Vlhová slalom dnes Záhreb ONLINE 1. kolo

4. 1. 2022 |

Sledujte s nami Petru Vlhovú online prenose zo slalomu žien v Záhrebe, kde už dvakrát vyhrala. Prenos sa začína o 12.30 hod.

Petra Vlhová vyhrala slalom v Záhrebe aj v januári 2021. Foto TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa dnes môže stať prvou ženou, ktorá by vyhrala preteky v chorvátskom Záhrebe trikrát po sebe. Už vyhrala predošlé dva slalomy a na dnešné preteky nastupuje s najvýhodnejším číslom jedna.

V roku 2020 porazila na kopci Sljeme Američanku Mikaelu Shiffrinovú s obrovským náskokom 1,31 sekundy.

Vlhová je najväčšia favoritka, zo štyroch slalomov v sezóne vyhrala tri a raz skončila druhá.

Shiffrinová musela predošlé preteky v rakúskom Lienzi vynechať pre pozitívny test na koronavírus. V Záhrebe však zabojuje o titul Snehovej kráľovnej. Na trať pôjde až ako siedma.

Pretek Svetového pohára v slalome v Záhrebe je od roku 2006 pomenovaný Snow Queen alebo Snow Queen Trophy ako pocta legendárnej chorvátskej lyžiarke Janici Kostelič. Víťazi a víťazky tak dostanú na hlavu nádhernú krištáľovú korunu z materiálu pripomínajúceho ľad a zasadnú na majestátny kráľovský trón.

Práve Petra Vlhová je víťazkou posledných dvoch ročníkov v Záhrebe. Ak by sa "Snežnou kráľovnou" stala aj tretíkrát v rade, vyrovnala by rekord Rakúšana Marcela Hirschera, ktorý tu triumfoval trikrát v rade.

Vlhová by sa stala prvou ženou, ktorá to dokázala. Schildová i Shiffrinová dokázali vyhrať iba dvakrát po sebe. V roku 2017 tu triumfovala aj iná Slovenka, Veronika Velez-Zuzulová. Vlhová vtedy obsadila druhé miesto a česko-slovenské pódium doplnila tretia Šárka Strachová.

SP v zjazdovom lyžovaní žien

Vlhová slalom dnes Záhreb online 1. kolo live od 12:30

10 dôležité Martina Dubovská, Slovenka s českým občianstvom, bola v prvom sektore rýchlejšia od Petry Vlhovej o 17 stotín. Potom sa však zhoršila o šesť desatín. Nástup ako hrom dopadol veľmi nešťastne a Martina Dubovská je prvou pretekárkou, ktorá slalom v Záhrebe nedokončí.
1 dôležité Petra Vlhová predviedla svoju typickú skvelú jazdu. Stanovila úvodný čas 55.99. Uvidíme, čo na to zvyšné pretekárky.