Zdeno Chára a Boston Bruins stále nedospeli k dohode, opäť sa spomínajú iné kluby

24. 11. 2020 |
 

Zdeno Chára, Boston Bruins, New York Islanders, Toronto Maple Leafs, Tampa Bay Lightning, NHL, zmluva. Zdeno Chára a Boston Bruins stále nedospeli k dohode o novej zmluve. Hoci jeho agent a generálny manažér klubu medzi sebou pravidelne komunikujú, v hre je aj odchod od iného klubu. Najviac sa spomínajú mená ako New York Islanders, Toronto Maple Leafs či Tampa Bay Lightning.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára sa rozcvičuje pred piatym zápasom finále play off NHL Boston Bruins - St. Louis Blues v Bostone 6. júna 2019.  Bruins napokon nastúpili v TD Garden aj s kapitánom Zdenom Chárom, ktorý korčuľoval s krytom tváre. Skúsený slovenský obranca nedohral štvrtý duel po zásahu pukom a podľa zámorských médií má zlomenú čeľusť, rozhodol sa však hrať aj cez bolesť. Foto - TASR/AP  

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára a klub Boston Bruins medzi sebou naďalej často komunikujú, no rokovania ohľadne novej zmluvy sa výraznejšie nepohli.

Štyridsaťtriročný veterán stále zostáva neobmedzeným voľným hráčom a ako už dávnejšie pripustil jeho agent, kapitán "medveďov" zvažuje všetky možnosti vrátanej tej, že po štrnástich sezónach v NHL zmení dres.

"Nič sa nemení. Zostáva rovnaké status quo," povedal pre oficiálny web profiligy generálny manažér Bruins Don Sweeney. Chárovi po minulej sezóne vypršal ročný kontrakt, hneď po vypadnutí Bostonu v 2. kole play off vyhlásil, že by rád v mužstve zostal. Podľa nedávneho vyjadrenia hráčovho agenta Matta Keatora sa však najvyšší a zároveň najstarší muž NHL so svojím rozhodnutím neponáhľa a chce si počkať na zverejnenie termínu štartu a formátu novej sezóny.

"Momentálne čakáme, že sa znovu spojíme so Zdenom a jeho agentom. Zdeno naďalej mapuje ligový terén. Uvidíme, kam sa to pohne. Konštantne sme medzi sebou komunikovali, verím, že v blízkej budúcnosti sa dozvieme termín začiatku novej sezóny. Uvidíme, čo liga určí."

Zdeno Chára môže ísť aj do New York Islanders či Toronto Maple Leafs 

Vedenie NHL a hráčska asociácia NHLPA naďalej počítajú s 1. januárom 2021 ako termínom štartu sezóny, no ešte nezverejnili detaily, ako bude liga fungovať vzhľadom na pandémiu koronavírusu, a ani dátum otvorenia tréningových kempov. Hovorí sa o možnom prerozdelení divízií či vytvorení niekoľkých "bublín".

Podľa slov Keatora pre TSN Chára zvažuje všetky možnosti, v hre je predĺženie kontraktu o rok, či aj odchod do iného klubu. Podľa zámorských médií by v taktom prípade nebola núdza o záujemcov, spomínajú najmä Tampu Bay, Toronto či New York Islanders, kde Chára začínal svoju profiligovú kariéru.

Vo všetkých troch prípadoch však hovorí proti jeho angažovaniu napätý platový strop. Pre Boston by bol jeho prípadný odchod ďalšou citeľnou stratou, po otvorení trhu s voľnými hráčmi už prišiel o konštruktívneho obrancu Toreyho Kruga, ktorý sa upísal St. Louis. V prípade, že odíde aj Chára, klub stratí dvoch najvyťaženejších ľavákov z defenzívy.

Chára hrá za Boston od sezóny 2006/2007, vo všetkých štrnástich sezónach zastával funkciu kapitána tímu. Trikrát doviedol Bruins do finále play off a v roku 2011 aj k zisku slávneho Stanleyho pohára. V marci 2018 a 2019 zakaždým podpísal s Bostonom ročnú zmluvu, na jar 2020 však nie, aj vzhľadom na neistú situáciu spojenú s koronavírusom.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo