VIDEO: Šéf Detvy Róbert Ľupták sa po sezóne ospravedlnil: Nesprával som sa, ako som mal. Ale ja ten hokej milujem

6. 4. 2021 |
 

Hokejisti HC 07 Detva túto sezónu postúpili do play-off, kde však vypadli hladko po štyroch zápasoch s Popradom. Róbert Ľupták bol napriek tomu s výkonmi svojho tímu spokojný.

Róbert Ľupták často svojich hráčov povzbudzuje priamo na štadióne. FOTO: TASR.

Povedal to po nedeľňajšom súboji, ktorý Detva prehrala 1:3. Charizmatický prezident hokejového klubu spod Poľany uviedol, že tím vzdoroval favoritovi na titul v každom súboji.

"Pred nikým sa nemusíme hanbiť, boli sme dôstojný súper. Tí chlapci do toho dali všetko, mám ich rád ako keby mi boli všetci synovia. Myslím si, že v hokeji ešte nekončím. Rozmýšľame nad budúcou sezónou. Ideme sa pripravovať a stále chceme ísť hore," povedal aj pre RTVS Róbert Ľupták.

Ako sám dodal, nezabudol ani na svoje excesy, pre ktoré je azda populárnejší ako jeho vlastný klub. "Možno sa chcem všetkým ospravedlniť, keď som sa nesprával, ako mal, ale...milujem ten hokej," dodal s úsmevom.

Šéf Detvy narážal na obdobie zo začiatku roka, kedy opäť strhol pozornosť na svoju osobu, keď počas zápasu s Popradom v priebehu 2. a 3. tretiny zápasu vulgárne urážal členov realizačného tímu a hráčov družstva HK Poprad z priestorov VIP tribúny nad striedačkou hostí.

Následne dostal za toto správanie trest od DK SZĽH v pododbe zákazu vstupu na akýkoľvek zimný štadión v priebehu zápasov Tipos extraligy v trvaní dvoch mesiacov. Okrem toho musí funkcionár zaplatiť pokutu 70 eur. 

tento trest mu bol zmiernený 1. apríla, kedy SZĽH podmienečne odložila zostávajúcu časť z dvojmesačného trestu Róberta Ľuptáka s platnosťou k 31. marcu 2021. Šéf HC 07 Detva mal dosiaľ zákaz vstupu na ktorýkoľvek zimný štadión v rámci klubov Tipos extraligy.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo