Výbornú sezónu má Nórka Tiril Eckhoffová, ktorá dosiahla štyri víťazstvá v rade, celkovo ich má v sezóne na konte už šesť a vedie poradie SP.

V domácom Taliansku sa budú chcieť vytiahnuť Dorothea Wiererová i Lisa Vittozziová, dobre rozbehnutú sezónu majú i Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová, Švédka Hanna Öbergová, Nemka Denise Herrmannová či trio Francúzok Justine Braisazová, Julia Simonová a Anais Bescondová.