Alexander Ovečkin: Chára a Lundqvist so mnou v jednom tíme? To je šialené

10. 1. 2021 |
 

Zdeno Chára, Alexander Ovečkin, Washington Capitals, Henrik Lundqvist, hokej, NHL, Slovensko. Zdeno Chára bol štrnásť sezón kapitánom tímu Boston Bruins. Teraz si musí zvykať na novú pozíciu, ktorú mu však už na začiatku uľahčuje aj Alexander Ovečkin. 

Alexander Ovečkin sa teší na spoluprácu s Chárom. FOTO TASR/AP.

Zdeno Chára, Alexander Ovečkin, Washington Capitals, Henrik Lundqvist, hokej, NHL, Slovensko. Ruský kapitán Washingtonu totiž spôsobom sebe vlastným pred novinármi reagoval na príchod 43-ročného obrancu 

„Keby mi niekto pred dvoma alebo troma rokmi povedal, že budem hrať v jednom tíme s Lundqvistom a Chárom, povedal by som: Si blázon?“ povedal podľa NBC Sports s úsmevom 35-ročný rodák z Moskvy.

Potom už ale s vážnym tónom dodal, že mať spoluhráča ako Zdeno Chára, je niečo výnimočné. „Má množstvo skúseností, je makač a šampión. Chce hrať, chce vyhrávať. Stále je veľký a silný. Našej defenzíve dosť prospeje a chalanov veľa naučí,“ dodal ruský snajper.

Zdeno Chára chápe, že nebude vodca ako v Boston Bruins 

A presne to Zdeno Chára chce Sám pritom vie, že už nebude patriť medzi vodcov mužstva, ako to bolo v Boston Bruins. Pochopil, že vek nezastaví, no Washington Capitals mu dal šancu ešte rok ukázať, že na NHL stále má.

„Toto je Alexovo a Peterovo mužstvo, preto sa teším, že mám možnosť svojimi skúsenosťami im pomôcť ako len dokážem. Chcem mať len férovú šancu a pobiť sa s chalanmi o Stanley Cup,“ povedal Zdeno Chára.

Svoju pozíciu teda v tíme prijal a aj preto ho zrejme bude Peter Laviolette využívať viac v defenzívnych úlohách, v čom sa Zdeno Chára vyžíva. „Stále som hrdý na svoju defenzívnu činnosť a jednou z mojich najväčších predností ostáva hra v oslabení.“

A presne to Washington Capitals potrebuje. Hráči pod bývalým koučom Toddom Reirdenom totiž v uplynulom ročníku ubránili 82,6 percent oslabení. Vďaka tejto štatistike patrilo celku z hlavného mesta solídne šieste miesto v NHL. Boston Bruins bol však aj vďaka Chárovi tretí.

„V oslabení využívam svoju výšku a rozpätie svojich paží, aby som pokryl čo najviac priestoru. A presne tieto prednosti zo Zdena Cháru robia aj v 43 rokoch stále žiadaného obrancu.

Zdena Cháru chcelo údajne 20 klubov NHL  

Dokazuje to aj záujem ostatných klubov. Ihneď ako sa v NHL objavila správa o jeho možnom ukončení spolupráce s Bostonom, sa o jeho služby údajne hlásilo až 20 tímov NHL.

Pre Cháru zohráva aj fakt, že najlepšia hokejová liga štartuje 13. januára a každý tím odohrá len 56 zápasov. Hoci je Washington Capitals najstarší tím súťaže, túži zopakovať úspech z roku 2018.

„Doplnili sme tím o niekoľko naozaj skvelých hráčov a myslím si, že je cítiť veľkú chuť. Nemám rád, keď sa niekto odpisuje vopred,“ hovorí Nicklas Bäckstrom. „Nikto nám neveril ani v 2018 a vyhrali sme. Takže, stať sa môže čokoľvek.“