AS Trenčín MŠK Žilina ONLINE dnes LIVE Fortuna liga

10. 4. 2021 |

AS Trenčín dnes doma privíta MŠK Žilina. Sledujte ONLINE od 15:30 hod.

Hráči MŠK Žilina. FOTO: TASR.

Skóre mohol otvoriť v 7. minúte Kaprálik, no jeho strela spoza šestnástky tesne minula žrď. Prvú šancu hostí mal v 17. minúte Andzouana, jeho strelu zrazila domáca obrana iba do bočnej siete. V 22. minúte dostal ideálnu prienikovú prihrávku od Andzouanu hrotový útočník hostí Ramirez a nezaváhal.

Odštartoval tak nevídanú gólovú žatvu v druhej polovici prvého polčasu. Šancu poslať svoj tím do dvojgólového vedenia nevyužil Nebyla, jeho hlavička skončila v 28. minúte na brvne. Vyrovnanie prišlo v 30. minúte. Rusnák prenikol do pokutového územia a perfektnou

prihrávkou skrz malé vápno našiel Ďuriša, ktorý nemal problém vyrovnať. Pekný futbalový moment však prišiel o tri minúty aj na druhej strane, keď Andrija Balič vymietol vinkel Petrášovej brány. V 36. minúte fauloval v šestnástke

Davis Kaprálika a po úspešnej penalte Kurminowského žlto-zelení opäť vyrovnali - 2:2. O päť minút sa dostali domáci do vedenia, keď Ďuriš zužitkoval hlavou center Bernáta. Svoj druhý gól v stretnutí však dal aj útočník DACu Ramirez, ktorý už v nadstavení prvého polčasu využil prácu Blackmana.

Po prestávke sa gólostroj zastavil, no šance nechýbali. V 53. minúte sa proti strele Gona zo šestnástky musel vyznamenať Jedlička. Prácu mal aj domáci brankár Petráš, v 67. minúte musel vytesniť pokus Blackmana.

Po kvalitnom zápase sa však body napokon delili. DAC je druhý so stratou trinástich bodov na Slovan, Žilina tretia o ďalších šesť bodov.

AS Trenčín
2 : 3
(1:2)
MŠK Žilina

Góly: 45. Čataković (pen.), 78. Ghali (Ikoba) – 5. Lavrinčík (vla.), 20. Kurminowski, 58. Kaprálik. ŽK: 27. Lavrinčík (TRE), 35. Križan (TRE), 41. Šulek (TRE), 51. Yem (TRE), 73. Kadák (TRE), 75. Madu (TRE) – 15. Fazlagić (ZIL). Rozhodca: Marhefka – Ferenc, Jekkel.
AS Trenčín: Kukučka – Yem, Križan, Šulek, Madu – Gajdoš (33. Kadák), El Mahdioui, Lavrinčík (60. Zubairu) – Ghali, Corryn (70. Tučný), Čataković (60. Ikoba).
MŠK Žilina: Petráš – Kopas, Gono, Kiwior, Paur (57. Bichakhchyan) – Fazlagić (74. Slebodník), Bernát (57. Kaprálik), Sluka – Anang, Ďuriš (74. Rusnák), Kurminowski (82. Minárik).
90+2 časová značka Koniec zápasu.
90+2 Tučného priamy kop nebol presný a letel nad bránu.
90+2 Faul na Kadáka vo vzdialenosti 21 metrov. Jedna z posledných šancí pre AS.
90+1 Ghaliho center z pravej strany preletel popred bránu bez toho, aby ho niekto trafil, bol tam jediný trenčiansky hráč.
90 Nadstavovať sa budú len dve minúty, čo sa zdá byť málo vzhľadom k tomu, koľko zdržaní bolo.
89 Už sa domácim čas kráti, Žilinčania sa nehrnú dopredu za každú cenu.
87 Ghali sa snažil predrať po pravej strane, ale dobre zahral Kiwior, nebude z toho ani roh.
86 Po dlhšom čase Žilinčania podržali trochu loptu vpredu, ale nedokázali akciu dotiahnuť.
85 Po rohu odhlavičkoval Kiwior len na kopačku Madua, ten to skúsil zo 17 metrov, ale lopta letela meter nad bránu.
84 Po centri Yema z pravej strany ďaľší roh pre Trenčín.
83 Hostia sa stiahli a prenechali aktivitu Trenčanom, čo by sa im mohlo vypomstiť.
82 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dawid Kurminowski, prichádza Ján Minárik.
82 Tri rohy – jedenástka. Pýtali si diváci, ale neudialo sa. Tretí center stiahol do svojej náruče Petráš.
81 Tentoraz po centri Kadáka odohral na roh obranca.
81 Kadák zatočil roh až do bránky, Petráš vytlačil na ďaľší roh.
80 Tučný napriek faulu neukončil akciu, postavil sa a ťahal ďalej dopredu, z hranice vápna riadne natiahol Petráša, ten vytlačil na roh.
78 gól Trenčín dal gól!
Veľmi pekná kombinácia domáceho tímu, ktorú začali El Mahdioui a Zubairu, po následnom centri v šestnástke posunul Ikoba loptu na stred, kde ABUBAKAR GHALI hlavou umiestnil loptu do siete. Asistencie Eduvie Ikoba.
76 Bichakhchyan po zahratí priameho kopu mal možnosť zakončiť spoza pokutového územia, ale strela nemala potrebné parametre, pre Kukučku bola malinou.
75 Momentálne už celá obrana AS so žltou kartou.
75 zlta karta Žltú kartu dostáva Kingsley Madu (AS Trenčín).
75 Aj počet žltých kariet domácich hráčov ukazuje, aké problémy má defenzíva AS s bránením rýchlonohých Žilinčanov.
74 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Enis Fazlagić, prichádza Tibor Slebodník.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Dávid Ďuriš, prichádza Matúš Rusnák.
73 zlta karta Žltú kartu dostáva Jakub Kadák (AS Trenčín).
72 Domáci vybojovali roh, po ňom sa lopta odrazila k Tučnému, ten však z pravej strany pokutového územia neprestrelil brániaceho hráča.
70 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Milan Corryn, prichádza Adam Tučný.
69 dôležité Ešte v pokračujúcej akcii sa Sluka zbavil brániaceho hráča a spoza vápna prudko vypálil k pravej žrdi, skvelý Kukučka sa hodil a rukami loptu vytesnil.
69 dôležité Ďuriš sa pekne zbavil obrancu a vypálil z pravej strany šestnástky, Kukučkov reflexný zákrok úspešný.
68 Ghalimu sa otvoril priestor a preto vystrelil zo 17 metrov, no strela bola veľmi slabučká, takže Petráš nemal problém.
67 Žilinčania nepúšťajú domácich do šancí, sami sa naopak snažia pri každej možnosti ohroziť bránu AS.
66 Kiwiora pri rozohrávke nakopol atakujúci Ghali, čiarový rozhodca správne signalizoval hlavnému faul.
65 Ikoba spracoval hlavou nákop do vápna, potom sa pustil z loptou dopredu, ale Sluka mu ju vzal na hranici šestnástky a mal tak dobrú možnosť, no nevystrelil podľa predstáv.
64 Sluka odcentroval z ľavej strany, Križan v sklze odpálil loptu na roh.
63 Teraz sme videli rozháranú pasáž, obe strany mali viacero nepresností, ktoré kazili rodiace sa útočné akcie.
62 El Mahdioui sa oprel do lopty z 20 metrov, no jeho rana bola veľmi nepresná.
60 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Hamza Čataković, prichádza Eduvie Ikoba.
Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Samuel Lavrinčík, prichádza Abdul Zubairu.
59 Aj domáci tréner bude reagovať dvojnásobným striedaním.
58 gól Žilina dala gól!
ADRIÁN KAPRÁLIK okamžite po svojom príchode strieľa gól. Nabehol si na loptu za obranu, Madu sa ho ešte snažil križovať, ale Kaprálik presnou ranou z ľavej strany obstrelil vybiehajúceho Kukučku.
57 striedanie Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Ján Bernát, prichádza Adrián Kaprálik.
Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Vahan Bichakhchyan.
56 Hostia chystajú dvojnásobné striedanie.
55 Kurminowski sa snažil obísť Šuleka, ale loptu si dal príliš dlhú a tak len odkop od brány.
53 Kurminowski sa zamotal sám medzi obrancami Trenčína, protiútok AS začal Ghali, no Kadák následne stroskotal na brániacom hráčovi.
52 Ďuriš dostal loptu na úroveň posledného obrancu, neťahal do šestnástky, na jej kraji zasekol a pokúsil sa o strelu, no len do brániaceho hráča.
51 Sluka si spracoval nákop od Kopasa, no Yem potom loptu do neho nastrelil a tak nasleduje odkop od brány.
51 zlta karta Žltú kartu dostáva Reuben Yem (AS Trenčín).
50 Madu príhrával na Corryna, ten v súboji s Anangom na hranici vápna spadol, ale nepíska sa.
48 Bernát sa sklátil k zemi po faule v strede poľa, ale bude to bez karty.
47 Domáci aktívni po polčase, no akcia Ghaliho nepriniesla šancu, maličký krídelník prebehol s loptou popred šestnástku, no nenašiel medzeru na prihrávku spoluhráčovi.
46 Madu nabehol po ľavej strane, jeho prízemný center zblokovaný na roh.
46 Madu to skúsil z väčšej diaľky, ale nepresný pokus letel niekoľko metrov vedľa.
46 časová značka Začal sa druhý polčas.
45 časová značka Prvý polčas sa skončil.
45 gól Trenčín dal gól!
Autorom gólu z pokutového kopu je HAMZA ČATAKOVIĆ..
44 dôležité Po prezretí VAR rozhodca ukazuje jasne na pokutový kop.
43 dôležité Ghali si zasekol loptu v šestnástke a potom spadol. Hráči aj tréneri sa dožadovali penalty. Hra pokračovala. Po prerušení rozhodca udelil žltú kartu trénerovi AS Vrevenovi a následne išiel pozerať VAR.
41 Šulekov tvrdý šlapák na Paura, ten už druhýkrát v krátkom slede utŕžil, ale bude pokračovať.
41 zlta karta Žltú kartu dostáva Martin Šulek (AS Trenčín).
40 Hostia nakopli dopredu na Kurminowského, tomu však odkopol loptu Šulek až ponad tribúnu.
39 Čatakovič s loptou v šestnástke, dlho váhal s prihrávkou, až prišla neskoro, keď už bolo hostí pred bránkou veľa.
38 Rýchla krídelná akcia Žiliny, pred Bernátom odohral loptu do bezpečia Madu.
37 Corryn sa snažil na ľavej strane nájsť možnosť, ako prihrať, ale brániaci hráči dobre vykrývali priestor, takže sa Trenčania následne dostali až naspäť do stredu ihriska.
35 zlta karta Žltú kartu dostáva Richard Križan (AS Trenčín).
35 Dlhšiu prestávku pri ošetrovaní žilinského hráča Paura využili hráči na občerstvenie. A rozhodca na potrestanie Križana, zrejme na základe informácie od VAR.
34 Domáci s vyšším počtom hráčov vpredu, ale nádejnú medzihru pokazil nepresnou prihrávkou Corryn.
33 striedanie Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Artur Gajdoš, prichádza Jakub Kadák.
32 Dobrý úsek hry zo strany domácich, Ghali chcel prihrať rozbehnutému Yemovi, no výborne zahral Sluka a prihrávku zastavil.
31 Ghali vyzval Gajdoša k narážačke, tá bola úspešná, no Ghaliho pokus z hranice vápna nemal potrebnú razanciu, aby pripraveného Petráša potrápil.
30 Čatakovič dostal loptu a snažil sa vykľučkovať proti presile brániacich hráčov, ale neuspel.
28 Žilinčania hrajú sebavedomo, veria si, dobre kombinujú. Ich vedenie je plne zaslúžené.
28 Ďuriš si šikovne narazil s Paurom pred šestnástkou a vypálil loptu, letela však nad bránu.
27 zlta karta Žltú kartu dostáva Samuel Lavrinčík (AS Trenčín).
26 Madu sa neprebil na ľavom krídle, Anang ho šikovne odzbrojil.
25 Faul na Gajdoša v strede pri postupnom útoku Trenčanov, tí rozohrali nakrátko a snažia sa rozvinúť akciu.
23 Bernát si spracoval prihrávku, cez obrancu si netrúfol, ale zvnútra šestnástky to skúsil, Kukučka na dvakrát loptu zneškodnil.
21 Madu sa oprel do lopty a poslal prízemný pokus z 19 metrov, Petráš sa hodil na zem a loptu zachytil.
20 gól Žilina dala gól!
Obrana AS nezachytila vysunutie DAWIDA KURMINOWSKEHO na ľavej strane, útočník Žiliny potiahol loptu až do šestnástky a z uhla obstrelil Kukučku.
19 Rýchly žilinský prechod do protiútoku, na jeho konci strela Paura spoza šestnástky, ale pre Kukučku nebola nebezpečná.
18 Gajdoš vletel do vápna s loptou na pravej strane, potom sa snažil nacentrovať na druhú stranu Corrynovi, ale toho dobre pokryl Anang.
17 Roh odvrátila žilinská obrana do bezpečia.
16 Trenčania nakoniev vybŕdli z nepríjemnej situácie, keď ich rozohrávku napádala až pätica Žilinčanov, z následného protiútoku vybojoval Ghali roh.
16 Anang vyhral súboj s Corrynom a nepustil ho k lopte na ľavej strane.
15 zlta karta Žltú kartu dostáva Enis Fazlagić (MŠK Žilina).
14 Trenčanom robí problém medzihra, nedokážu podržať loptu v strede ihriska.
12 Domáci to skúsili po pravom krídle, dlhý nákop však Ghali nedobehol skôr, ako obranca Kopas.
11 Bernát pri prieniku faulovaný v strede poľa. Žilinský rýchly prechod do útoku teda zastavený.
10 Corryn dostal loptu do behu, ale bola príliš prudká, takže ju nestihol pred bránkovou čiarou.
9 Kopasov roh na zadnú žrď, ale Kiwior fauloval domáceho hráča, takže hra prerušená.
8 Po Slukovom centri lopta zblokovaná na prvý žilinský roh.
7 Prvýkrát v útoku aj domáci tím, Corryn v šestnástke nemal dostatok voľného priestoru a jeho strelu zablokoval Kiwior, následne ešte pokus Yema spoza šestnástky, ale mimo bránky.
5 gól Žilina dala gól!
Trenčania nezachytili krídelnú akciu po ľavej strane, center pred bránku si zrazil do vlastnej bránky Samuel Lavrinčík.
4 Hostia zatiaľ takmer nepustili loptu z nohy, Trenčania sa snažia ich zastaviť.
3 dôležité Kopasov priamy kop na zadnú žrď Trenčania nedosiahli, krásny volej Paura zadunel na žrdi domácej brány.
2 Kurminowski poslal loptu do vápna z pravej strany, Fazlagič zakončil volejom len do brániaceho hráča.
1 Dlhý nákop sklepol Anang pre Paura, tomu však lopta odskočila.
1 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Žilinčania nastúpia v žlto-zelenom, domáci tím celý v bielom, výkop budú mať hostia.

AS Trenčín: Kukučka – Yem, Križan, Šulek, Madu – Gajdoš, El Mahdioui, Lavrinčík – Ghali, Corryn, Čataković.
Náhradníci: Šemrinec – Rodriguez da Silva, Zubairu, Ikoba, Kadák, Letenay, Ligeon, Tučný, Mazanovský.

MŠK Žilina: Petráš – Kopas, Gono, Kiwior, Paur – Fazlagić, Bernát, Sluka – Anang, Ďuriš, Kurminowski.
Náhradníci: Belko – Kaprálik, Jibril, Bichakhchyan, Minárik, Slebodník, Rusnák.

Rozhodca: Marhefka – Ferenc, Jekkel.
Sobotné popoludnie na trenčianskej Sihoti prinesie zaujímavý súboj medzi šiestym a tretím tímom Fortuna ligy.

AS Trenčín má na šiestom mieste tabuľky 28 bodov, skóre 32:46. Strata na piate miesto je osem bodov. V minulom kole prehrali Trenčania doma 0:1 s Trnavou, ale v týždni to Spartaku vrátili v pohári a po víťazstve 1:0 postúpili do ďalšieho kola, kde ich čaká zápas v Košiciach.

Žilina je na tretej priečke, má na svojom konte 42 bodov a skóre 56:39. Cieľom tímu bude určite udržať tretiu priečku, ktorá zaručuje účasť v Európskej lige. Pred štvrtou Trnavou majú Žilinčania len jednobodový náskok. V minulom kole remizovali doma s Dunajskou Stredou 3:3, v týždni potom postúpili v pohári cez Podbrezovú po výsledku 2:1 na penalty.

V sezóne sa oba celky stretli dvakrát, oba duely vyhrala Žilina. V Trenčíne 4:2 a doma 2:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.