Zlatan Ibrahimovič nechce byť v hre FIFA. EA Sports obvinil z nekalého správania voči jeho osobe

24. 11. 2020 |
 

Zlatan Ibrahimovič, FIFA, EA Sports, hra, futbal, AC Miláno. Zlatan Ibrahimovič sa pustil do tvorcov viedohry FIFA a Electronics Arts. Podľa neho vývojárska spoločnosť využívaja jeho podobizeň a meno bez súhlasu švédskej futbalovej hviezdy.

Zlatan Ibrahimovič v drese AC Miláno. FOTO TASR/AP.

Zlatan Ibrahimovič, FIFA, EA Sports, hra, futbal, AC Miláno. Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič skritizoval vývojársku spoločnosť Electronic Arts za použitie jeho mena v počítačovej hre FIFA 21. Tridsaťdeväťročný útočník cíti krivdu, hoci jeho klub AC Miláno podpísal s firmou zmluvu, ktorá ju podľa agentúry DPA oprávňuje používať aj Ibrahimovičovo meno.

"Kto dovolil FIFA EA Sport ťažiť zo mňa? Nie som si vedomý, že by som bol členom FIFpro (celosvetová hráčska asociácia) a pokiaľ som, tak sa to stalo bez môjho vedomia nejakým divným spôsobom. Určite som nedovolil federácii FIFA ani FIFpro, aby na mne zarábali peniaze. Niekto zarába na mojom mene a ani o tom neviem. A deje sa to roky. Najvyšší čas sa na to pozrieť," napísal na twitteri Ibrahimovič.

Zlatan Ibrahimovič nechce byť v hre FIFA od EA Sports

Zlatan Ibrahimovič figuruje na v hre FIFA od roku 2002, kedy pôsobil v Ajax Amsterdam. Odvtedy sa z neho stal hráč svetovej úrovne, čo potvrdzuje aj v súčasnosti. Hoci už má 39 rokov, v talianskej Serie A vedie s desiatimi gólmi tabuľku strelcov. Druhý najlepší je Creistiano Ronaldo s ôsmimi presnými záshami.

Aktuálne je však švédsky internacionál zranený a tridsaťdeväťročný kanonier bude "rossoneri" chýbať minimálne desať dní. Dôvodom je zranenie stehenného svalu, ktoré utrpel v nedeľnom súboji najvyššej talianskej súťaže v Neapole (3:1). 

Do siete SSC skóroval "Ibra" dvakrát, duel však nedohral, keď v 79. minúte s bolestivou grimasou opustil ihrisko. AC Miláno figuruje po troch kolách skupinovej fázy EL na druhom mieste tabuľky s mankom jedného bodu na Lille.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo