Vlhová slalom dnes Záhreb ONLINE 2. kolo

4. 1. 2022 |
 

Vlhová po 1. kole vedie. Zvíťazí tretíkrát po sebe v Záhrebe? Sledujte to s nami online od 16:05 hod.

Petra Vlhová v 1. kole slalomu v Záhrebe.  Foto - TASR/AP

Silný nárazový vietor na kopci Sljeme sťažoval podmienky všetkým lyžiarkam počas 1. kola slalomu Svetového pohára v Záhrebe. Najlepšie sa s nimi vyrovnala Petra Vlhová, slovenskej reprezentantke v teplom počasí a na mäkkej trati pomohlo, že v utorok vyštartovala ako prvá.

Vlhová slalom dnes Záhreb ONLINE 2. kolo

Vlhová, ktorá otvorila preteky s číslom jeden, sa po prvom kole usadila na čele o 64 stotín sekundy pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou, tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová s odstupom 0,81 s. Do sekundy sa zmestila aj Švédka Anna Swennová Larssonová (+0,84), piata Rakúšanka Katharina Liensbergerová strácala už 1,17 s.

"S jazdou som spokojná, ale bojovala som s podmienkami. Som rada, že som prvá. Je teplo, ale vyťažila som z toho, že som išla ako prvá. Vietor fúka do nás, nie do chrbta, je to o to ťažšie," uviedla Vlhová vo videu pre Zväz slovenského lyžovania (ZSL).

V Záhrebe organizátori ohlásili, že počas druhého kola má fúkať ešte viac, čo bude pre poslednú štartujúcu pretekárku nevýhoda. Na trať nafúkalo aj veľa lístia, to však pre Vlhovú nebol problém: "Pôjdem posledná, ale viem, čo ma bude čakať, a budem sa musieť čo najlepšie adaptovať."

Dubovská vypadla

Do druhého kola sa neprebojovala Martina Dubovská. Liptovská rodáčka reprezentujúca Českú republiku bola pred týždňom v Lienzi dvanásta, v rakúskom stredisku bodovala vôbec po prvý raz. V Záhrebe však pred tretím medzičasom urobila chybu a 1. kolo nedokončila.

"Ja ešte neviem, čo sa stalo. Len som zrazu bola vonku. Mrzí ma to," uviedla Dubovská pre TASR. V prvom sektore pritom mala najlepší čas a o 17 stotín bola rýchlejšia ako Vlhová.

"Neviem vôbec moje časy, pozriem sa na to neskôr, ale aspoň je to teda dôkaz toho, že som sa do toho pustila naplno," dodala Dubovská. V druhom kole bude sledovať svoje súperky len ako diváčka. Na margo veľkých rozstupov uviedla: "Čím je dlhší slalom, tým aj rozdiely sú väčšie. Ale Petra teraz jazdí parádne a ten náskok to len dokazuje."

SP v zjazdovom lyžovaní žien

Vlhová slalom dnes Záhreb online 2. kolo live od 16:05 hod

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Petra Vlhová zvládla náročný úsek na výbornú a držala sa celý čas v zelených číslach. Na poslednom medzičase z toho bol náskok 26 stotín. V cieli nadelila naša lyžiarka Američanke presnú pol sekundu a je víťazkou slalomu v Záhrebe!
2 dôležité Ani Mikaela Shiffrinová sa nevyhla problémom v oblasti, kde ju mali ostatné pretekárky. Následne však ukázala svoju veľkosť a svoj náskok navýšila o sekundu. Američanka je prvá o 1.61 sekundy! Naša Petra Vlhová to bude mať veľmi náročné.