USA Česko 7:0 MS U20 MS v hokeji do 20 rokov dnes

29. 12. 2020 |

Česko, USA, MS u20, hokej, online prenos, MS v hokeji do 20 rokov, live, utorok. Česko dnes nastupuje na MS v hokeji do 20 rokov proti hráčom USA. Ako sa našim západným susedom bude dariť môžete sledovať ONLINE od 20:00 hod. live.

Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov. FOTO TASR/AP.

Česko, USA, MS u20, hokej, online prenos, MS v hokeji do 20 rokov, live, utorok. Česko vstupuje do zápasu po jednom dni voľna a výhre nad favorizovaným Ruskom 2:0.

USA Česko MS U20 ONLINE MS v hokeji do 20 rokov dnes

Pre Česko to bolo prvé víťazstvo na MS v hokeji do 20 rokov.. Vo svojom druhom vystúpení na šampionáte zdolali v zápase B-skupiny Rusov 2:0. Hrdinom tímu sa stal brankár Lukáš Pařík, ktorý chytil všetkých tridsať pokusov súpera. O góly sa postarali Filip Koffer a Martin Lang.

"Nebolo to pre nás ľahké stretnutie, ale celý tím splnil plán, ktorý sme si pred zápasom dali. Oproti zápasu so Švédskom, kde bola stratégia iná, sme ho plnili tridsať minút, dnes to bolo celých šesťdesiat," povedal po zápase s Ruskom český tréner Mlejnek.

Naopak hráči USA majú na konte zatiaľ iba jedinú výhru, keď zdolali Rakúsko 11:0. Hetrikom sa blysol Matthew Boldy, dva góly dosiahol Trevor Zegras. V úvodnom súboji podľahli Rusku 3:5. Dvoma gólmi k tomu prispel Vasilij Ponomariov.

USA
7 : 0
(0:0, 3:0, 4:0)
Česko

Góly a asistencie: 26. Brink (Helleson), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, Johnson), 47. Zegras, 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield, 52. Boldy (Zegras, Caufield). Rozhodca: Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (všetci CAN). Diváci: bez divákov.
USA: Knight (Wolf) – Helleson, Sanderson, Faber, York, Thrun, Johnson, LaCombe – Kaliyev, Turcotte (C), Zegras – Caufield (A), Beniers, Boldy – Brink, Farinacci, Berard – Moynihan, Slaggert, Brisson – Colangelo.
Česko: Pařík (52. N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl.
59:34 Ešte to český výber skúša v útočnom pásme, ale dnes už zrejme nedostiahne ani čestný presný zásah.
58:01 Boli ohlásené posledné dve minúty v tretej tretiny a tak aj v tomto zápase.
57:00 Česko v plnom počte.
56:48 Česko dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia.
56:08 Polovica tejto presilovky USA je už minulosťou, žiadnu šancu a dokonca ani strelu si Američania nevypracovali.
55:10 Nuž a je tu ďalšia presilovka pre USA. Uvidíme, či skončí gólom, Česko sa tak už bude do konca zápasu zrejme len brániť.
55:00 Vylúčenie v tíme Česko (Stanislav Svozil – 2 min. + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).
54:05 Túto presilovku USA napokon nevyužilo, ale pokračuje aj naďalej vo veľkej aktivite a Česko bude mať čo robiť, aby nedostalo ďalší gól.
53:52 Česko v plnom počte.
53:42 dôležité Teraz si už Malík pripisuje úspešný zákrok a hra je prerušená! Beniersem sa dostával k odrazenému puku, ale Malík ho napokon schoval pod svoju lapačku!
53:30 dôležité Už po tretíkrát v tomto zápase zachránila Česko konštrukcia brány! Veľká nápor USA počas presilovky pokračuje ďalej, Zegras má zálusk na hattrcik, ale tyčka českej bránky tomu zabránila!
52:58 USA úspešne kombinuje v útočnom pásme a drží Česko pod tlakom. Zatiaľ však neprišla presná strela na Malíka.
52:02 Ďalšia presilovka pre americký výber, nuž Česko si to samo celé komplikuje a dáva súperovi šancu navýšiť svoje vedenie.
51:52 Vylúčenie v tíme Česko (Adam Raška – 2 min., držanie).
51:22 striedanie Striedanie v tíme Česko: z ihriska odchádza Lukáš Pařík, prichádza Nick Malík.
51:22 gól USA dalo gól!

Česko chcelo vystriedať po šiestom góle brankára, ale trvalo to príliš dlho a rozhodcovia potrestali Česko dvojminútovým vylúčením za zdržiavanie. USA využilo tretiu presilovku za sebou a upravuje stav stretnutia na 7:0! Pred bránkou dostal puk MATTHEW BOLDY a ten krásnym spôsobom ho dostal za bezmocného Paříka!
Asistencie: Travis Zegras, Cole Caufield.
50:34 Vylúčenie v tíme Česko (2 min. – zdržiavanie hry / neskorý nástup). Trest odpyká Pavel Novák.
50:22 gól USA dalo gól!

Po reklamnej prestávke nasledovala presilovka USA, ktorá bola v poradí tretia a aj tú napokon USA dokázalo využiť na strelenie gólu! K puku sa dostal COLE CAUFIELD a svoj únik na Paříka zakončil presnou gólovou strelou – 6:0!
50:03 Vylúčenie v tíme Česko (Filip Koffer – 2 min., sekanie).
50:03 Po veľmi dlhej dobe si zákrok pripisuje Knight, ale pohodlne schoval puk vo svojej výstroji a nasledovať pred buly bude reklamná prestávka.
49:33 Česko sa aj naďalej musí brániť a ak to pôjde takto ďalej, dnes to bude pre český výber po prvýkrát na turnaju strelecky naprázdno.
48:28 Američania pokračujú vo svojej aktivite a je už jasné, že zvyšok tretej tretiny dohrajú s veľkou chuťou.
48:02 Česko hrá v plnom počte.
48:02 gól USA dalo gól!

Napokon americký výber do 20 rokov využil túto presilovku a vyhráva 5:0! Po výbornej kombinácii sa k puku dostal ARTHUR KALIYEV, presunul sa bližšie k bránke a tvrdou strelou prekonáva Paříka!
Asistencia: Cameron York, Travis Zegras.
47:55 USA robzehlo svoju druhú presilovku v tomto zápase. Tú prvú na gól nevyužilo, uvidíme, či sa to podarí teraz.
47:45 Vylúčenie v tíme Česko (David Jiříček – 2 min., podrazenie).
47:18 No uvidíme, čo nám ešte zvyšok tretej tretiny ponúkne. Snáď sa dočkáme nejakej ďalšej zaujímavej situácie.
47:00 Je tu reklamná prestávka.
46:43 USA už má prakticky veľmi dôležité tri body vo vrecku a to znamená postup do štvrťfinále. Česko tak bude musieť bojovať v priamom súboji o miestneku do play-off s Rakúskom.
46:03 gól USA dalo gól!

Je tu štvrtý gól v českej bránke a o osude zápasu už je zrejme definitívne rozhodnuté! Pri avizovanom vylúčení na českej strane sa dokázali Američania presadiť, keď presnú prihrávku dostal na hokejku TREVOR ZEGRAS a ten z bodu na vhadzovanie krásnou strelou pod hornú tyčku prekonáva bezmocného Paříka – 4:0!
45:13 Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, ale žiadne zaujímavé situácie z tohto neprichádzajú.
44:42 Po krátkom nápore USA sa smerom dopredu dostal český výber, ale nepresné zakončenie nijak bránku súpera neohrozilo. Česko však ešte kombinuje v útočnom pásme.
43:35 Od modrej čiary to vyskúšal Helleson, ale jeho pokus dokázal Pařík vyraziť do bezpečia. Američania pokračujú vo svojom útočnom nápore.
43:12 Najmanove nahodenie na americkú bránku nebolo nebezpečné a brankár Knight dokázal rýchlo rozohrať puk na svojich spoluhráčov.
42:49 Šance na to český výber doposiaľ mal, v tretej tretine sa však zatiaľ len bráni pri útokoch súpera.
42:08 USA kombinuje v útočnom pásme, ale nemá žiadny výrazný tlak. Uvidíme, či sa dnes ešte gólu v tomto zápase dočkáme, Česko by určite chcelo aspoň raz skórovať.
41:40 Američanom nevyšiel rýchly prechod do útočného pásma a tak bude nasledovať buly v útočnom pásme Česka.
40:56 Pařík išiel pre puk za svoju bránku a rozohral ho veľmi zle, našťastie pre neho to súper nedokázal potrestať.
40:10 Posledná tretia tretina sa naplno rozbehla, buly vyhralo USA, ktoré je na najlepšej ceste získať tri body.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa tak čoskoro začne!
Prostredná tretina tohto stretnutia je minulosťou a v nej sme videli trojgólový uragán amerického výberu do 20 rokov. Celé to začal v 26. minúte Brink, následne sa pri hre 4 ma 4 presadil v 34. minúte Zegras a v 36. minte sa po druhýkrát gólovo presadil Brink. USA tak po dvoch tretinách vyhráva 3:0 nad Českom a pri americkej aktivite sa zdá byť o stretnutí rozhodnuté.

Je tu však ešte posledná tretia tretina, ktorá sa začne približne o 21:51.
39:15 dôležité Prvý český gól v tomto zápase mal teraz na hokejky Teplý, ale v dobrej pozícii poslal puk len do Knightovej vyrážačky!
39:01 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:27 Aj naďalej sa hrá v útočnom pásme amerického výberu, Česko by už chcelo koniec druhej tretiny prečkať bez ujmy.
38:11 Pařik musel vyrážať strelu od modrej, USA ešte pokračuje vo svojom nápore ďalej.
37:47 Nasleduje reklamná prestávka.
36:56 Momentálne je to rozdielom triedy a vyzerá to, že USA získane dôležité tri body z tohto zápasu. Ale ešte nemôžme predbiehať, je tu záver druhej tretiny a potom aj celá tretia tretina.
35:56 gól USA dalo gól!

Američania v krátkom slede pridávajú svoj tretí gól v tomto zápase a pomaly to z českej strany vyzerá na uterák! Opäť česká defenzíva nezvládla situáciu pred svojou bránkou, k presnej prihrávke sa dostal BOBBY BRINK a jeho pokus sa šikovne od tyčky odrazil do siete – 3:0!
Asistencie: Matthew Beniers, Ryan Johnson.
34:45 Česko prehráva o dva góly a toto je už veľmi ťažká pozícia. Navyše, USA stále pokračuje v aktívnej hre a je na koni.
34:28 Oba celky hrajú v plnom počte.
33:30 gól USA dalo gól!

Americký výber do 20 rokov dáva svoj druhý gól v tomto zápase! Stalo sa tak pri hre 4 na 4, keď USA krásne prešlo do útočného pásma, Thrun nazačil strelu a následne prihral na nepokrytého TREVORA ZEGRASA a ten poslal puk do odkrytej bránky – 2:0!
Asistencie: Henry Thrun.
32:37 Vylúčenie v tíme USA (John Farinacci – 2 min., hrubosť).
32:37 Vylúčenie v tíme Česko (Adam Najman – 2 min., hrubosť).
31:47 dôležité Ale zakrátko sa Novák predsa len dostal do zakončenia, ktoré narobilo Knightovi problémy, ale napokon schovla puk vo svojej výstroji!
31:36 Konečne sa po dlhšej dobre dostalo do útoku aj Česko, po prihrávke od Rašku to chcel skúsiť na strelu Novák, ale bol včas od puku odstavený.
30:47 Česko sa previnili zakázaným uvoľnením, nasledovať bude reklamná prestávka.
30:10 Dostávame sa do druhej polovice prostrednej tretiny. USA vyhráva nad Českom 1:0!
29:38 USA nezachytilo puk v útočnom pásme a tak ďalší útok bude zakladať zo svojho pásma. Česko si môže vydýchnuť.
29:11 Český výber prerušil tlak súpera a ide rýchlo striedať. Teraz museli Česi vynaložiť veľmi veľa síl v obrane, druhý gól v ich sieti bol už takmer na spadnutie.
28:48 Znova sa však USA usadilo v útočnom pásme, hrá sa veľmi dlho bez prerušenia a Česko je pod neustálym tlakom svojho dnešného súpera.
28:10 Pri rohu klziska prebiehal veľký boj o puk, ktorý napokon získal český výber a môže sa tak oslobodiť.
27:42 Americký výber výborne operuje v útočnom pásme a presne takýto obraz hry mu vyhovuje, krátke a presné prihrávky robia Česku problémy.
27:15 USA aj naďalej kombinuje v útočnom pásme a Česko je pod obrovským tlakom. Česi len posielajú puk do stredného pásma.
26:33 Česko bude teda musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera. Americký tlak však stále pokračuje, český výber má pred sebou náročnú úlohu.
25:33 gól USA dalo gól!

Je tu otvárací gól tohto stretnutia a postaral sa oň americký výber do 20 rokov! Stalo sa tak po veľmi peknej kombinácii v útočnom pásme, keď najprv Pařík vyrazil strelu od modrej, ale následná dorážka prepadla cez jeho betóny a puk do bránky potom v skrumáži dopravil BOBBY BRINK – 1:0!
Asistencie: Drew Helleson.
24:15 Puk sa dostal na hokejku Langa, ale ten sa nedokázal individuálne presadiť.
23:49 Už sa hra rýchle prelieva z jednej strany na druhú, stále však čakáme na otvárací gól tohto stretnutia.
23:19 dôležité Nebezpečná strela od amerického reprezentanta Boldyho, ale brankár Pařik vytasil včas svoju lapačku a to mal navyše zakrytý výhľad!
22:45 Teraz český výber do 20 rokov nemohol v útoku pokračovať kvôli ofsajdu.
22:16 Pokus o rýchly prechod do útoku Česku nevyšiel, je z toho zakázané uvoľnenie.
21:44 Zasahovať teraz musel aj Pařík, rovnako si však pripisuje úspešný zákrok a tak je hra prerušená, nasledovať bude buly v útočnom pásme USA.
21:15 Ale český prechod do útočného pásma bol zaujímavejší, Vitouchova strela končí v lapačke amerického brankára.
20:23 Kučeřík potiahol puk do útočného pásma, ale puk sa k Lanhovi nedostal. Následne sa však USA nevydaril rýchly brejk.
20:10 Druhá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo Česko.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!
Úvodná tretina medzi USA a Českom je už minulosťou, napokon sme v nej žiadny gól nevideli. Hokej to však bol veľmi zaujímavý, hra sa presúvala z jednej strany na druhú a oba celky mali aj nejaké tie šance. Česku však v dvoch prípadoch pomohla konštrukcia bránky, USA malo zase veľké problémy s rýchlymi brejkmi súpera.

Verme, že druhá tretina bude rovnako zaujímavá a kvalitná a že už padne aj presný zásah. Začne sa približne o 20:56.
19:31 Hra je prerušená, pred českou bránkou museli rozhodcovia riešiť menšie strkanice.
19:01 Prebieha posledná minúta prvej tretiny!
18:21 dôležité Česko mohlo otvoriť skóre tohto zápasu! Po rýchlom brejku sa dostal do zakončenia Teplý po prihrávke od Rašku, ale jeho strela tesne míňa americkú bránku a z jeho spoluhráčov už na dorážku nik nedočiahol!
18:10 Američana operujú v útočnom pásme, uvidíme, či sa im podarí krátko pred koncom prvej tretiny niečo zaujímavé vymyslieť.
17:40 Zakázané uvoľnenie Česka, takže USA získava buly v útočnom pásme.
16:21 Za svojou bránkou zastavil puk Pařík, jeho spoluhráči sa už snažia o prechod do útočného pásma.
15:43 Pařik tečoval puk do bezpečia, ale Česko sa k nemu nedostáva a tak opäť pokračuje nápor amerického výberu do 20 rokov.
15:20 USA teraz dlho drží puk na svojich hokejkách, ale nevie si vypracovať žiadnu zaujímavú príležitosť.
14:48 Pomaličky sa blíži záverečná čas prvej tretiny. Hra má veľmi rýchle tempo, často sa neprerušuje, proste typický obraz hry v tejto kategórii.
14:10 Nahodenie puku od modrej, Česko momentálne operuje v útočnom pásme, nevie sa ale dostať k poriadnemu zakončeniu.
13:14 Vhadzovanie v strednom pásme vyhralo Česko, ale puk rýchlo stratilo a znova sa začína americký tlak.
12:42 Opäť sa tak stredajú rýchle útočné akcie na oboch stranách. Na otvárací gól však aj naďalej čakáme.
12:06 dôležité Zrodil sa rýchly brejk Česka, puk potiahol do útočného pásma Lang a svojou prihrávkou hľadal Myšáka, ten však napokon na puk v ideálnej pozícii nedočiahol!
11:36 dôležité Druhýkrát zachránilo Česko konštrukcia bránky! Caufieldovo zakončenie sa tak do siete nedostalo, český výber mal znova veľké šťastie.
11:10 K puku sa dostal Lang a jeho zakončenie donútilo Knighta k zákroku. Hra je prerušená a pred buly je tu ešte reklamná prestávka.
10:58 Dlhšiu dobu sa už hra neprerušovala, oba tímy však majú problémy s úspešným prechodom do útočného pásma.
10:27 Ani Česko tak svoju prvú presilovku nevyužilo na gól, prakticky neohrozilo súperovu bránku. Dostávame sa do druhej polovice prvej tretiny.
10:07 USA v plnom počte.
09:28 USA dostáva puk cez všetky čiary do bezpečia a oba celky rýchlo striedajú.
09:10 Česko má problém sa rozostaviť v útočnom pásme, ale stále drží puk na hokejkách.
08:17 A je tu prvá presilovka pre Česko v tomto zápase. Uvidíme, ako zvládne početné oslabenie americký výber.
08:07 Vylúčenie v tíme USA (Ryan Johnson – 2 min., podrazenie).
07:53 Turcotte potiahol puk do útočného pásma, jeho strela bola zblokovaná do bezpečia. Hra sa tak presúva pred českú bránku, je to ako na hojdačke.
07:29 Česko vyhralo buly a vyrazne zatlačilo na súpera. Knight v krátkom slede musel zasahovať hneď dvakrát, pod tlakom je tak teraz USA.
07:07 Knight musel zasahovať v americkej bránke, Teplého strelu však schoval vo svojej výstroji a nasleduje reklamná prestávka.
06:38 Američania nevyužili svoju prvú presilovku v tomto zápase, nebola moc dobre zahratá. Česko sa teraz snaží preniknúť do útočného pásma.
06:05 Česko v plnom počte.
05:48 USA pokračuje v presilovke, ale Česku sa darí teraz držať hru ďalej od svojej brány, zatiaľ je to v oslabení veľmi dobrá hra českého výberu.
05:16 Teraz bolo veselo pred českou bránkou, najprv skúšal zakončiť Turcotte, ale nepodarilo sa mu to. Potom od modrej pálil York, ale Pařík presným zákrokom hru prerušil.
04:15 Amerika hrá prvú presilovku v tomto zápase a to celkom skoro. To bude veľká previerka pre český výber.
04:05 Vylúčenie v tíme Česko (Adam Raška – 2 min., hrubosť).
03:48 USA pokračuje vo svojom nápore a znova je usadené v útočnom pásme. Česko teraz čelí veľkému tlaku súpera, musí sa mať na pozore.
03:16 dôležité Prvá zaujímavá situácia v tomto zápase! USA založilo rýchly brejk a s pukom išiel pred českú bránku Berard, ale jeho zakončenie z uhla napokon Pařik z tesnej blízkosti vyrazil do bezpečia! Následne ešte pálil LaCombeho a jeho pokus zastavila konštrukcia bránky!
02:39 Zrazený puk na českú striedačku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
02:10 Hra začína mať veľmi rýchly spád, oba celky sa skúšajú presadzovať častou streľbou.
01:35 A už musel zasahovať aj brankár Knight, ale poradil so so zakončením od Nováka. Česi sa vracajú späť do svojho obraného pásma.
00:15 Pařík si hneď v prvých sekundách pripisuje úspešný zákrok, keď vyrazil strelu súpera do bezpečia. K puku sa teda dostáva Česko.
00:10 Prvá tretina tohto stretnutia je už v plnom prúde, buly vyhralo USA a pokúsi sa tak o svoju prvú útočnú akciu.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na ľadovej ploche. Česko ponechalo kompletnú víťaznú zostavu zo zápasu s Ruskom.

Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom hokeja. Šampionát hráčov do 20 rokov pokračuje ďalej, v základnej skupine B dnes proti sebe nastúpia USA a Česko. Oba tímy majú zatiaľ na svojom konte 3 body a tento duel je pre nich veľmi dôležitý z hľadiska umiestnenia do štvrťfinále. Verme, že tak uvidíme zaujímavé stretnutie. Prezrite si zatiaľ zostavy oboch celkov, tesne pred začiatkom sa znova prihlásime. Dá sa očakávať mierne posunutie začiatku.

Česko: Pařík (N. Malík) – Krutil, Kučeřík (A), Haš, Svozil, Jiříček, Klikorka, Kubíček – Lang, Myšák (C), Teplý – Beránek, Vitouch, Mužík – P. Novák, Gut, Raška – Rychlovský, Najman (A), Koffer – Přikryl

Rozhodca: Campbell, Sandlak – Mannella, O'Quinn (všetci CAN)
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné mužstvá do 20 rokov a to USA a Česka. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Vianočné sviatky sú už tradične spojené s hokejom a to konkrétne so šampionátom do 20 rokov, titul bude obhajovať Kanada. Tohto roku sa turnaj odohrá práve v kanadskom Edmontone. Skupinu B tvoria reprezentácie Švédska, Česka, Ruska, USA a Rakúska.

USA nevstúpilo do turnaja úspešne, keďže podľahlo Rusku v dramatickom zápase 3:5. Následne si však USA napravilo chuť v zápase s Rakúskom, kde doslova zdemolovalo svojho súpera 11:0 a s troma bodmi je mometálne USA na 4. mieste. Česko rovnako nezačalo turnaj ideálne, síce so Švédskom po prvej tretine hralo 1:1, ale následne podľahlo tomuto súperovi vysoko 7:1. V druhom zápase Česka sa zrodilo veľké prekvapenie, keď zdolalo favorita Rusko 2:0 a v nabitej tabuľke je Česko na treťom mieste.

Favoritom tohto zápasu je podľa vypísaných kurzov USA, ale Česko už dokázalo raz prekvapiť. V nabitej skupine sa hrá o dôležité body, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.