Barty Collins finále Australian open 2022 ženy ONLINE

29. 1. 2022 |

Vo finále Australian open 2022 žien nastúpia dnes Ashleigh Barty a Danielle Rose Collins. Online prenos zápasu dnes začína od 9:30.

Domáca austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa teší po výhre nad Američankou Madison Keysovou v semifinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne vo štvrtok 27. januára 2022. Svetová jednotka Bartyová vyhrala v dvoch setoch 6:1, 6:3 a postúpila prvýkrát v kariére do finále dvojhry na Australian Open. FOTO - TASR/AP

Barty Collins finále Australian open 2022 ženy online prenos

Americká tenistka Danielle Rose Collinsová sa premiérovo v kariére prebojovala do finále grandslamového podujatia. Vo štvrtkovom štvrťfinále dvojhry na Australian Open si 27. nasadená hráčka poradila so sedmičkou pavúka Igou Swiatekovou z Poľska v dvoch setoch hladko 6:4 a 6:1. V boji o titul ju čaká svetová jednotka Ashleigh Bartyová, domáca hráčka vyradila nenasadenú Američanku Madison Keysovú jednoznačne 6:1, 6:3.

Dvadsaťosemročnú Collinsovú teraz ju čaká domáca favoritka Bartyová. "Hrať proti svetovej jednotke a navyše v jej rodnej krajine bude veľkolepé. Nemôžem byť šťastnejšia. Bola to dlhá cesta, toľko rokov tvrdej práce," povedala po semifinále Collinsová.

Dvadsaťpäťročná Bartyová postúpila prvýkrát v kariére do finále dvojhry na Australian Open a zabojuje o svoj tretí grandslamový titul. Vlani vyhrala Wimbledon a v roku 2019 Roland Garros. Keysová jej nenarobila veľa problémov a podľahla za hodinu a dve minúty. Najvyššie nasadená hráčka brejkla americkú súperku hneď v prvom geme úvodného setu.

Keysová dokázala znížiť na 1:2, no nasledujúce dva gemy stratila a za stavu 1:4 sa jej nepodarilo využiť svoj prvý brejkbal v zápase. Bartyová tak vyhrala úvodný set jednoznačne 6:1. Začiatok druhého bol o niečo vyrovnanejší a za stavu 2:2 mala Keysová ďalšiu šancu na brejk, ktorú však nevyužila a následne stratila podanie. Austrálčanka zápas už pohodlne dotiahla do víťazného konca.

"Podmienky boli dnes naozaj náročné, hralo sa trochu pomalšie, ale snažila som sa prispôsobiť," povedala priamo na kurte Bartyová. "Madison dokáže vziať človeku zápas, ktorý má pevne v rukách. Musela som sa snažiť zostať v hre."

Dvadsaťpäťročná tenistka sa stala od roku 1980 prvou hráčkou z hostiteľskej krajiny, ktorá sa prebojovala do finále dvojhry v Melbourne. Naposledy sa to podarilo Wendy Turnbullovej, ktorá pred 42 rokmi podľahla v boji o titul Hane Mandlíkovej 0:6, 5:7. Predchádzajúce dva grandslamové tituly získala súčasná svetová jednotka v roku 2019 na Roland Garros a vlani vo Wimbledone.

Australian open 2022

Ashleigh Barty - Danielle Rose Collins -:-, finále Australian open 2022 ženy online prenos dnes od 9:30

Barty 2 6 7
Collins 0 3 6

29.01.2022 09:45 • Australian Open - ženy • Finále

7:6 dôležité Krásny víťazný forhend ASHLEIGH BARTYOVEJ ukončuje toto finále a diváci v Rod Laver aréne šalejú! Austrálska svetová jednotka otočila druhý set zo stavu 1:5 a nad Danielle Collinsovou vyhrala 6:3 a 7:6!
6-2 dôležité Collinsovej nepresný forhend už znamená štyri mečbaly pre Bartyovú!
4:5 dôležité Collinsovej bekhend skončil v sieti, austrálski diváci oslavujú a Bartyová znižuje na 4:5 v druhom sete!
40-30 dôležité Bartyová dostal returnom Collinsovú pod tlak a má brejkbal!
2:5 dôležité Bartyová sa udržala v druhom sete po dobrom returne a znižuje na 2:5!
40-30 dôležité Setbal ešte neprichádza, keďže Collinsovej bekhend nebol presný!
1:5 dôležité Collinsová rozhodla returnom pod nohy a za stavu 5:1 bude podávať na víťazstvo v druhom sete!
15-40 dôležité Druhá dvojchyba Bartyovej v geme je veľkým prekvapením a Collinsová má hneď dva brejkbaly!
A-40 dôležité Collinsová však opäť vyhodila jednoduchý bekhend a Bartyová tak má druhý brejkbal!
40-30 dôležité Šanca v podobe brejkbalu prichádza pre svetovú jednotku po ďalšom nepresnom bekhende Collinsovej!
0:2 dôležité Collinsová sa už rozhodla riskovať, napokon sa dostala k smeču na sieti, ktorý jej priniesol vytúžený brejk a vedenie 2:0 v druhom sete!
15-40 dôležité Výborný return Collinsovej, ktorú dostal Bartyovú pod tlak a po forhende do siete má americká tenistka dva brejkbaly!
6:3 dôležité A skvelým podaním Bartyová aj ukončuje prvý set, ktorý vyhrala pomerom 6:3 a približuje sa k víťazstvu na Australian Open!
40-0 dôležité Priamy bod Bartyovej znamená hneď tri setbaly!
4:2 dôležité Dvojchyba v tejto chvíli je katastrofou pre Collinsovú, pretože stráca podanie a Bartyová odskakuje do vedenia 4:2 v prvom sete!
40-30 dôležité Teraz to už Bartyovej vyšlo a vďaka vítaznému forhendu má prvý brejkbal, čím potešila austrálske publikum!
40-A dôležité Sme svedkami prvého brejkbalu v zápase a má ho Collinsová vďaka ďalšej chybe z forhendu Bartyovej!