Bronz získalo Švédsko, Fínsko ako obhajca je bez medaily MS U20 hokej o 3. miesto MS v hokeji do 20 rokov 2020

5. 1. 2020 |

Švédsko, Fínsko, U20, hokej, o 3. miesto, MS v hokeji do 20 rokov, 2020. Švédski hokejisti získali bronzové medaily na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Česku.

Hráči Fínska sa tešia po góle hráča Patrika Puistolu (uprostred) v zápase základnej A skupiny MS hokejistov do 20 rokov Slovensko - Fínsko, 28. decembra 2019 v českom Třinci. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Švédsko, Fínsko, U20, hokej, online prenos, dnes, o 3. miesto, MS v hokeji do 20 rokov, 2020. Online prenos zápasu Švédsko - Fínsko MS U20 o 3. miesto začína rovnako ako samotný zápas od 15:00.

Švédsko Fínsko MS U20 hokej o 3. miesto MS v hokeji do 20 rokov 2020

Švédsko, Fínsko, U20, hokej. V nedeľňajšom severskom derby zdolali Švédi rivalov z Fínska tesne 3:2, keď v druhej tretine otočili skóre a v závere odolali tlaku súpera.

Prvú veľkú šancu duelu o bronz mali už v prvej minúte Švédi, ktorí sa dostali do prečíslenia, ale Fagemovu strelu stihol vykryť Annunen. Hráči "Tre kronor" si zahrali aj prvú presilovku, no skóre otvorili Fíni.

Úvodný gól dal so šťastím Puistola, ktorému sa odrazila strieľaná prihrávka Nousiainena od korčule do siete. Švédi kontrovali v 13. minúte v presilovke, keď sa strelou z ľavého kruhu presadil obranca Sandin. O chvíľu neskôr mal po spolupráci s Maccellim tutovku Petman, ale Alnefelt jeho pokus chytil.

V 19. minúte sa to "Suomi" už podarilo, Höglander posielal krížnu prihrávku v obrannom pásme, ktorú zachytil Maccelli a sám pred brankárom nezaváhal - 1:2.

Švédi odštartovali druhú tretinu presilovkou, v ktorej mohol po samostatnej akcii vyrovnať Raymond, ale neprekonal Annunena. V 27. minúte napálil Eriksson len do žŕdky, no v 31. to už Švédom vyšlo. Akciu dvoch na jedného premenil na gól Fagemo, keď dorazil strelu Höglandera.

O tri minúty už Švédi viedli, Öberg z uhla nahodil puk na Annunena a ten si ho zrazil do siete - 3:2. V 37. minúte mohol vyrovnať Honka, ale zblízka netrafil.

Švédi mohli pridať poistku v úvode tretej tretiny, keď mali minútu a 15 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov, no ich súperi sa ubránili. V 48. minúte boli opäť blízko k vyrovnávajúcemu gólu, veľkú šancu mal Petman, Alnefelt však svojich zverencov opäť podržal.

Fínsky tlak sa stupňoval na švédsku bránku išiel jeden útok za druhým, no bez gólového efektu. Nepomohla ani presilovka a záverečná hra bez brankára a tak si Švédi udržali tesný náskok a v severskom derby získali bronzové medaily.

MS v hokeji U20 2020

Švédsko - Fínsko 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 13. Sandin (Lundkvist, Fagemo), 31. Fagemo (Höglander, Ginning), 34. Öberg (Nässén) - 9. Puistola (Nousiainen, Tanus), 19. Maccelli. Rozhodcovia: Campbell, Lawrence - Huseby (všetci Kan.), Šalagin (Rus.), vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

MS v hokeji do 20 rokov - finálový deň

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

Švédsko
3 : 2
(1:2, 2:0, 0:0)
Fínsko

Góly a asistencie: 13. Sandin (Lundkvist, Fagemo), 31. Fagemo (Höglander, Ginning), 34. Öberg (Nässén) – 9. Puistola (Nousiainen, Tanus), 20. Maccelli. Rozhodca: Michael Campbell (CAN), Fraser Lawrence (CAN) – Chad Huseby (CAN), Nikita Shalagin (RUS).
Švédsko: Alnefelt (Eliasson) – Söderström, Sandin (A), Lundkvist, Ginning (C), Broberg, Björnfot, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Berggren, Bäck, Pašić – Holtz, Henriksson, Raymond – Öberg, H. Gustafsson, Nässén – Eriksson.
Fínsko: Annunen (Piiroinen) – Nousiainen, Thomson (C), Heinola, Hatakka, Utunen (A), Kokkonen, Honka, Seppälä – Maccelli (A), Petman, Erholtz – Puistola, Tanus, Oden – Killinen, Saarela, Aku Räty – Aatu Räty, Ranta.
59:30 dôležité Ville Heinola dostal nabito na ránu příklepem na ose hřiště, měl před sebou dost prostoru, ale příklepem přestřelil!
58:54 dôležité Oddechový čas pro Finy, kteří to zkusí bez brankáře!
58:48 dôležité Joonas Oden se nejprve natahoval po střílené přihrávce a následně dorážel nadvakrát u pravé tyče, ale Hugo Alnefelt se roztáhl na čáře a zamezil vyrovnání!
50:27 dôležité Obrovský tlak Finska v ponechané výhodě a puk směřoval doleva na volného Matiase Maccelliho, který nakonec netrefil polodkrytou branku za ležícím gólmanem Švédů!
47:34 dôležité Velká šance Finů! Mikko Petman byl sám na brankovišti a nakonec v pádu zakončoval, jenže ležícího gómana s obráncem nepřehodil.
37:45 dôležité Nakonec byl sám u levé tyče obránce Anttoni Honka, ale poloodkrytou branku minul!
33:19 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
Tre Kronor poprvé v zápase vedou a tenhle gól si Justus Annunen za rámeček rozhodně nedá. LINUS OBERG se dostal ke kotouči v rohu hřiště, odkud jej co nejrychleji nahodil na branku a finský gólman si jej pod nohami nešťastně srazil o tyč do sítě – 3:2. Asistence: Linus Nässén.
30:34 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
A rázem je po parádní akci srovnáno! Švédský kapitán Ginning parádním pasem přes celé hřiště našel rozjetého Nilse Höglandera, který se octl v akci 2 na 1. Vystřelil pohotově na beton brankáře, od nějž se odrazil puk přímo na hůl SAMUELA FAGEMA a ten už v jasné pozici neměl potíže zakončit. Asistence: Nils Höglander, Adam Ginning.
26:27 dôležité Albin Eriksson si krásně vybruslil z kruhu na osu hřiště a parádní ranou orazítkoval břevno!
24:47 dôležité Sérii akcí poté zakončil krásným průnikem Lucas Raymond, jenž byl už sám před Annunenem, ale nepřekonal jej!
19:01 gól Finsko právě vstřelilo branku!
Suomi jdou podruhé v zápase do vedení. Švédové mohli v klidu vyvézt puk, jenže Nils Höglander vymýšlel naprosto šílenou křižnou přihrávku, kterou zachytil MATIAS MACCELLI. finský útočník poté jel sám na branku a zakončil přesně pod vyrážečku gólmana Švédů. Bez asistence.
13:31 dôležité Matias Maccelli vybruslil za branku a zpoza ní našel na brankovišti volného Petmana, jehož v jasné pozici vychytal skvělým zákrokem Hugo Alnefelt!
12:08 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
Je srovnáno. Švédové v přesilovce nic moc neřešili a jednoduše zarotovali s kotoučem. Výsledkem byla přihrávka na RASMUSE SANDINA, který si vybruslil na vrcholek levého kruhu a puk umístil přesně do šibenice na bližší tyč. Annunen neměl šanci zasáhnout a švédský bek pokračuje ve svém produktivním turnaji. Asistence: Nils Lundkvist, Samuel Fagemo.
08:22 gól Finsko právě vstřelilo branku!
Suomi se nakonec z nenápadné akce dostávají do vedení. Kim Nousiainen se dostal ke kotouči, který zatáhl kolem branky a v blízkosti levého kruhu jej poslal z otočky na brankovišti. Jeho střílený pas trefil do brusle PATRIKA PUISTOLU, od níž se kotouč odrazil puk mezi betony švédského gólmana. Celou situaci ještě zkoumalo video, ale branka platí. Asistence: Kim Nousiainen Kristian Tanus.
00:36 dôležité Na druhé straně vzniklo rychlé přečíslení, kotouč dostal do druhé vlny Fagemo. První rána šla do beka, ale následný pokus k tyči už musel se štěstím lapit Justus Annunen.