Petra Vlhová musela riskovať, v slalome v Aare napokon obsadila 8. miesto (VIDEO)

14. 3. 2021 |

Petra Vlhová v druhom slalome v Aare dosiahla najrýchlejší čas, no po chybe v 1. kole napokon obsadila 8. miesto. Vyhrala Katharina Liensbergerová pred Mikaelou Shiffrinovou.

Petra Vlhová v cieli po slalome v Aare. FOTO: TASR/AP.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára 8. miesto. Vo švédskom Are zaostala o 2,71 s za víťaznou Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou, pre ktorú to bol prvý triumf v SP. Druhá Američanka Mikaela Shiffrinová stratila 72 stotín, tretia skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,65 s).

Pozrite si, ako dnes Petra Vlhová skoro v 1. kole slalomu v Aare vypadla z trate - kliknite

Vlhová sa snažila zmazať veľké manko, ktoré nabrala v prvom kole. Dvadsaťpäťročná Slovenka hneď po štarte urobila obrovskú chybu, takmer minula bránku, ale napokon sa dokázala vrátiť na trať.

Veľkú stratu však už nedokázala zmazať, za líderkou Shiffrinovou zaostala o 2,95 sekundy. V druhom kole riskovala, išla naplno a najmä druhú časť trate zvládla excelentne.

Napokon zajazdila najlepší čas a posunula sa o 19 miest. "V druhom kole som musela riskovať. Povedala som si, že buď získam nula bodov, alebo vsadím všetko na jednu kartu. Nemala som čo stratiť," uviedla Vlhová v rozhovore pre ORF.

Petra Vlhová musela v Aare riskovať

Do celkového hodnotenia SP získala Slovenka 32 bodov a v hodnotení slalomu vedie pred Liensbergerovou o 22 bodov. V boji o veľký glóbus má pred finále SP v Lenzerheide pre druhou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou náskok 96 bodov.

Shiffrinová oslávila v sobotu svoje 26. narodeniny a ako darček si chcela dať 70. víťazstvo v kariére. V prvom kole išla typicky čisto, zrýchlila najmä v strednej a dolnej pasáži. V druhom však zaváhala v hornej časti trate a napokon ju 10. najlepší čas odsunul za víťazku Liensbergerovú.

Celkové poradie SP (po 29 z 33 súťaží):
1. VLHOVÁ 1352 b, 2. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1256, 3. Gisinová 1025, 4. Shiffrinová 915, 5. Marta Bassinová 840, 6. Federica Brignoneová (obe Tal.) 817

Úradujúca majsterka sveta sa postarala o prvý rakúsky ženský slalomový triumf v SP od 30. novembra 2014. Nicole Hospová vtedy nenašla premožiteľku v americkom Aspene.

"Cítila som po svojej jazde, že by to mohlo vyjsť, ale musela som si počkať až do konca. Moje pocity sú úžasné. Bol to môj deň, cítila som sa veľmi dobre. Som veľmi šťastná a hrdá na to, čo som dnes v Are dosiahla," citovala víťazku agentúra APA.