Tomáš Tatar nepatrí na tribúnu. Všetci v kabíne ho zbožňujú, ozýva sa z Montrealu

19. 2. 2021 |
 

Keď sa cez víkend Tomáš Tatar ocitol mimo zostavy Montrealu Canadiens, nielen on ostal prekvapený. Svojím prístupom však všetkým v tíme ukázal, že sa so situáciou neplánuje zmieriť.

Tomáš Tatar sa teší po strelení gólu počas zápasu zámorskej hokejovej NHL Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens vo Philadelphii v januári 2020. Foto - TASR/AP

Spoluhráčom v zápase s Torontom fandil z tribúny ako zdravý náhradník. Montreal ten súboj napokon vyhral 2:1 a Tomáš Tatar bol prvý, kto v kabíne všetkým gratuloval.

„O Tomášovi môžem povedať len toto... Keď som schádzal z ľadu, tak bol vysmiaty od ucha k uchu. Je to neuveriteľný tímový hráč,“ povedal podľa Montreal Gazette Brian Gallager, ktorý strelil víťazný gól proti Torontu.

A presne tak pôsobil dubnický rodák aj po stredajšom tréningu, keď čelil otázkam novinárov, ktoré sa týkali priamo jeho vyradenia zo zostavy. Uvoľnene a s príjemným úsmevom, aj keď  hneď prvá smerovala sa týkala tejto nepríjemnej situácie.

„Trocha ma to prekvapilo. Keď to zažijete v priebehu základnej časti, je to trocha šok. Už som však bol v podobnej situácii. Viem, čo teraz treba robiť. Tvrdo pracovať a ukázať, že na to mám,“ vravel Tomáš Tatar.

Tomáša Tatara majú radi aj novinári

Svojimi slovami poukazoval na obdobie, keď prestúpil do Vegas Golden Knights, kde napokon v ročníku 2017/18 vysedával viac na tribúne ako hral na ľade s tímom, ktorý dokonca bojoval vo finále Stanley Cupu.

„To však bola trocha iná situácia. Dostal som sa totiž do mužstva, ktoré bolo na popredných miestach, ale malo viacero zranených hráčov. Keď sa uzdravili, tréner ich opäť zaradil do zostavy, ktorú preferoval a fungovala.“

„Teraz je to iné. Uvidíme, či to pomôže,“ pokračoval Tatar, ktorý sa pred vyradením zo zostavy prepadol až do tretej formácie.

To však rodák z Dubnice nepovažuje za dôvod slabej produktivity. Stále prízvukoval, že je profesionálom a v takom prípade nezáleží na tom, s kým hrá. A presne pre jeho správanie je Tomáš Tatar v šatni Canadiens veľmi obľúbený.

A nielen pre spoluhráčov. Hokej v Montreale totiž nie je len o hráčoch, ale aj novinároch. Jeden z najrešpektovanejších hovoril o našom útočníkovi len v superlatívoch.

„Keď tu ešte nebol COVID-19 a médiá mohli chodiť do šatne Canadiens, Tatar bol jeden z mojich najobľúbenejších respondentov,“ píše žurnalista Stu Cowman.

„Je veľmi slušný a priateľský, neustále z neho vyžarovala pozitívna energia. Aj preto bol medzi svojimi spoluhráčmi jeden z najobľúbenejších hráčov,“ napísal novinár Montreal Gazette, ktorý si nemyslí, že patrí na tibúnu.

Tomáš Tatar vie, že musí pridať

Napriek tomu je v situácii, ktorá nie je pre nikoho príjemná. Tomáš Tatar aj priznal, že posledné týždne hovoril s trénerom Claudeom Julienom i GM Marcom Bergevinom. Neraz sa však počas takýchto debát stane, že každý má na veci odlišný názor.

„Áno, vyskytujú sa tam veci, s ktorými nesúhlasíte. Napokon však skončíte pri tom, že vám chcú všetci pomôcť. Nie je to o tom, že vám chce kouč ublížiť. Vidí len priestor na zlepšenie.“

„Vždy som rád, keď mi chce niekto poradiť. Aj môj otec mi vždy hovorieval, že nikdy nebolí počúvať druhých, len sa snaž si z toho zobrať čo najviac. Vždy budem rád, ak dostanem nejaké tipy na to, ako zlepšiť svoju hru,“ zaspomínal si Tomáš Tatar na šesť rokov zosnulého otca.

A presne o týchto veciach hovoril aj samotný Claude Julien. Kouč Montrealu dokonca priznal, že Tomáš Tatar stále patrí do tímu, len sa musí zlepšiť v niektorých herných situáciách.

„Je to súčasť biznisu, v ktorom sme všetci pod tlakom. Hráči to tiež chápu, len niektorí viac a niektorí menej. Bohužiaľ, to nedokážeme ovládať.“

„Nie je to však o tom, že nad nimi stojíme a hovoríme im, že keď spravia chybu, tak majú problém. Hovoríme im skôr, že vieme z teba dostať viac. Chceme len, aby sa zlepšovali, to je všetko,“ povedal 60-ročný Kanaďan.

Skončí Tomáš Tatar v Montreale?

Tomášovi Tatarovi však môžu tieto dni naznačiť aj ďalšiu vec a tou je zotrvanie v tíme Montrealu aj v nasledujúcich rokoch. Slovenskému útočníkovi totiž na konci sezóny vyprší kontrakt, o ktorý neustále bojuje.

V NHL patrí medzi hráčov, ktorí dokážu každú sezónu streliť 20 gólov a v 30 rokoch je stále v dobrej fyzickej kondícii.

„Snažím sa zlepšovať každý deň a sezónu. Viem, že mi končí zmluva, ale veľmi sa na to nesústredím. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Tento rok chcem pomôcť tímu v play-off ísť ďalej ako pred rokom.“

„Všetko ostatné nechávam na agenta a Marca Bergevina. Je to medzi nimi dvoma. Ak budú niečo potrebovať, tak ma opýtajú. Ja sa sústredím na hokej,“ dodal na záver Tatar, ktorý by mal zo soboty na nedeľu nastúpiť na zápas proti Torontu.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo