Tipos extraliga finále program HKM Zvolen HK Poprad

28. 4. 2021 |
 

Pozrite si program a výsledky finále Tipos extraligy medzi HKM Zvolen a HK Poprad.

Zimný štadión Ondreja Nepelu pred MS 2019 v hokeji v Bratislave. Foto TASR - Dano Veselský

Prvýkrát v histórii najvyššej slovenskej súťaže nastúpia v sérii o majstrovský titul hokejisti Zvolena a Popradu. Pre HKM Zvolen ide o siedmu finálovú účasť, Popradčania sa o majstra popasujú tretíkrát. Zvolenčania by vo finále Kaufland play off Tipos extraligy radi nadviazali na dva majstrovské tituly, ktorým vždy predchádzalo víťazstvo v základnej časti.

Hráči HK Poprad sa pokúsia potvrdiť známe "do tretice všetko dobré," keďže Poprad doteraz nezískal majstrovský titul. Negatívnu finálovú bilanciu majú aj Zvolenčania, ktorí zo šiestich účastí vyťažili dva majstrovské tituly (2001, 2013).

Kompletný program finálovej série (na štyri víťazné zápasy)
Štvrtok, 29. apríla: Zvolen - Poprad /18.00/
Piatok, 30. apríla: Zvolen - Poprad /18.00/
Pondelok, 3. mája: Poprad - Zvolen /18.00/
Utorok, 4. mája: Poprad - Zvolen /18.00/
Štvrtok, 6. mája: Zvolen - Poprad /18.00/
Sobota, 8. mája: Poprad - Zvolen /18.00/
Pondelok, 10. mája: Zvolen - Poprad /18.00/

V play off najvyššej slovenskej súťaže sa doteraz stretli šesťkrát - päťkrát postúpili Zvolenčania, raz Poprad. Tímy odohrali v základnej časti štyri vzájomné zápasy, pričom najviac rezonoval prvý. V ňom "kamzíci" uštedrili Zvolenu prehru 2:9, ktorá bola pre "bryndziarov" napokon jednoznačne najvyššia v celom ročníku.

Zvolenčania obsadili po dramatickom závere ZČ 1. miesto a práve víťazstvo v ZČ predchádzalo aj ich predošlým dvom titulom. Prvenstvom v dlhodobej časti získali výhodu domáceho prostredia v úvodných dvoch zápasoch a aj v prípadnom rozhodujúcom siedmom.

Popradčania sa umiestnili na 3. mieste, no už v semifinále dokázali zdolať vyššie postavený tím - Michalovce. Vo štvrťfinále zdolali Detvu 4:0, proti Michalovciam otočili stav série z 0:2 na 4:2. Zvolen vo štvrťfinále vyradil Nové Zámky 4:0 na zápasy a sériu so Slovanom Bratislava ukončil po 5. zápasoch (4:1).

Zápasy finálovej série budú prvé v sezóne, v ktorých budú môcť byť na tribúnach aj diváci. Ich počet nesmie prekročiť 25 percent celkovej kapacity na sedenie a zároveň ich nesmie byť viac ako 1000.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo