Vlhová slalom dnes Lienz ONLINE 2. kolo LIVE

29. 12. 2021 |
 

Vlhová po 1. kole vedie. Sledujte s nami 2. kolo ONLINE od 13.00 hod. 

Lyžiarka Petra Vlhová v prvom kole slalomu žien Setového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Lienzi. Foto TASR -  Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole stredajšieho slalomu Svetového pohára. V rakúskom Lienzi viedla o osem stotín sekundy pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou, priebežne tretia bola domáca Katharina Liensbergerová s odstupom 0,27 s.

Vlhová slalom dnes Lienz ONLINE 2. kolo LIVE

Dvadsaťšesťročná slovenská reprezentantka nemala v slalome svoju najväčšiu rivalku Mikaelu Shiffrinovú. Američanka ju ako jediná dokázala v tejto sezóne zdolať, v Lienzi však nemohla štartovať po pozitívnom teste na koronavírus.

Len svoj prvý slalom po prekonaní ochorenia COVID-19 absolvovala úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne a obhajkyňa malého glóbusu Katharina Liensbergerová. Rakúšanke v druhej polovici trate chýbali sily a nedokázala udržať dynamiku z hornej časti.

Vlhová so štartovým číslom 4 sa od prvých bránok vrhla do jazdy so svojou typickou agresivitou a zároveň si držala ideálnu stopu. Vyšla jej predovšetkým vrchná pasáž, v ktorej si vypracovala najväčší náskok, a hoci po druhom medzičase z neho čosi stratila, záverečnú strminu si postrážila a zostala v zelených číslach.

"Zo začiatku som sa cítila veľmi dobre, potom som trošku povolila z môjho rytmu. Aj medzičasy zodpovedali tomu, ako som sa cítila. Treba ísť naplno od začiatku do konca, určite tam boli rezervy," povedala Vlhová pre RTVS.

V 2. kole (13.00 h) ju za štandardných okolností mohli ohroziť len Gisinová a Liensbergerová. Na štvrtú pozíciu sa zaradila Švajčiarka Camille Rastová so štartovým číslom 17, ktorá zaostala o 53 stotín sekundy. Pod šesť desatín sa zmestila ešte Nórka Mina Fürst Holtmannová s 25-kou (+0,58 s).

SP v zjazdovom lyžovaní žien

Vlhová slalom dnes Lienz online 2. kolo live od 13:00