Wimbledon sa zrušil, ale zarobí. Poistil sa proti infekčným chorobám

3. 4. 2020 |
 

Wimbledon je jediný grandslamový turnaj, ktorý má uzavretú takúto poistku. Aj preto organizátori Roland Garros preložili podujatie z pôvodného termínu na prelom septembra a októbra. V prípade úplného zrušenia mali prísť až o 230 miliónov libier.

Centrálny dvorec vo Wimbledone.  Foto - TASR/AP 

Organizátori tretieho grandslamového turnaja sezóny vo Wimbledone sa poistili proti pandémii nového koronavírusu a teraz by im mali vyplatiť stovky miliónov libier. Britský denník The Times informoval, že predstavitelia All England Clubu sa poistili proti zrušeniu podujatia kvôli infekčným chorobám a momentálne chcú aktivovať plnenie poistného vo výške nad 100 miliónov libier.

Wimbledon má poistku proti infekciám

Poistku proti infekciám si turnaj platí od roku 2003 po vypuknutí epidémie SARS. "Poistka nám do istej miery pomôže nahradiť stratené príjmy. Povedal by som do značnej miery. Samozrejme, máme veľké šťastie, že takéto poistenie máme, i keď tieto peniaze nevyriešia všetky problémy," citoval The Guardian riaditeľa turnaja Richarda Lewisa.

 

🛒[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

 

Podľa portálu dailymail.co.uk je Wimbledon jediný grandslamový turnaj, ktorý má uzavretú takúto poistku. Aj preto organizátori Roland Garros preložili podujatie z pôvodného termínu na prelom septembra a októbra. V prípade úplného zrušenia mali prísť až o 230 miliónov libier.

Wimbledon zrušili

Wimbledon zrušili v stredu pre pandémiu nového koronavírusu. Pôvodne sa na trávnatých dvorcoch All England Clubu v Londýne malo hrať od 29. júna do 12. júla.

Presun prestížneho podujatia na neskorší termín nebol možný pre špecifickosť povrchu, kompetentní vylúčili aj možnosť odohrať ho bez prítomnosti divákov. Na rozhodnutie organizátorov Wimbledonu zareagovali aj predstavitelia Ženskej tenisovej asociácie WTA a mužskej Asociácie tenisových profesionálov ATP, ktorí zrušili všetky plánované trávnaté turnaje. Hrať sa tak nebude minimálne do 13. júla.  

Najstarší a najslávnejší turnaj na svete sa od svojho vzniku v roku 1877 nehral iba počas dvoch svetových vojen. Naposledy v roku 1945.

🛒