Že Vlhová nemá formu? Veď z týchto MS už má striebro, nie? tvrdí bývalá česká lyžiarka

19. 2. 2021 |
 

V roku 2007 získala na MS v zjazdovom lyžovaní v Aare zlato v slalome. Počas svojej kariéry vybojovala celkom štyri cenné kovy a na olympiáde vo Vancouveri bola štvrtá.

Petra Vlhová v cieli super-G počas majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. FOTO: TASR/AP.

Pred štyrmi rokmi však ukončila aktívnu kariéru a teraz sleduje svetový šampionát v lyžovaní už z pohodlia domova. „Spomienky sú však stále živé, ale veľmi som to nestíhala. Prečítam si len výsledky, ale neplánovane som videla Ester Ledeckú v Super G a kombinácii,“ vravela niekdajšia výborná česká reprezentantka pre iSport.cz.

A práve v alpskej kombinácii bola na stupňoch víťazov naša pretekárka Petra Vlhová. Hoci sa slovenská reprezentantka viac sústredí na sezónu vo SP, kde je patrí priebežné prvé miesto, vyskytli sa špekulácie, že MS v zjazdovom lyžovaní ju nezastihlo v práve najlepšej forme.

„Už som hovorila, že je to veľký nápor. Ale počkajte, mne príde, že sa berie obecne, že nemá formu. Ale veď má striebro z kombinácie nie?“ divila sa Strachová.

Lenže Petra Vlhová stratila formu v obrovskom slalome, kde sa prepadla v Cortina d´Ampezzo až na 12. miesto. Sama 25-ročná Liptáčka nebola zo svojho výkonu nadšená, čo potvrdzovali aj jej slová po pretekoch.

„Samozrejme, že je to sklamanie. Určite som chcela podať lepší výkon, žiaľ, momentálne sa v obrovskom slalome cítim takto a takéto sú výsledky. V druhom kole som si verila, snažila som sa odovzdať všetko, čo mám v sebe. Teraz som v obrovskom slalome pozadu od najlepších, taký je šport,“ povedala 25-ročná Slovenka pre ČT sport.

Petra Vlhová je na seba veľmi prísna

Lenže Šárka Strachová našu lyžiarku veľmi dobre pozná. Neraz sa spolu stretli na pretekoch, kde si všimla jednu vec. „Čo som mohla Petru zažiť už predtým tak viem, že k sebe bola  vždy kritická."

FOTO: Šárka Strachová

Chcela viac, bola na seba prísna. V tomto je teda úprímna. Ale v mojich očiach to ešte môže zvrátiť, stále má pred sebou slalom,“ pokračovala Strachová. „Asi by bolo lepšie, pokiaľ by sa jej ,obrák´ vydaril, ale ona má toľko skúseností, že sa cez to prenesie a pôjde do toho s čistou hlavou.“

A presne to sa zrejme zajtra stane. Petra Vlhová si totiž na slalom verí. Ide totiž o jej najsilnejšiu disciplínu, i keď sa mohlo zdať, že v poslednom období sa lepšie cíti v tých kĺzavejších. „Samozrejme, že si verím, v slalome sa cítim oveľa lepšie ako v obrovskom slalome.“

„Sú to moje posledné preteky na majstrovstvách sveta, cítim sa dobre. Pôjdem na maximum a uvidíme, ako to dopadne,“ povedala Vlhová tesne po obrovskom slalome.

Je vidieť, že naša pretekárka si teda z posledného vystúpenia v obrovskom slalome naozaj ťažkú hlavu nerobí. „Tam to nevyšlo viacerým favoritkám. Pokiaľ ide o super G, viem, že v ňom dokázala v sezóne zajazdiť výborne a bola aj na stupňoch víťazov,“ poukazovala na druhé miesto Vlhovej v posledných pretekoch pred šampionátom v Garmisch-Partenkirchen.

„Ale nikto nemôže chcieť, aby hneď mala "placku" i na majstrovstvách. Obrovský slalom sa jej nevydaril, ale to sa stáva. Jednu medailu už má, naviac jej kráľovská disciplína je stále pred ňou,“ dodala na záver Strachová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo