VIDEO Brutálne KO v Tipos extralige. Patrik Maier z HC Slovan Bratislava skončil po bitke v nemocnici

13. 11. 2020 |
 

Patrik Maier, HC Slovan Bratislava, otras mozgu, ko, hokej. Patrik Maier z HC Slovan Bratislava nebude dobre spomínať na včerajší duel s Michalovcami. V závere sa totiž dostal do šarvátky, z ktorej po presnom direkte od Marka Louisa ostal nehbne ležať na ľade, odkiaľ ho museli odniesť na nosidlách.

Patrik Maier leží otrasený po bitke na ľade. FOTO Youtube.com, Tipos extraliga.

Patrik Maier, HC Slovan Bratislava, otras mozgu, ko, hokej. Pre obrancu Slovana Bratislava Patrika Maiera sa skončil štvrtkový domáci zápas 12. kola hokejovej Tipos extraligy s Michalovcami (7:4) nešťastne. V samom závere inkasoval v pästnom súboji s Markom Louisom tvrdý úder, po ktorom zostal niekoľko sekúnd ležať nehybne na ľade.

Patrik Maier, HC Slovan Bratislava, otras mozgu, ko, hokej

Z hracej plochy mu museli pomáhať lekári, ktorí ho vyniesli na nosidlách. Našťastie prvotné podozrenie na otras mozgu sa nepotvrdilo, čakajú ho však ešte ďalšie vyšetrenia.

Maier si po stretnutí nič z inkriminovaného momentu nepamätal, zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu však odišiel po svojich. "K záveru zápasu sa nechcem vyjadrovať, ale niekto tam urobil veľkú chybu. Maier si nič nepamätá, je v nemocnici," informoval na pozápasovej tlačovej konferencii asistent trénera Slovana Rudolf Jendek.

Hokejistom Slovana pri pohľade na nehybného spoluhráča behali zimomriavky po chrbte. "Prišlo mi až zle, keď som videl spoluhráča ležať nehybne na ľade. Nebolo mi všetko jedno. Verím, že Patrik bude v poriadku a bude rýchlo späť v zostave," povedal pre hockeyslovania.sk útočník "belasých" Marián Studenič.

Dvadsaťštyriročný obranca bol po opatere lekárov pri vedomí a komunikoval s hráčmi a realizačným tímom. "Podozrenie na otras mozgu sa zatiaľ nepotvrdilo. V najbližších dňoch musí Patrik absolvovať niekoľko vyšetrení, po ktorých bude môcť opäť zasiahnuť do hry.

Držíme palce a čakáme ťa v kabíne," uviedol bratislavský klub na svojej facebookovej stránke.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo