Vlhová vyhrala slalom v Kranjskej Gore, Shiffrinová vypadla

9. 1. 2022 |

Petra Vlhová triumfovala v slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore.

Petra Vlhová v slovinskej Kranjskej Gore. Ilustračné foto TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v nedeľnom slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore. Dosiahla 25. víťazstvo a 52. pódiové umiestnenie v pretekoch prestížneho seriálu.

Vlhová vyhrala v Kranjskej Gore

V slovinskom stredisku predstihla o 23 stotín sekundy Švajčiarku Wendy Holdenerovú, tretie miesto obsadila Švédka Anna Swennová Larssonová s výrazným odstupom 1,06 s.

Najväčšia rivalka Mikaela Shiffrinová začala fantasticky, mala k dobru 66 stotín, po dvoch sektoroch už vyše sekundu. Niekoľko bránok pred cieľom však vypadla.

Vlhová v sezóne dominuje

Dvadsaťšesťročná Vlhová v tejto sezóne v slalome dominuje. Zvíťazila už v piatej zo šiestich súťaží, postupne sa radovala dvakrát v Levi, raz v Lienzi aj v novom roku v Záhrebe. Jedine v Killingtone ju zdolala domáca Shiffrinová.

V Kranjskej Gore uspela Vlhová aj predvlani, celkovo slávila sedemnáste slalomové víťazstvo v kariére. Z možných 600 bodov získala 580 a suverénne vedie hodnotenie disciplíny, pred druhou Shiffrinovou má obrovský náskok 240 bodov.

O malý glóbus môže prísť už iba v teoretickej rovine. Pôjdu sa ešte tri súťaže a na zisk trofeje jej stačí jedno tretie miesto. V celkovom poradí SP vedie Američanka pred Slovenkou už iba o 35 bodov.

"Podmienky nenahrávali týmto pretekom, ale som rada, že sa trať podarilo spevniť. V prvom kole som nešla na hrane, vedela som, že keď chcem zvíťaziť, musím v druhom kole pridať. Podarilo sa to. Nie je jednoduché neustále víťaziť, tlak sa zvyšuje. Vyhrala som tu už v minulosti, darí sa mi tu. Je to odraz mojej vyrovnanej výkonnosti," povedala Vlhová vo vysielaní Eurosportu.