Washington sa chce zbaviť Pánika. Dôvodom je jeho plat, ale aj jeho štatistiky

8. 4. 2021 |
 

Richard Pánik zrejme opustí prvý tím Washington Capitals. Mužstvo z hlavného mesta USA totiž včera umiestnilo Slováka na listinu nechránených hráčov. Dôvodom môže byť aj jeho výkonnosť, pre ktorú mu patrí prvá priečka v tabuľke +/-.

Richard Pánik bude tento rok poberať vo Washingtone 2,2 milióna dolárov. Ide o druhý rok z jeho štvorročného kontraktu, ktorý má výšku 11 miliónov dolárov.

Výkony slovenského útočníka v uplynulej sezóne však nezodpovedali výške jeho kontraktu.

V 59 zápasoch totiž nazbieral len 22 bodov. Aj preto sa bude 29-ročný rodák z Martina snažiť dokázať, že si svoj plat zaslúži. FOTO: TASR/AP.

Hokejový klub Washington Capitals zaradil slovenského útočníka Richarda Pánika na waiver listinu, z ktorej si ho môže v priebehu 24 hodín zobrať iný tím zámorskej NHL.

V stredu o tom informoval Washington Post, podľa ktorého si chcú Caps takýmto spôsobom uvoľniť miesto pod platovým stropom pred uzávierkou prestupov. Tá je v pondelok 12. apríla. Ak si Pánika nevyberie iný tím, Washington ho môže zaradiť do takzvaného taxi tímu alebo poslať na farmu v AHL.

Tridsaťročný krídelník odohral v prebiehajúcej sezóne za Washington 36 zápasov a nazbieral deväť bodov (3+6). Z uplynulých piatich duelov až v troch nehral ako zdravý náhradník.V tabuľke pravdy je pritom najhorší z celého mužstva, keď má na konte -9 bodov.

Richard Pánik uvoľnik miesto Jakubovi Vránovi

Washington Capitals týmto krokom zároveň umožnil návrat do zostavy Jakuba vránu. Ten mal rovnakú pozíciu ako Pánik, keď bol posledné dva zápasy len ako zdravý náhradník. Dôvodom boli jeho nevyrovnané výkony v posledných zápasoch, za čoho kritizoval samotný kouč Peter Laviolette.

Richard Pánik tak musí čakať, či si ho niektorý z tímov NHL vyberie. S jeho kontratkom to však podľa zámorských médií nebude také jjednoduché.

Slovenský útočník prišiel do tímu v júni 2019 a klub s ním podpísal štvorročný kontrakt v hodnote 2,75 milióna dolárov na rok. V prvej sezóne odohral 59 zápasov základnej časti a nazbieral 22 bodov (9+13), v ôsmich stretnutiach play off pridal jeden gól.

Celkovo odohral počas deviatich ročníkov v NHL 505 duelov a zaznamenal 190 bodov (87+103), v 20 súbojoch play off pridal päť bodov (1+4). Vo Washingtone pôsobí aj jeho krajan Zdeno Chára.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo