Valladolid FC Barcelona ONLINE La Liga 2020 dnes

22. 12. 2020 |

Valladolid, FC Barcelona, online prenos, La Liga 2020, dnes, live, utorok. Valladolid dnes doma privíta FC Barcelona, Ako bude tento duel prebiehať môžete sledovať ONLINE od 22:00 hod.

Lionel Messi (tretí zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu. FOTO TASR/AP.

Valladolid, FC Barcelona, online prenos, La Liga 2020, dnes, live, utorok. Hráci FC Barcelona prichádzajú na trávnik Valladolidu po zaváhaní s Valenciou, s ktorou remizovali 2:2:.

Lionel Messi vsietil 643. gól v drese katalánskeho klubu a vyrovnal rekord Peleho. Legendárny Brazílčan zaznamenal rovnaký počet presných zásahov počas pôsobenia v FC Santos.

Messi v závere prvého polčasu nepremenil pokutový kop, no po 4-sekundovej dorážke po centri Jordiho Albu Argentínčan vyrovnal na 1:1. Na začiatku druhého dejstva zabezpečil Barcelone vedenie Ronald Araujo, konečnú deľbu bodov zariadil v 69. minúte Maxi Gomez.

Lionel Messi pritom strelil v sobotu 634. gól v drese Barcelony, čím vyrovnal rekord brazílskej futbalovej legendy Pelého v počte zásahov za jeden klub. Messi debutoval v barcelonskom drese v roku 2004, Pelé strelil 634 gólov v drese Santosu v rokoch 1957-1974.

Argentínsky útočník však neodchádzal z ihriska spokojný, pretože Katalánci doma len remizovali s Valenciou 2:2. Patrí im piate miesto a na lídra Atletico Madrid strácajú osem bodov.

Messi vyrovnal na 1:1 vo štvrtej minúte nadstaveného času prvého polčasu, keď najskôr nepremenil jedenástku, ale z následného centra Jordiho Albu hlavou dostal loptu do siete.

Po zmene strán išli domáci do vedenia po akrobatickom zakončení Uruguajčana Ronalda Arauja, ktorý si otvoril strelecký účet v drese Barcy, no na konečných 2:2 vyrovnal v 69. minúte jeho krajan Maximiliano Gomez.

Real Valladolid
0 : 3
(0:2)
FC Barcelona

Góly: 21. Lenglet, 36. Braithwaite, 65. Messi. ŽK: 77. Fernández (RVL), 78. Mesa (RVL) – 62. Alba (BAR), 68. F. de Jong (BAR).
Real Valladolid: Masip – Hervías, Fernández, J. Sánchez (79. Guardiola), Nacho Martínez – Jota (57. Orellana), Míchel (C) (57. Mesa), Alcaraz, Plano (57. ) – Weissman, Maranhão (46. T. Villa).
FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza, R. Araújo (70. Umtiti), Lenglet – F. de Jong (71. S. Busquets) – Dest, Pjanić, Pedri (81. Coutinho), Alba (71. Firpo) – Messi (C), Braithwaite.
90+4 dôležité Jedenásta strela Messiho smerovala z hranice šestnástky k žrdi, skvele zasiahol Jordi Masip.
90+2 dôležité Lionel Messi mohol navýšiť skóre v nadstavenom čase. Dostal sa až k päťke, okolo Masipa trafil žrď. Bola to už jeho desiata strela v zápase.
90 dôležité Philippe Coutinho strieľal z hranice pokutového územia, jeho prudkú ranu Jordi Masip nedokázal zastaviť, trafila žrď.
88 dôležité Sergi Guardiola strieľal z hranice pokutového územia, tesne minul bránku. Bola to výborná šanca.
72 dôležité Kike mal veľmi dobrú streleckú pozíciu na hranici pokutového územia, jeho pokus pod brvno brankár Marc-André ter Stegen vyrazil na roh.
65 gól Barcelona dala gól!
LIONEL MESSI prekonal rekord Pelého v počte gólov za jeden klub. Strelil svoj 644. presný zásah za FC Barcelona. Krásnou pätičkou ho do šestnástky uvoľnil Pedri a kapitán "Blaugranas" zamieril presne k žrdi.
58 dôležité Lionel Messi strieľal ľavou nohou presne k žrdi, výborný zákrok vytiahol Jordi Masip, inak by lopta skončila v sieti.
53 dôležité Pablo Hervías poslal výbornú strelu namiesto centru. Len tesne minul zadnú žrď, navyše Toni Villa mohol loptu ešte hlavou upratať. Tiež mu chýbalo málo.
50 dôležité Martin Braithwaite si výborne nabehol medzi oboch stopérov súpera, našiel si pas zľava a vo veľkej šanci minul bránku.
45 dôležité Lionel Messi si zbehol za obranu na presnú loptu, razom mal veľkú šancu. Výborne proti nemu vybehol Jordi Masip a zakončenie zblízka zlikvidoval.
36 gól Barcelona dala gól!
Lionel Messi poslal loptu do šestnástky, Sergiño Dest ju z jej pravej strany nasmeroval do päťky a MARTIN BRAITHWAITE zakončil do odkrytej časti bránky.
21 gól Barcelona dala gól!
Center z rohu na zadnú žrď síce ešte nebol zakončený, ale prišiel pas naspäť a CLÉMENT LENGLET vyslal za Masipa nechytateľnú hlavičku po pase od Messiho.
20 dôležité Teraz to už ale Messi spravil veľmi dobre. Narazil si s Pedrim a mieril pod brvno, skvele zasiahol Jordi Masip.