Začínajú sa psychologické hry? Petra Vlhová môže už iba stratiť, tvrdí Lara Gutová-Behramiová

26. 2. 2021 |
 

Livio Magoni tesne po MS v zjazdovom lyžovaní povedal, že Petru Vlhovú začínajú voči Lare Gutovej-Behramiovej stavať do role outsidera.

Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová. FOTO: TASR/AP.

Vtedy ešte Švajčiarka zaostávala za našou pretekárkou v priebežnom poradí SP o 42 bodov. Obe vedeli, že ich najbližšie čaká predĺžený víkend vo Val di Fassa s tromi pretekmi v kĺzavých disciplínach, v ktorých je oproti Petre Vlhovej jasnou favoritkou Gutová-Behramiová.

A to aj 29-ročná Švajčiarka potvrdila, keď piatkový zjazd vyhrala, vďaka čomu sa dostala na čelo v priebežnom poradí SP. Pred našou lyžiarkou Našu lyžiarkou má tak 29 bodový náskok.

Celkové poradie SP (po 23 z 33 súťaží)

1. Gutová-Behramiová 1047 bodov

2 VLHOVÁ 1018

3. Gisinová 836

4. Marta Bassinová 743

5. Sofia Goggiová 740

6. Federica Brignoneová (všetky Tal.) 651

„Dnes som vyhrala v spodnej časti, sneh bol odlišný v porovnaní s tréningami, čo ma príjemne prekvapilo. Bolo to jednoduchšie, na lyžiach som sa cítila stabilnejšie. Do zajtra ešte mám na čom popracovať, náskok bol tesný,“ povedala víťazka podľa portálu laola1.at.

Najbližšie sa opäť ide v sobotu zjazd a v nedeľu super G. V oboch pretekoch môže Švajčiarka svoj náskok opäť navýšiť, nakoľko ide o jej dominantné disciplíny. Lenže potom už je to len osem pretekov do konca ročníka.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite

„Ja mám však pred sebou len šesť, pričom Petra o štyri viac, lebo ja nejazdím slalom. Petra môže už iba stratiť,“ povedala Gutová-Berhamiová pre watson.ch. „Mne len ostáva sústrediť sa na lyžovanie,“ dodala Švajčiarka, ktorá tým naznačuje, že to bude mať vo zvyšku sezóny náročné.

Petra Vlhová by mala veľký glóbus získať

Do konca ročníka sú totiž na programe ešte štyri slalomy, v ktorých by mala Petra Vlhová bodovať na najvyšších priečkach. Lara Gutová-Behramiová dokonca kritizovala program prebiehajúceho ročníka, pretože v ňom bolo celkovo deväť slalomov oproti siedmim Super G, čo je Gutovej-Behramiovej obľúbená disciplína.

„Bohužiaľ, v porovnaní s inými disciplínami je ich menej,“ povedala Švajčiarka.

Ak teda Petra Vlhová naplní očakávania a bude bodovať na najvyšších priečkach v slalome, veľký glóbus by jej nemal ujsť. Lenže v hre je stále aj Michelle Gisinová, ktorá skončila v piatok na rovnakom mieste ako Petra Vlhová. Tá sama priznala, že jej kopec v Talianskom stredisku veľmi nesedí.

"Zjazdovka vo Val di Fassa mi nesedí úplne, trošku s tým bojujem. Každou jazdou sa snažím získať skúsenosti, aby to bolo lepšie. Deviate miesto je však naozaj veľmi dobré," dodala Vlhová, ktorú už zajtra čaká druhý zajzd a následne v nedeľu super G. Obe súťaže (obe o 11.00 h) sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo