Zimná univerziáda: Vysokajová hetrikom zariadila triumf

17. 1. 2023 |
 

Slovenky si v dramatickom dueli poradili s domácimi Američankami 6:5, keď sa hetrikom blysla obrankyňa Sofia Vysokajová. 

Obrankyňa Sofia Vysokajová sa postarala o hetrik. Foto TASR - Pavol Zachar

Slovenské hokejistky si na Svetovej zimnej univerziáde v Lake Placid posilnili šance na postup do semifinále. V dramatickom dueli si poradili s domácimi Američankami 6:5, keď sa hetrikom blysla obrankyňa Sofia Vysokajová. 

Slovenské hokejistky porazili Američanky

Slovenky majú bilanciu dve víťazstvá a dve prehry, patrí im štvrtá pozícia a o postup musia ešte zabojovať v záverečnom dueli s Českom. O miestenku do semifinále stále bojuje päť zo šiestich tímov.

"Proti Amerike nehráme často a sme veľmi rady, že sme to uhrali do víťazného konca. Máme z toho obrovskú radosť a určite to nebolo jednoduché. Naťahovali sme sa o každý gól a som šťastná, že sa to napokon skončilo v náš prospech. Baby boli super. Prihrávali mi to na modrú a ja som strieľala. Popadalo to tam a som rada, že som pomohla k tímovému úspechu," povedala po svojom prvom reprezentačnom hetriku Vysokajová pre portál hockeyslovakia.sk.

Slovenky ani raz neprehravali 

Slovenky v stretnutí ani raz neprehrávali a pripísali si cenný triumf. "Je krásne, že sme zvíťazili. Baby si to dnes za svoj výkon stopercentne zaslúžili. Počas celého stretnutia sme totiž mali herne navrch a šancí sme mali aj na desať gólov. Dievčatá plnili stanovené pokyny a hrali nebojácne. V závere ten stres prišiel, ale napriek strachu o výsledok sme to udržali. Na dievčatá som hrdá. Stále sa všetci trasú o postup. Tabuľka je vyrovnaná a pre nás to znamená jediné – potrebujeme vyhrať aj proti Česku. To bude náš jasný cieľ. Ak zopakujeme výkon zo zápasu proti USA, tak sa o výsledok nebojím," uviedla trénerka Iveta Frühaufová.

SZU - hokej, ženy:
        Slovensko – USA 6:5 (3:3, 2:1, 1:1)
        Góly: 3. Suráková (Bednariková), 10. L. Halušková (Bednariková), 14. R. Halušková, 26. Vysokajová (R. Halušková), 37. Vysokajová (R. Halušková), 57. Vysokajová (Korenková) – 9. Hoffová, 18. Wallnerová, 18. Lunnyová, 28. Lunnyová, 59. Tulchinská
        zostava SR: Štofanková – Vysokajová, L. Šulíková, Fortunová, Bednariková, A. Šulíková, Mendrejová – Nemčeková, Kúbeková, Sedláková, Ištocyová, Korenková, Suráková, Čorňáková, R. Halušková, Šimnová, Lodňanová, Hajniková, Zaňová, L. Halušková

        tabuľka:
        1. Kanada 3 3 0 0 0 15:1 9
        2. USA 4 2 0 0 2 35:11 6
        3. Česko 4 2 0 0 2 19:14 6
        4. SLOVENSKO 4 2 0 0 2 17:12 6
        -------------------------------------
        5. Japonsko 4 2 0 0 2 6:11 6
        6. V. Británia 3 0 0 0 3 1:44 0

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo