Jamrichová si užila finále štvorhry: "Zvládli sme to, aj keď tesne"

8. 2. 2023 |
 

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová získala svoj prvý grandslamový titul, keď vo finále juniorskej štvorhry na januárovom Australian Open s Taliankou Federicou Urgesiovou zdolali štvrtú nasadenú japonskú dvojicu. Víťazné finále si užila a nervozitu nepociťovala.

Na snímke Renáta Jamrichová pózuje počas tlačovej konferencie v Bratislave v stredu 8. februára 2023. Foto - TASR / Pavel Neubauer

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová si víťazné finále juniorskej štvorhry na januárovom Australian Open užila a pred jeho začiatkom nepociťovala nervozitu. Na prvom tohtoročnom grandslame získala deblový titul spolu s Taliankou Federicou Urgesiovou, keď zdolali štvrtú nasadenú japonskú dvojicu Haju Kinošitová, Sara Saitová 7:6 (5), 1:6, 10:7.

Šiesta Slovenka s deblovým grandslamom

"V semifinále som bola oveľa nervóznejšia. Finále sa hralo na rovnakom kurte, ale bolo iné. Rýchlo nám ušiel druhý set, no v supertajbrejku sme hrali o každú loptu a zvládli sme ho, aj keď tesne," uviedla Jamrichová pre TASR na tlačovej konferencii po návrate z Austrálie.

Ako 15-ročná sa stala po Henriete Nagyovej, Jane Čepelovej, Chantal Škamlovej, Viktórii Kužmovej a Tereze Mihalíkovej šiestou Slovenkou s juniorským deblovým grandslamovým titulom. Medzi juniormi v minulosti triumfoval vo štvorhre Filip Horanský. V singlovom turnaji postúpila Jamrichová v Melbourne do štvrťfinále a v príprave na Australian Open bola v semifinále dvojhry na turnaji ITF v Traralgone. Za svoje úspechy si v domácich tenisových kruhoch vyslúžila prirovnania k najlepším tenistkám v ére samostatnosti, podľa vlastných slov to však veľmi nevníma: "Takéto veci by na mňa vyvíjali len tlak a nervozitu. Sústredím sa na svoje veci, na ktorých pracujem aj s trénerom."

V singlovom turnaji skončila pred semifinále

V singlovom turnaji zastavila jej cestu medzi najlepšiu štvorku Ruska Mirra Andrejevová, ktorej podľahla v dvoch setoch 4:6, 4:6. Rovnaká súperka ju pritom vyradila aj v Traralgone (4:6, 3:6). "Oba zápasy mali skoro rovnaký výsledok, rozdiel nebol ani vo výmenách. Napriek tomu si myslím, že zápas na Australian Open bol oveľa tesnejší a napínavejší. Zistila som ako na ňu hrať, no bola som nervóznejšia. V druhom sete som ju mohla brejknúť na 5:3, o to viac ma to mrzelo," dodala Jamrichová k svojmu singlovému zápasu.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo