US Open Swiateková Jabeurová finále ženy dvojhra

10. 9. 2022 |
 

Sledujte s nami finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Od 22:00 hod. nastúpia proti sebe Poľka Iga Swiateková a Tunisanka Ons Jabeurová.

Poľská tenistka Iga Swiateková na grandslamovom tenisovom turnaji US Open. Foto - TASR/AP
 

Poľská tenistka Iga Swiateková a Tunisanka Ons Jabeurová nastúpia v sobotu o 22.00 SELČ proti sebe vo finále ženskej dvojhry na grandslamovom US Open. Swiateková v pozícii turnajovej jednotky zvíťazila v semifinále nad nasadenou šestkou Bieloruskou Arinou Sobolenkovou 3:6, 6:1, 6:4. Jabeurová ako turnajová päťka zdolala sedemnástku "pavúka" Francúzku Caroline Garciovú hladko 6:1, 6:3.

US Open Swiateková Jabeurová finále ženy dvojhra

Swiateková bude bojovať o svoj tretí grandslamový titul, v tejto sezóne i v roku 2020 triumfovala na antukovom Roland Garros v Paríži. Poľka priznala, že po prehratom prvom sete duelu so sobolenkovou jej pomohla prestávka, počas ktorej zamierila na toaletu.

"Potrebovala som krátku pauzu. Využila som ju na to, aby som popremýšľala, čo musím zmeniť na svojej hre. Keď som v mladosti siahla k tomuto kroku, často som na toalete plakala. Teraz mi prestávka pomohla lepšie sa skoncentrovať a na kurt som sa vrátila oveľa uvoľnenejšia. Vo finále to bude náročné, pretože Ons má v New Yorku skvelú formu," uviedla svetová jednotka pre akreditované médiá.

Swiateková má so Jabeurovou bilanciu 2:2. V máji ju zdolala na antuke v Ríme, no minulý rok s ňou prehrala na harde v Cincinnati. Sobolenková, ktorá spravila 44 nevynútených chýb, skončila pred bránami finále US Open aj vlani.

"Členovia môjho tímu mi po zápase povedali, že môžem byť na seba hrdá, no po prehre človek vždy cíti sklamanie. Trikrát som mala v grandslamových semifinále veľa šancí, no nevyužila som ich, čo ma pripravilo o postup do finále," zdôraznila Bieloruska.

Jabeurová sa stala historicky prvou africkou finalistkou US Open a bude mať ďalšiu šancu získať prvú grandslamovú trofej. Vo finále Wimbledonu prehrala v júli s Kazaškou Jelenou Rybakinovou.

"Po Wimbledone som bola pod veľkým tlakom. Som šťastná, že sa mi podarilo postúpiť do ďalšieho grandslamového finále, je to super pocit. Garciová mala skvelú formu, no bola som mentálne silná a našla som recept na jej hru," povedala Jabeurová, ktorá ukončila Francúzkinu 13-zápasovú víťaznú sériu.

Tunisanka to na Garciovú vie, vo vzájomnej bilancii vedie 6:0. Štyri zápasy spolu odohrali ešte za juniorských čias. Garciová po prehre priznala, že nervozita jej zväzovala ruky aj nohy.

"Až príliš som si uvedomovala, že hrám grandslamové semifinále, dostala som sa pod tlak. Od detstva som snívala o tom, že si raz zahrám o grandslamovú singlovú trofej. Robila som, čo bolo v mojich silách, bojovala som, no Ons hrala veľmi dobre a v dôležitých momentoch dokázala využiť každú šancu na brejk."

US Open

Iga Swiateková - Ons Jabeurová, finále ženy dvojhra

 

Šwiateková 2 6 7
Džabúrová 0 2 6

10.09.2022 22:16 • US Open - ženy • Finále

Aktualizuj online prenos
časová značka Konec zápasu
7:6 dôležité Iga Šwiateková pouští vyhozený forhend Uns Džábirové za základní lajnu, padá na kurt a stává se trojnásobnou grandslamovou šampionkou!
6-5 dôležité Šwiateková! A v jejím případě to bude druhý setbol a mečbol v jednom balení, Polka returnovala bekhendem do forhendu a Tunisanka se dopustila chyby do pásky.
5-5 dôležité Což se jí povedlo hned napoprvé, byla trpělivá, hrála dobře po lajně a zakončila vítězným forhendem po pravé čáře. Kdo získá setbol?
4-5 dôležité Šwiateková poslala servis do forhendu, ale potom zahrála bekhend za základní čáru. Teď musí prorazit alespoň jednou podání Džábirové.
4-4 Proti bekhendovému returnu nabídla Šwiateková forhend do sítě.
4-3 Přímý bod. Nyní bude Polka dvakrát podávat.
4-2 dôležité Další velká chyba Tunisanky z forhendu hned po servisu, tentokráte za základní čáru. Džábirová ještě vztekla nakopla míč a na něco si stěžovala, když procházela kolem umpiru.
3-2 Nečistý forhendový return končí za základní lajnou a Polka si jako první podržela podání v tomto tiebreaku.
2-2 Džábirová zaútočila z forhendu a míč po pravé lajně do bekhendu škrtala páska, pak Tunisanka pouštěla balón za základní čáru.
2-1 Džábirová odevzdává i své druhé podání, servírovala na boční lajnu a vyhodila se forhendem.
1-1 Bekhendový return do forhendu vyústil v chybu Tunisanky do levé výseče pro čtyřhru.
0-1 dôležité Tunisanka překvapila vítězným bekhendem z úhlu po levé lajně.
6:6 dôležité Šwiateková posílá forhend do pravého koridoru pro debl a druhou sadu do zkrácené hry.
40-A Přímý bod na střed.
40-40 A ten neproměňuje, Džábirová podávala do forhendu a pak kazila Polka křižným bekhendem zleva za základní čáru.
40-30 dôležité Džábirová vyprodukovala nečistou chybu v souboji od základních lajn, před mečbolem mění Šwiateková raketu!
30-30 Šwiateková byla aktivnější z forhendu, jenže vyhodila se za základní lajnu.
30-15 Po svých dvou forhendech narvala Šwiateková bekhend od základní čáry do sítě.
30-0 Bekhendový return letěl po levé straně až na základní čáru a Džábirová byla donucena k forhendové chybě do autu. Zase chybí Šwiatekové dva míče.
15-0 Polka byla křížem přesnější, Tunisanka odehrála forhend do levé výseče pro čtyřhru.
6:5 Konec přestávky, podávat bude Uns Džábirová.
6:5 Následuje přestávka a výměna stran.
6:5 Přímý bod. Polka má jistý tiebreak, ale úplně by se nezlobila, kdyby na něj nedošlo.
40-30 Polka vyvinula tlak do bekhendu a potom měla velkou šanci při nepovedeném kraťasu soupeřky, tu ale zahodila křižným forhendem vedle levé čáry.
40-15 Šwiateková se přesunula na téčko, kde se Džábirová skvěle bránila forhendem a potom i druhým základním úderem, nakonec balón zleva na tělo vracela do sítě.
30-15 Šwiateková servírovala ven z dvorce, ale nasměrovala forhend za základní lajnu.
30-0 Napodruhé nutí Polka Tunisanku k chybě do sítě.
15-0 Džábirová nalákala Šwiatekovou na síti, ale poslala křižný forhend zprava do levého koridoru pro čtyřhru.
5:5 Polka returnuje bekhendem do pásky, scházely jí dva fiftýny.
30-40 Tunisanka podávala ven z kurtu, špatně umístila bekhend do forhendu, ale Polka prohazovala křížem do levého koridoru pro debl.
30-30 Džábirová bušila do soupeřky, ta jí toho hodně vrátila, ale přece jen kapitulovala vynucenou forhendovou chybou zprava do sítě.
30-15 Proti bekhendovému returnu vyhodila Tunisanka forhend daleko za základní čáru.
15-15 Přehlídku úderů od základních čar ukončuje vyhozený forhend Polky.
15-0 Polka přehrála křižným forhendem soupeřku, ta dělala vynucenou chybu do sítě.
5:4 Konec přestávky, podávat bude Uns Džábirová.
5:4 Následuje přestávka a výměna stran.
5:4 Džábirová returnovala forhendem za základní lajnu. Přitom vedla 40:15, ale pak to absolutně nezvládla. Na big pointy udělala nevynucené chyby a Šwiateková je čtyři body od svého třetího grandslamového titulu.
A-40 Tunisanku podržel forhend zprava ven z kurtu, ale pak dopadl její křižný bekhend z levé strany za základní čáru. Další její nevynucená chyba v důležitou chvíli.
40-40 Po bekhendovém returnu křížem chybuje Tunisanka čopem do pásky, takže i třetí brejkbol odvrátila Polka nevynucenou chybou Džábirové.
40-A dôležité Džábirová byla forhendem lepší a je jedno, jestli to bylo křížem, nebo po čáře, nakonec Šwiateková udělala bekhendovou chybu do sítě, třetí brejkbol v gamu!
40-40 Dvojchyba druhým servisem do sítě.
A-40 Přímý bod na tělo.
40-40 Druhým bekhendem kazí Džábirová do sítě, na nevynucené chyby z bekhendu 2:9. Šwiateková se na odvrácení dvou brejkbolů vlastně ani moc nenadřela, když to člověk trošku přežene.
30-40 dôležité Džábirová zaútočila křižným forhendem z pravé strany, ale potom vyrobila fatální chybu z forhendu za základní čáru. To musí bolet. V takovou chvíli...
15-40 dôležité Polce uletěl forhend a bude čelit dvěma brejkbolům.
15-30 Šwiateková je v křeči, Džábirová ví, že už nemůže nic ztratit! Hezky si připravila pozici na síti, zahrála míč do bekhendu a potom se natáhla pro vítězný křižný forhend z pravé strany.
15-15 Džábirová pomohla soupeřce křižným bekhendovým returnem za základní lajnu.
0-15 Šwiateková dominovala, prošla křižný bekhend zleva, ale po dalším úderu vyhodila zdánlivě lehkou smeč za základní čáru, Džábirová hned po odehrání bekhendu upadla.
4:4 Polka returnuje forhendem pod pásku a diváci ženou Tunisanku. Dá se to pochopit.
30-40 Džábirová dobře podala a bekhend do forhendu přetavila ve vynucenou chybu soupeřky do autu, odmítla tak rychlý obrat.
30-30 Proti returnu kontruje Tunisanka křižným forhendem zleva za základní lajnu.
15-30 V kratší výměně udeřila Tunisanka nečistě bekhend z levé strany.
0-30 Šwiateková posílá bekhendový return do levé výseče pro debla.
0-15 Polka zahajuje důležitý game forhendovým returnem za základní čáru.
4:3 Konec přestávky, podávat bude Uns Džábirová.
4:3 Následuje přestávka a výměna stran.
4:3 dôležité Křižným forhendem z pravé strany se relativně Polka dostala z tlaku, pak klouzala po povrchu a hrála bekhendem do pásky, Džábirová v důležitou chvíli prolamuje servis. Za stavu 2:5 by byla situace kritická.
40-A dôležité Džábirová honila soupeřku po kurtu křižným forhendem až předvedla Šwiateková vynucenou chybu zprava do sítě, třetí brejkbol v gamu!
40-40 Po returnu přidala Džábirová forhend za základní čáru a dvě brejkové příležitosti jsou pryč.
30-40 Polka nechala dopadnout return za základní lajnu.
15-40 dôležité Po bekhendovém returnu trefuje Tunisanka vítězný forhend po pravé čáře a disponuje dvěma brejkboly!
15-30 Šwiateková dělá vynucenou forhendovou chybu z pravé strany do sítě.
15-15 Dvojchyba.
15-0 Po svých dvou úderech sáhla Tunisanka pro kraťas z levé strany a dopustila se chyby do sítě.
4:2 dôležité Džábirová zase nepotvrdila brejk a jestli něco potřebovala Šwiateková, tak je to přesně tohle. Polka prohnala Tunisanku po kurtu až jí donutila k forhendu z pravé strany za základní čáru.
A-40 dôležité Tunisanka nechala otevřenou pravou lajnu z pohledu soupeřky a ta po ní vyslala vítězný forhend, další brejkbol!
40-40 Džábirová atakovala forhend až se dočkala vynucené chyby za základní čáru.
40-30 dôležité Hodně dlouho se hrálo od základních čar až rozhodl vítězný křižný bekhend Šwiatekové z levé strany, brejkbol!
30-30 Vítězný bekhendový return po levé čáře.
15-30 Šwiateková se nedostala do výměny, nebránila se špatně, ale proti forhendu po pravé lajně už udělala vynucenou bekhendovou chybu do levé výseče pro debla.
15-15 Křižným bekhendovým returnem si řekla Polka o vynucenou chybu do sítě.
0-15 Přestřelku od základních zakončuje vyhozený forhend Polky.
3:2 Následuje přestávka a výměna stran.
3:2 dôležité Džábirová je zpět, není to tak dlouho, co prohrávala 0:3, 15:40. Šwiateková útočila do bekhendu, postupovala k síti, vypořádala se s míčem na tělo, ale pak byla donucena k forhendové chybě do sítě.
15-40 dôležité Pískot mezi prvním a druhým servisem byl opravdu hodně sportovní, Džábirová jej returnovala forhendem do bekhendu a Polka chybovala do pásky, dva brejkboly.
15-30 Tunisanka byla lepší hráčkou a její vítězný křižný forhend se otřel o levou čáru.
15-15 Tunisanka vyhodila křižný forhend z pravé strany.
0-15 Polka si podáním otevřela kurt, ale výrazně přepálila forhendem základní čáru.
3:1 A potom na střed, Tunisanka se vyhrabala ze stavu 15:40 a tohle může být jakýsi zlom ve finále. Nebo také ne... Víc variant už neexistuje.
40-A Přímý bod do bekhendu.
40-40 Přímý bod na téčko. Sudí upozorňuje diváky, aby byli zticha při pauzách mezi výměnami.
A-40 dôležité Dlouho se hrálo křižným bekhendem, pak zvolila Polka bekhend po levé lajně a soupeřka reagovala forhendem do sítě.
40-40 Druhý brejkbol odvrací Džábirová servisem na boční lajnu a následným vítězným forhendem po levé čáře.
40-30 Přímý bod do forhendu.
40-15 dôležité Čtvrtá dvojchyba Tunisanky v zápase, dva brejkboly.
30-15 Džábirová zaservírovala ven z dvorce, ale poté napálila forhend do sítě.
15-15 Druhý bekhend Polky šel z levé strany za základní čáru.
15-0 V rozehře od základních lajn prohrává Džábirová forhendem do pravého koridoru pro čtyřhru.
3:0 Konec přestávky, podávat bude Uns Džábirová.
3:0 Následuje přestávka a výměna stran.
3:0 Opět jasná převaha Tunisanky ve výměně, ale na to se nehraje, posledním úderem nalila křížem z bekhendu na vítězný bekhendový prohoz po levé lajně a v následujícím gamu si de facto musí podržet servis.
40-30 Tunisanka doplatila na perfektní obranu soupeřky, přitom hlavně z forhendu měla jasně navrch, pak udělala křižnou bekhendovou chybu zleva do sítě.
30-30 Tunisanku poslechl křižný bekhend z levé strany, pak si naskočila na kraťas, ale rozvlnila síť.
15-30 Okamžitě po servisu uletěl Šwiatekové křižný forhend zprava do levé výseče pro debla.
15-15 Polka umístila servis do bekhendu a forhendem po levé lajně si vynutila chybu do sítě.
0-15 Šwiateková udělala křižný forhendový výhoz z levé strany.
2:0 dôležité Setkání u sítě končí bekhendovým prohozem Šwiatekové po levé čáře a Polka vede o set a brejk!
A-40 dôležité Šwiateková využila druhého podání forhendovým returnem, pak jí zachránila páska a Džábirová musela kontrovat křižným forhendem ze složité pozice, postupovala k síti, ale Polka jí po čáře do bekhendu donutila k chybě. Tunisanka upadla.
40-40 Proti druhému forhendu hraje Džábirová křižným forhendem zprava do levého koridoru pro čtyřhru, na nevynucené chyby 11:12.
40-A Džábirová poslala servis ven z kurtu a zakončila vítězným forhendem po pravé lajně, Šwiateková čekala spíše křižný míč.
40-40 Džábirová servírovala do forhendu a křižný bekhend zleva znamenal vynucenou chybu Šwiatekové do sítě.
40-30 dôležité Polská tenistka se opírala hlavně o forhend až Džábirové absolutně nevyšel kraťas. Hned po jeho odehrání věděla, že je zle a hodila raketou. Brejkbol pro Šwiatekovou!
30-30 Polka se vyhazuje forhendem v přestřelce od základních lajn.
30-15 Křižným bekhendovým returnem nutí Polka Tunisanku k forhendové chybě.
15-15 Dvojchyba druhým podáním do sítě.
0-15 Džábirová začala pálit křižným forhendem až se postarala o vynucenou chybu do sítě, na vynucené chyby 1:11.
1:0 Tunisanka returnovala bekhendem po lajně a pak trápila soupeřku křižným forhendem, ta všeho vrátila až se prezentovala vítězným míčem z forhendu po pravé čáře.
A-40 Na forhendový return odpověděla Šwiateková bekhendem po levé lajně a Džábirová se zmohla jen na vynucenou chybu.
40-40 Polka byla prakticky celou dobu v hluboké obraně, Tunisanka vládla až vše skončilo její vítěznou smečí na pravou stranu do protipohybu.
40-30 Zase přímý bod zprava na tělo.
30-30 Proti bekhendovému returnu pálí Polka forhendem zprava za základní lajnu.
30-15 Přímý bod na tělo.
15-15 Ve výměně plné křižných bekhendů zkrátila Tunisanka rozehru do sítě.
0-15 Polce pomohla páska, potom trefila křižný bekhend, ale umístila forhend do levého koridoru pro debl.
6:2 dôležité Džábirová si několika křižnými forhendy na Šwiatekovou nepřišla a potom mířila bekhendem zleva do sítě. První set patří jasně světové jedničce.
40-15 dôležité Šwiateková má dva setboly, po returnu si bekhendem po levé čáře došla pro chybu soupeřky do sítě.
30-15 Tunisanka podala ven z kurtu a křižným bekhendem si nachystala vítěznou smeč na levou stranu.
30-0 Šwiateková se sotva dvakrát ubránila forhendem, pak jí darovala bod protihráčka smečí zleva do sítě. Z osmi výměn po prvním podání uhrála Tunisanka jedinou.
15-0 Tři úderem křížem zprava vyhnala Polka soupeřku a donutila ji k chybě do sítě.
5:2 Konec přestávky, podávat bude Uns Džábirová.
5:2 Následuje přestávka a výměna stran.
5:2 Tunisance psal křižný forhend zprava, ale náběhový volej poslala za základní čáru a Polka je tak game od zisku prvního setu.
40-15 Polka dominovala, zaútočila do bekhendu a zakončila vítězným forhendem po levé čáře.
30-15 Přímý bod.
15-15 Hned po servisu chybovala Polka bekhendem zleva do sítě.
15-0 Servis na střed a potom vítězný bekhend po levé lajně, na vítězné míče 10:5.
4:2 dôležité Šwiateková ukázala odvahu, zariskovala forhendem po lajně a dokončila dílo vítězným křižným míčem zleva, rebrejk!
40-30 Šwiateková si oběhla podání na bekhend, pak se musela bránit a nakonec vyhodila křižný forhend vedle levé lajny.
40-15 dôležité Polka si vynucuje křížem bekhendovou chybu do autu, dva brejkboly.
30-15 Zase přistál return na základní čáře a Džábirová musela hrát smeč po dopadu, pak postupovala k síti a byla prohozena křižným bekhendem z levé strany.
15-15 Šwiateková se opřela do bekhendového returnu na základní lajnu a zahrála vítězný forhend po levé čáře do protipohybu.
0-15 Šwiateková byla aktivnější forhendem, ale pak zkazila míč z podřepu do sítě.
3:2 Konec přestávky, podávat bude Uns Džábirová.
3:2 Následuje přestávka a výměna stran.
3:2 dôležité V rozehře od základních lajn překvapila Džábirová vítězným forhendem po pravé čáře a poprvé proráží servis. Jako kdyby z ní v posledním gamu spadla nervozita.
30-40 Džábirová tvořila hru a začala dobře bekhendem, pak udeřila nečistě forhend.
15-40 dôležité Napodruhé ukončuje Tunisanka rozehru vítězným křižným forhendem zleva a má dva brejkboly.
15-30 Útočný forhend po lajně vracela Tunisanka vítězným bekhendem po levé čáře, přitom to byla hodně složitá pozice.
15-15 Běžící Džábirová vytahuje z obrany vítězný forhend po pravé lajně.
15-0 Šwiateková nabíhala bekhendem k síti, ale tam se spíše bránila, nicméně vystihla útočný křižný forhend a proti dalšímu úderu posadila balón k pravé lajně.
3:1 Šwiateková vyhodila forhend po pravé lajně. Výměnu neměla rozehranou vůbec zle. Nicméně přece jen zvládá Džábirová povinný game na to, aby udržela reálnou šanci na obrat první sady.
30-40 Šwiateková returnovala bekhendem k základní čáře, následovala chyba Džábirové do sítě.
15-40 Dvojchybu si může Tunisanka dovolit.
0-40 Džábirová podala ven z kurtu a její vítězný forhend škrtal základní čáru.
0-30 V celkem opatrné výměně směřuje Šwiateková forhendem zprava do sítě.
0-15 Šwiateková zahajuje čtvrtou hru přetaženým forhendem za základní lajnu.
3:0 Konec přestávky, podávat bude Uns Džábirová.
3:0 Následuje přestávka a výměna stran.
3:0 Šwiateková pouští bekhendový return za základní čáru a zatím naprosto dominuje, na vyhrané fiftýny vede 12:2.
40-15 Ve vyrovnané výměně si pomohla Polka křižným forhendem a po dalším úderu přidala vítězný forhend po pravé čáře do protipohybu.
30-15 Džábirová se dvakrát ubránila, Šwiateková práskla do vítězného forhendu po pravé čáře.
15-15 Džábirová začala returnem středem, Šwiateková kazila forhendem za základní čáru.
15-0 Šwiateková kontrolovala průběh výměny, povedl se jí bekhend po levé čáře a zakončila vítězným křižným forhendem zprava.
2:0 dôležité Šwiateková prohrála za dva gamy jedinou výměnu, nyní trefila forhendový return po lajně s dobrou délkou a forhend do bekhendu přinesl chybu soupeřky do levého koridoru pro čtyřhru.
40-0 dôležité Šwiateková zabrala křižným forhendem z pravé strany a Džábirová hrála do autu, tři brejkboly.
30-0 Páska odráží druhé podání do autu.
15-0 Šwiateková zahrála dobrý return po lajně, Džábirová vracela čopem do levé výseče pro debla.
1:0 Polce fungovaly hlavně míče po lajně a kratší balón pak ztrestala vítězným křižným bekhendem zleva na závěr prvního gamu.
40-15 Džábirová měla více ze hry bekhendem, Šwiateková se dostala z obrany křižným forhendem do levého rohu kurtu, ale vyhodila první volej do koridoru pro debl.
40-0 Eso na téčko.
30-0 Džábirová returnovala za základní čáru.
15-0 Tunisanka chybuje v kratší výměně forhendem zprava do sítě.
0:0 časová značka Utkání právě začalo.
Šwiateková začne na podání.
Uns Džábirová
Uns Džábirová je historicky první Tunisankou, Arabkou a zároveň Afričankou, která si zahraje finále US Open. Do souboje o grandslamový titul se probojovala podruhé v tomto roce, v kariéře a na druhém turnaji Velké čtyřky v řadě. V červenci podlehla v All England Clubu Kazašce Rybakinové 6:3, 2:6, 2:6.

Přemožitelka Marie Bouzkové z letošního wimbledonského čtvrtfinále má momentálně bilanci 44:13 (na tvrdém povrchu 16:8). Letos získala titul na antukové tisícovce v Madridu a na trávě v Berlíně. Do finále došla také v Římě a na zelené antuce v americkém Charlestonu. Tam ji porazila loňská olympijská vítězka Bencicová ve třech setech. Mimochodem v generálce na závěrečný grandslam sezony schytala v osmifinále v Cincinnati kanára od Petry Kvitové.

Až do tohoto roku se jí v New Yorku moc nedařilo. Ostatně nikdy se ve městě, které nikdy nespí, nedostala do druhého týdne a jejím dosavadním maximem bylo třetí kolo. Ostatně v něm vypadla při svých posledních třech účastech.
Iga Šwiateková
Dost možná nejlepší polská sportovkyně současnosti zaútočí na svůj třetí grandslamový titul v kariéře. Doposud dvakrát ovládla Roland Garros. Letos v Paříži dominovala a ve finále přehrála Američanku Gauffovou 6:1, 6:3. Její počínání bedlivě sledoval přímo v centru dění i jistý Robert Lewandowski a obě hvězdy polského sportu se bezprostředně po utkání setkaly. Zejména udivený výraz Šwiatekové obletěl svět.

Současná světová jednička zaslouží uznání za to, jak se prezentuje v době, kdy je okruh WTA bezprecedentně vyrovnaný. Momentálně platí, že v letošní sezoně disponuje bilancí 56:7 (na tvrdém povrchu 34:5). Podmanila si šest turnajů. Kromě French Open také tři tisícovky (Miami, Indian Wells, Řím). Na třech grandslamech se dostala minimálně do semifinále. V Melbourne ji v souboji mezi čtyřmi nejlepšími deklasovala Američanka Collinsová 6:4, 6:1. Ve Wimbledonu nestačila ve třetím kole na Francouzku Cornetovou. Ta ukončila její šňůru sedmatřiceti vyhraných duelů za sebou. Jedná se o milník, který se doposud nepovedl žádné tenistce v 21. století.

Historicky první Polka ve finále US Open je podle mínění bookmakerů sázkových kanceláří mírnou papírovou favoritkou. Nicméně výsledek dnešního utkání už nezmění skutečnost, že Iga Šwiateková se stala více než zdatnou nástupkyní Agnieszky Radwaňské.
Vzájemné zápasy 2:2
1. kolo Washington 2019: Šwiateková - Džábirová 4:6, 6:4, 6:4
Osmifinále Wimbledonu 2021: Džábirová - Šwiateková 5:7, 6:1, 6:1
2. kolo Cincinnati 2021: Džábirová - Šwiateková 6:3, 6:3
Finále Řím 2022: Šwiateková - Džábirová 6:2, 6:2
Cesta turnajem – Uns Džábirová
1. kolo – Brengleová 7:5, 6:2
2. kolo – Mandlíková 7:5, 6:2
3. kolo – Rogersová 4:6, 6:4, 6:3
Osmifinále – Kuděrmetěvová 7:6, 6.4
Čtvrtfinále – Tomljanovicová 6:4, 7:6
Semifinále . Garcíaová 6:1, 6:3
Cesta turnajem – Iga Šwiateková
1. kolo – Paoliniová 6:3, 6:0
2. kolo – Stephensová 6:3, 6:2
3. kolo – Davisová 6:3, 6:4
Osmifinále – Niemeierová 2:6, 6:4, 6:0 (Šwiateková otočila ze stavu mínus set a brejk)
Čtvrtfinále – Pegulaová 6:3, 7:6
Semifinále – Sabalenková 3:6, 6:1, 6:4 (Šwiateková prohrávala v rozhodujícím setu 3:4 a byla o brejk pozadu, ve zbytku duelu nasekala Běloruska osm nevynucených chyb a uhrála pouhé tři fiftýny)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo