Žreb Ligy majstrov ONLINE štvrťfinále a semifinále dnes LIVE

19. 3. 2021 |

Liga majstrov v ročníku 2020/21 vrcholí. Dnes sa v Nyone uskutoční žreb štvrťfinále a semifinále. Sledujte ho ONLINE od 12:00 hod.

Žreb Ligy majstrov. FOTO: TASR/AP.

Futbalisti Chelsea Londýn a Bayernu Mníchov skompletizovali osmičku štvrťfinalistov Ligy majstrov. Londýnčania v osemfinálovej odvete zvíťazili nad Atleticom Madrid 2:0. V úvodnom dueli v Bukurešti uspeli 1:0. Bayern v pozícii obhajcu trofeje zdolal doma Lazio Rím 2:1, pred tromi týždňami triumfoval 4:1.

V utorok sa medzi elitnú osmičku prebojovali Real Madrid a Manchester City, minulý týždeň si postup zabezpečili hráči Borussie Dortmund, FC Porto, FC Liverpool a Paríža St. Germain. Žreb štvrťfinále, semifinále a finále je na programe v piatok 19. marca o 12.00 SEČ vo švajčiarskom Nyone - sídle Európskej futbalovej únie (UEFA).

Chelsea mala od úvodných minút duelu s Atleticom loptu častejšie na kopačkách. Aktivitou hýril najmä Reece James, ktorý to skúšal dravými krídelnými prienikmi, no s jeho centrami si obrana Atletica dokázala poradiť. V 19. minúte sa v šestnástke z otočky dostal k strele Timo Werner, netrafil však bránku.

Hráči Atletica boli v útoku bezzubí, nevedeli sa presadiť ani po štandardných situáciách. V 34. minúte založil rýchly protiútok Chelsea Kai Havertz. Vysunul Wernera, ktorý našiel v šestnástke Hakima Zijacha, a Maročan strelou medzi nohy Jana Oblaka prepasíroval loptu do siete. Atletico v závere polčasu zvýšilo tlak, no Joao Felix namieril iba do náručia Edouarda Mendyho.

Na začiatku druhého polčasu poslal tréner Atletica Diego Simeone na ihrisko Maria Hermosa v snahe oživiť hru, tón však naďalej udávala Chelsea. V 48. minúte mohli hostia ďakovať Oblakovi, ktorý zneškodnil šancu Wernera. Slovinský reprezentant podržal Atletico aj pri strele Zijacha do šibenice, ktorú vyrazil na rohový kop. Po necelej hodine hry stiahol Simeone z trávnika nevýrazného Luisa Suareza, ktorého nahradil Angel Correa, no obraz hry sa nezmenil.

V 81. minúte definitívne pochoval nádeje Atletica na možný obrat Stefan Savič, ktorý za úder do hrude Antonia Rüdigera dostal červenú kartu. V nadstavenom čase sa pri šanci Felixa vyznamenal Mendy. V úplnom závere spečatil triumf domácich Emerson, ktorý bol na ihrisku iba niekoľko desiatok sekúnd.

Chelsea natiahla sériu bez prehry na štrnásť zápasov (10-4-0). Tá sa až na prvý duel zhoduje s príchodom nového trénera Thomasa Tuchela, ktorý 26. januára vystriedal Franka Lamparda.

V odvetnom súboji medzi Bayernom Mníchov a Laziom sa dianie dlho odohrávalo medzi šestnástkami, ani jeden tím sa nehrnul do útoku. V 33. minúte Vedal Muriqi stiahol v šestnástke Leona Goretzku a Bayern mal výhodu pokutového kopu. Loptu si postavil poľský kanonier Robert Lewandowski a strelou do stredu bránky otvoril skóre.

V druhom polčase Bayern kontroloval hru. V 73. minúte zvýšil náskok Bavorov striedajúci Eric Choupo-Moting po prihrávke Davida Alabu. Hosťom sa už podarilo v 82. minúte iba znížiť zásluhou Marca Parola. Bayern postúpil devätnástykrát do štvrťfinále Ligy majstrov, čo je nový rekord.

Záverečné zápasy najprestížnejšej európskej súťaže sú vylosované. Dovolím si tvrdiť, že všetky zápasy budú pútať svojou kvalitou. Hneď vo štvrťfinále uvidíme repete minuloročného finále! To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
Koniec časová značka Žreb Ligy majstrov sa skončil.
ŠTVRŤFINÁLE (6./7. a 13./14. apríla):

Manchester City – Borussia Dortmund
FC Porto – Chelsea FC
Bayern Mnichov – PSG
Real Madrid – Liverpool

SEMIFINÁLE: (27./28. apríla a 4./5. mája)

Manchester City/Borussia Dortmund – Bayern Mnichov/PSG
Real Madrid/Liverpool – Porto/Chelsea
F V pozícii domáceho tímu bude vo finále bude víťaz prvého semifinále, teda jeden zo štvorice Manchester City, Borussia Dortmund, Bayern Mníchov alebo PSG.
2 Súperom bude jeden z tímov Porto alebo Chelsea.
2 Jeden z dvojice Real Madrid/Liverpool bude hrať prvé semifinále doma.
1 Proti minuloročným finalistom sa postaví jeden z dvojice Manchester City/Dortmund.
1 Prvé semifinále sa bude hrať buď na trávniku Bayernu Mníchov alebo Parížskeho PSG. Súper bude víťaz tretieho štvrťfinále.
4 Súperom španielskeho tímu je Liverpool!
4 V osudí zostali už len dva tímy. Doma si zahrá ako prvý Real Madrid.
3 Tak toto bude súboj! Bayern Mníchov si v dvojzápase zmeria sily s PSG.
3 Tretím domácim tímom je Bayern Mníchov.
2 Porto bude v prvom zápase vítať anglickú Chelsea!
2 Prekvapenie celého štvrťfinále Porto je druhým domácim tímom štvrťfinále.
1 Proti lídrovi anglickej ligy bude v dvojzápase čeliť Borussia Dortmund!
1 Prvý tím, ktorý spozná svojho protivníka je Manchester City.
Marchetti hovorí to, čo som spomínal v preview, že teraz už neplatia žiadne rekštrikcie, a teda každý môžu dostať každého.
Generálny sekretár UEFA Giorgio Marchetti privítal ambasádora finálového zápasu, ktorým je Hamit Altintop. Finále sa uskutoční v Istanbule.
Na úplný začiatok dnešného žrebovania sa rekapituluje osemfinále.
Štart časová značka Dnešné podujatie začalo.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo štvrťfinálového žrebu Ligy majstrov. O postup do semifinále zabojuje trojica anglických tímov (Chelsea, Liverpool a Manchester City), dvojica nemeckých celkov (Bayern Mníchov, Borussia Dortmund). Po jednom zástupcovi majú Francúzsko (PSG), Portugalsko (Porto) a Španielsko (Real Madrid).

V tejto fáze žrebovania neplatia už žiadne obmedzenia, a teda tímy z rovnakých krajín môžu proti sebe nastúpiť bez akýchkoľvek problémov. To isté platí aj pre tímy, ktoré sa spolu stretli v skupine. Po vyžrebovaní štvrťfinálových dvojíc sa rovno vyžrebuje aj semifinále, a to štýlom ŠF 1 nastúpi proti ŠF 3, a teda ŠF 2 odohrá zápas s ŠF 4.