Tlak sa stupňuje. Petru Vlhovú čaká ťažký mesiac, Livio Magoni: V SP nás už pasujú do role outsiderov

21. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová sa po MS v zjazdovom lyžovaní opäť začína sústrediť na sezónu vo SP, kde sa stále drží na čele priebežného poradia.

Livio Magoni vie, že záver sezóny bude náročný. FOTO: TASR.

Slovenská reprezentantka veľmi túži tento rok získať veľký glóbus a má k tomu naozaj blízko. Do konca ročníka totiž ostáva len jedenásť pretekov, no na chrbát jej dýcha z druhej pozície Švajčiarka Lara Gutová-Behrámiová, pred ktorou má len 42 bodový náskok.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

Práve táto pretekárka sa predviedla na MS v zjazdovom lyžovaní v top forme, keď triumfovala v super G a obrovskom slalome, k čomu pridala bronz zo zjazdu.

„Nie je čas na oslavy, pretože sezóna je stále pred nami. Ako sa vyjadril môj tréner, tento šampionát nebol našou prioritou. Hoci sme radi, že máme medaily, náš hlavný cieľ začína teraz,“ povedala Petra Vlhová tesne po prílete na Slovensko.

Livio Magoni a Petra Vlhová sa už sústredia na SP v zjazdovom lyžovaní

Aby mohla splniť svoj veľký sen, musí ostať sústredená do konca ročníka. Už na konci februára ju totiž čakajú ďalšie preteky vo Val di Fassa, kde sa pojdu dva zjazdy a potom aj super G. Teda disciplíny, ktoré sú pre Laru Gutovú-Behramiovú ako stvorené.

„Hlavami sme už teraz opäť vo Svetovom pohári, kde nás už začínajú pasovať do role outsiderov oproti Lare Gutovej-Behramiovej. Ideme však preteky za pretekmi, udiať sa môže naozaj čokoľvek,“ povedal pre fantaski.it Livio Magoni.

Ten sa spolu s našou pretekárkou presunul do Jasnej, kde bude do utorka trénovať a potom sa presunie už do strediska Val di Fassa.

„Boj v celkovom poradí SP bude ešte nesmierne tesný, všetky súperky sú veľmi silné. Nechcem myslieť príliš dopredu, čaká na mňa veľmi náročný mesiac. Teraz si trošku oddýchnem, potrénujem a pôjdeme do Talianska,“ dodala Petra Vlhová, ktorá dvomi striebrami z Cortiny rozšírila svoju medailovú zbierku na šesť cenných kovov.

„Vždy to môže byť lepšie, ale som veľmi šťastná. Každý vie, že možno som chcela viac, ale dnes to bolo veľmi ťažké. Mám toho naozaj dosť, dva týždne som tu musela byť koncentrovaná a dávať do toho všetko. Dnes bolo veľmi teplo, pre mňa je to trošku zabijak. Bolo ťažké sa koncentrovať,“ dodala na záver naša pretekárka.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo