Top 10 talentov na MS v hokeji do 20 rokov. Toto sú najväčšie hviezdy, ktoré sa oplatí sledovať

23. 12. 2020 |
 

MS v hokeji do 20 rokov, top 10 talentov, hokej. MS v hokeji do 20 rokov štartuje už o pár dní. Turnaj bude pre desať účastníkov špecifický, pretože sa bude odohrávať v tzv. bubline. V Edmontone sa však napriek tomu predstaví aj tento rok plejáda obrovských talentov.

Kirby Dach – Kanada

Útočník s dokonalými proporciami pred rokom nehral na juniorských majstrovstvách sveta, lebo bol súčasťou prvého tímu Chicago Blackhawks. Trojka minuloročného draftu NHL nazbierala v 64 zápasoch 23 bodov, čo nie je na 19-ročného mladíka vôbec zlé.

„Pôjdem všetkým príkladom a nebudem sa báť v šatni prehovoriť, keď si to veci budú vyžadovať. Chcem preniesť do mužstva profimentalitu,“ povedal podľa The Athletic.

Cole Caufield – USA

Rovnako ako jemu, aj celému americkému tímu pred rokom nevyšiel turnaj podľa predstáv. Talent, po ktorom siahli v Montreale pred rokom z 15. miesta na drafte, sa totiž predviedol v piatich zápasoch iba dvoma bodmi.

Kanonier, ktorý má silnú strelu zápästím sa tak bude chcieť ukázať tento rok. A udialo sa tak už v príprave, keď proti Fínsku strelil parádny rozhodujúci gól z bekhendu.

Patrí medzi veľmi rýchlych a zručných útočníkov. Ešte len 19-ročný forward má šikovné ruky a keď je na ľade, chce neustále skórovať.

Rodion Amirov – Rusko

Mladý krídelník bude patriť medzi najväčšie ruské hviezdy na šampionáte. A má na to tie najlepšie predpoklady. Pravidelne nastupuje tento rok v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), kde si v drese Salavatu Julaev Ufa pripísal v 23 zápasoch osem bodov za 5 gólov a tri asistencie.

Ide o dynamického hráča, ktorého najväčšou devízou je predvídanie situácií v hre. Pri prechode do útoku využíva viaceré možnosti prekrížení a oblúkov, pričom ho neraz vyšperkuje o nádherné ekvilibristické ťahy.

„Mám pocit, že z neho môže byť neuveriteľný hráč,“ povedal nedávno veterán NHL a súčasný asistent v Ufe Viktor Kozlov.

Ak to teda povie takáto legenda, asi na tom niečo bude. Určite však netreba zabúdať na celý ruský tím, ktorý tento rok povedie legendárny Igor Larionov. Netreba pripomínať, že sú obrovským ašpirantom na zlato.

Tim Stützle – Nemecko

Jeden z najväčších talentov tohtoročného draftu. Mnohí ho prirovnávajú k Patrickovi Kaneovi, čo však on sám odmieta. „Vždy to bolo pre mňa ťažké, pretože tieto veci by podľa mňa mali posudzovať iní. Oni ale trvali na odpovedi, tak som im povedal, že spoluhráči ma prirovnávajú k Patrickovi Kaneovi,“ vravel 18-ročný rodák z Nemecka.

Narážal tým na to, že sa ho zástupcovia viacerých klubov pred draftom pýtali, ku komu by prirovnal svoj štýl hry. „Ja to ale hovorím nerád, pretože on je výborný hráč a v NHL toho dokázal veľa.“

Tim Stützle je výborný korčuliar s neuveriteľným potenciálom v rukách. Nemá problém obohrať protihráča v súboji jeden na jedného a vždy keď je na ľade, hrozí, že padne gól.

Slováci si budú musieť na tohto hráča dať veľký pozor. Proti Nemecku totiž hráme tretí súboj skupiny A 29. decembra o 3:30 hod. nášho času. Pôjde o dôležitý zápas, ktorý môže rozhodovať o postupe do štvrťfinále.

Martin Chromiak – Slovensko

O Martinovi Chromiakovi išli túto sezónu len tie pozitívne správy. Do povedomia verejnosti sa dostal pred rokom, keď začal pravidelne nastupovať za Duklu Trenčín. V jej drese odohral v ročníku 32 zápasov s bilanciou šiestich bodov.

Potom sa rozhodol odísť do zámoria, kde nastupoval za Kingston Frontenacs, kde si pripísal v 28 zápasoch 23 bodov.

Aj to mu pomohlo k draftu do NHL, kde si ho tento rok vybrali zo 128. miesta LA Kings. Ide o šikovného útočníka s kvalitnou prihrávkou. Jeho strela príklepom je jeho najväčšou zbraňou, no vie rozdávať prihrávky aj z bekhendu pomedzi viacerých hráčov. Presne takéhoto útočníka Slovensko bude potrebovať, len či to bude proti elitným tímom stačiť.

Lorenzo Canonica – Švajčiarsko

Ide o prvého hráča v našom zozname, ktorý ešte nebol draftovaný. Jeho rok príde až po budúcej sezóne, kedy sa môže tento útočník so schopnosťami hrať aj na centri, objaviť na drafte NHL 2021.

Podľa informácií od skautov, by malo ísť o veľmi rýchleho a zručného hráča s dokonalým videním hry.

Anton Lundell – Fínsko

Minuloročný šampionát nestihol, pretože bol zranený. Rok predtým však bol členom zlatého tímu fínskych juniorov a tento rok sa bude chcieť tento šikovný center predviesť v plnej paráde. Má už za sebou aj draft, v ktorom si ho tento rok z 12. miesta vybrala Florida, tak bude môcť hrať bez tlaku.

Môžeme tak sledovať jeho prednosti, medzi ktoré patrí jeho predvídavosť niekedy až tri kroky pred súpermi. Nikdy neuhne pred súbojom o puk, neustále sa ho snaží vybojovať.

Patrí medzi elitných útočníkov, ktorý už tretiu sezónu nastupuje v seniorskej súťaži Fínska za IFK Helsinki a dominuje v nej. V posledných 17 zápasoch nazbieral 20 bodov.

Marco Rossi – Rakúsko

Na MS pred rokom nehral, lebo sa chcel sústrediť na svoje výkony pred draftom. A urobil dobre. Veď v juniorskom tíme OHL Ottawa 67´s nazbieral v 56 zápasoch 120 bodov!

Napriek jeho absencii v národnom juniorskom tíme sa Rakúsko dostalo medzi elitu, kde zotrvá minimálne do budúceho roka. Tohtoročný turnaj je totiž bez zostupujúceho tímu.

„Cieľom však bolo nezostúpiť do tretej divízie. Ale chalani hrali super, vyhrali takmer s každým. Som za to na nich veľmi hrdý,“ hovoril pre Sportsnet.ca Rossi. Mladý talent z Rakúska sa v uplynulej sezóne vo veľa veciach zlepšil, ale najmä zosilnel, čo sám považuje za hlavnú stránku jeho dominantnej hry.

„Najdôležitejšie je, že som zosilnel. Pretože som taký dobrý najmä preto, že som dobre stavaný,“ hovorí 176 cm vysoký a 84 kg vážiaci center.

A práve preto dokáže pokrývať puk tak dobre. „Snažím sa byť v tom stále lepší. Keď som sa vrátil, cítil som, že som sa zlepšil vo všetkých aspektoch,“ dodal Rossi, ktorý počas pauzy spôsobenej pandémiou koronavírusu odohral iba jediný duel za ZSC Lions.

Marco Rossi ako deviatka draftu 2020, je príkladný stredný útočník, ktorý nemá problém kedykoľvek vypomôcť v obrane. Vie sa vždy perfektne zorientovať v útoku a nevyhýba sa fyzickej hre.

Jan Myšák – Česká republika

Mladý útočník Litvínova je pasovaný v Česku za jednu z najväčších nádejí súčasnosti. Túto sezónu dokonca debutoval ako 18-ročný v seniorskom tíme. Teraz sa stal kapitánom juniorského výberu v Edmontone.

„Som poctený, je to veľká česť viesť národný tím. Mám radosť a budem sa snažiť byť nápomocný chalanom i tímu,“ povedal pre idnes.cz mladík, ktorého tento rok zo 48. miesta draftoval Montreal Canadiens.

Myšák vyniká v útočnej hre a dokonale obchádza obrancov súpera. Už dnes v noci sa o tom budú môcť presvedčiť aj Slováci. Naši totiž proti Čechom odohrajú jediný prípravný duel pred začiatkom turnaja.

„Budú nepríjemní, tvrdí a pôjdu po nás. Sú draví, myslím, že to bude dobrý zápas. Každý súper má svoju kvalitu a vôbec by som Slovákov nepodceňoval,“ dodal Myšák. Od Čechov sa rovnako ako od nás, neočakáva veľa, napriek tomu môžu patriť medzi čierne kone turnaja. Veď pred rokom dokázali poraziť silných Rusov.

Lucas Raymond – Švédsko

Už v 18 rokoch je dvojnásobným šampiónom hokejovej Ligy majstrov. Štvorka tohtoročného draftu, kde po ňom siahol Detroit disponuje všetkým, čo elitný krídelník súčasnosti musí mať. Má neuveriteľný hokejové vnímanie a v kombinácii s jeho rukami je postrachom obrancov.

Veľmi dobre hrá na medzinárodnej úrovni, čo ukázal už na predošlých MS, kde so Švédskom vyhral bronz. Dokonale zvláda hru v oslabení, čo z neho robí výborného two-way hráča, akým bol aj Marián Hossa.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo