Tipos extraliga musí riešiť problém, hráč HC Slovan Bratislava odmietol antidopingovú kontrolu

11. 2. 2021 |
 

Po prehre Nových Zámkov s HC Slovan Bratislava sa na verejnosť dostala nepríjemná situácia. Po stretnutí mal totiž útočník HC Slovan Bratislava odmietnuť dopingovú kontrolu.

Milan Kytnár v drese HC Slovan Bratislava (vľavo) FOTO: TASR.

Zástupcovia Antidopingovej agentúry Slovenskej republiky (SADA) po nedeľňajšom súboji náhodne vybrali hráčov z oboch tímov. Títo mali ihneď poskytnúť svoje vzorky moču, čo však jeden hráč z kádra hostí údajne odmietol.

„Situáciu sa nepodarilo vyriešiť ani dve hodiny po skončení stretnutia. Ďalším problémom však je, že o tomto incidente nie je žiadny záznam v zápise o stretnutí (ani nikde inde), pričom bol pri celej situácii prítomný delegát stretnutia p. Marián Bezák,“ píše oficiálna stránka Novozámčanov.

Domáci sa odvolávali na Svetový antidopingový kódex, podľa ktorého sa odmietnutie poskytnutia vzorky považuje za porušenie antidopingových pravidiel. Tiež ich znepokojovala situácia, že delegátom zápasu bol funkcionár "belasých".

„Ako je možné, že na stretnutie HC SLOVAN Bratislava je nominovaný delegát, ktorý pracuje v štruktúrach klubu ako predseda dozornej rady?“ píše sa na oficiálnej stránke HC Nové Zámky.

HC Slovan Bratislava napokon na celú situáciu zareagoval prostredníctvom svojho účtu na Twitteri v stredu podvečer. Vo svojom vyhlásení uviedol, kto z hráčov mal odmietnuť kontrolu a prečo. 

„Vzorky po zápase 7.2. poskytli komisárovi SADA hráči HC Tomáš Zigo a Jakub Uram. Povodne vybratý Milan Kytnár utrpel v zápase bolestivé zranenie rebier, ktoré ošetrovali priamo na štadióne a neskôr v nemocnici. Nebol schopný poskytnúť moč, o čom bol komisárom SADA spísaný protokol," uvádza bratislavský klub.

„V pondelok 8.2. o 10:20 h poslal M. Kytnár komisárovi SADA Mgr. Janovi Banikovi lekársku správu zranenia. Ten odpísal, že z ich strany je všetko v poriadku, celú vec považujú za vybavenú a zaželal skoré uzdravenie," píše HC Slovan Bratislava.

Podnety v súvislosti s kontrolou po zápase 38. kola Tipos extraligy medzi domácim HC MIKRON Nové Zámky a Slovanom Bratislava neevidovala vo štvrtok ani Slovenská antidopingová agentúra (SADA). Nové zámky v stredu na svojom oficiálnom webe informovali, že hráč hostí odmietol poskytnúť vzorku zástupcom SADA.

Agentúra však v komuniké potvrdila, že kontrola prebehla v súlade s pravidlami a nebola informovaná o porušení antidopingových pravidiel. Športová redakcia TASR uvádza stanovisko SADA v plnom znení a bez redakčných úprav:"Dopingový komisár na základe poverenia Antidopingovej agentúry SR uskutočnil dňa 7. 1. 2021 súťažnú dopingovú kontrolu na hokejovom zápase medzi mužstvami HK Nové Zámky a HK Slovan.

Dopingová kontrola bola vykonaná v súlade s Medzinárodnou normou pre testovanie a vyšetrovanie. Antidopingová agentúra SR nebola informovaná o porušení antidopingových pravidiel, ani neeviduje žiadne podnety týkajúce sa tejto dopingovej kontroly."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo