Volko skončil druhý na stovke na Memoriáli J. Odložila

8. 6. 2020 |

Slovenský šprintér Ján Volko. Foto - TASR

Slovenský šprintér Ján Volko obsadil druhé miesto v behu na 100 m na pondelňajšom 27. ročníku Memoriálu Josefa Odložila v Prahe. Časom 10,25 zaostal o štyri stotiny sekundy za spoludržiteľom českého rekordu Janom Velebom, ktorý utvoril európsky výkon roka.

Volko skončil druhý

Pre Volka to bola premiérová tohtoročná stovka. Halový majster Európy 2019 absolvoval prvý štart v letnej sezóne minulý piatok v Ostrave na mikromítingu Českého atletického zväzu a zabehol národné maximum v behu na 60 metrov pod holým nebom (6,69 s) i na 150 m (15,33 s). V pondelok ho v Prahe ešte čakal štart na 200 m.

Hanuliaková a oštep žien

V pondelňajšom C-behu na stovke triumfoval Volkov sparingpartner Tomáš Košík v osobnom rekorde 10,97. V oštepe žien skončila Slovenka Júlia Hanuliaková ôsma výkonom 42,26 m, vyhrala domáca Nikola Ogrodníková (64,22).