Zdeno Chára trénoval v hoteli, na ľade potom novým spoluhráčom rozprával historky

7. 1. 2021 |
 

Zdeno Chára, Washington Capitals, NHL, hokej, hotel, tréning. Zdeno Chára si prvýkrát zatrénoval s hlavným tímom Washington Capitals.

Zdeno Chára počas tréningu Washingtonu Cappitals. FOTO Washington Capitals, Twitter.

Zdeno Chára, Washington Capitals, NHL, hokej, hotel, tréning. Na ľad sa dostal po povinnej karanténe, ktorú stávil v hoteli. Podľa vlastných slov však ani na izbe nezaháľal a pripravoval sa na tréningy na ľade.

Zdena Cháru čaká pred novou sezónou NHL veľa práce, skúsený slovenský hokejista si musí po odchode z Bostonu zvykať na nové prostredie, spoluhráčov i herný systém. Po úvodných dvoch tréningoch v kempe Washingtonu Capitals však srší optimizmom a teší sa na svoju 23. sezónu v profilige.

Štyridsaťtriročný obranca začal trénovať v utorok a sprvu sa pripravoval s mladšími ročníkmi. V stredu sa už postavil na ľad s hlavným tímom a trénoval najčastejšie s Nickom Jensenom, s ktorým by mohol vytvoriť tretiu obrannú dvojicu.

Zdeno Chára trénoval na hoteli

"Bolo to skvelý pocit, keď som si prvýkrát obliekol dres Capitals a mohol vstúpiť po karanténnych opatreniach konečne na ľad. Rád som sa stretol s chlapcami a teším sa, že môžem začať poctivo 'makať'," uviedol Chára pre web NHL.

Do hlavného mesta USA sa presťahoval po štrnástich rokoch v Bostone. S "Caps" podpísal zmluvu na jednu sezónu v hodnote 795.000 dolárov. Ešte pred stretnutím s novými spoluhráčmi musel absolvovať karanténu v hoteli, podľa jeho slov však nezaháľal.

"Samozrejme, chýbal mi ľad a spoluhráči. Ale aj v hoteli som pracoval na tom, aby som zostal vo forme. Za uplynulých dvanásť hodín som zvládol dva tréningy, takže sa cítim v pohode a som si istý, že to bude len a len lepšie."

Tréner Washingtonu Peter Laviolette avizoval, že Chára bude trénovať s Jensenom aj vo štvrtok, ale zatiaľ neprezradil, či z nich spraví stabilnú dvojicu aj v nadchádzajúcej sezóne: "Už sme sformovali nejaké dvojičky a nechceme to stále meniť. Uvidíme, ako im to pôjde. Zanalyzujeme si to a uvidíme."

Zdeno Chára rozprával historky

Spoluprácu so slovenským obrancom si pochvaľuje aj Jensen, ktorý vyzdvihol Chárovu povahu: "Je to veľká skúsenosť hrať s takým hráčom, ktorý je v lige celú večnosť a má za sebou mnoho významných zápasov. Na ľade si však na neho rýchlo zvyknete. Navyše, je veľmi komunikatívny, takže nie je problém."

Chára zatiaľ nemal veľa príležitostí zoznámiť sa s novou partiou, no so spoluprácou s mladými či skúsenejšími spoluhráčmi je spokojný: "Príliš ich zatiaľ nepoznám, ale pracujú poctivo a majú veľkú motiváciu.

Máme dobré tréningy a s radosťou som im odpovedal na otázky. Zaujímali ich rôzne historky, aj to, aké to je hrať toľké roky v NHL. Bolo to príjemné, takto sa začínajú nové priateľstvá."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo