Švajčiarsky pohár zrušili pre pandémiu koronavírusu, Slováci chceli na turnaj cestovať

19. 11. 2020 |
 

Slovensko, Švajčiarsky pohár, Miroslav Šatan, hokej. Slovenská hokejová reprezentácia sa tento rok nepredstaví ani na Švajčiarskom pohári. Organizátori ho totiž pre pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu zrušili. Naši reprezentanti sa tak o stanú v novej sezóne bez medzinárodnej previerky, keď už v októbri odmietli cestovať na Nemecký pohár.

Na snímke slovenská striedačka, tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay v zápase základnej A-skupiny 82. majstrovstiev  sveta v ľadovom hokeji Slovensko - Švajčiarsko 6. mája 2018 v Kodani. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovensko, Švajčiarsky pohár, Miroslav Šatan, hokej. Slovenská hokejová reprezentácia nebude po novembrovom Nemeckom pohári štartovať ani v decembri na Švajčiarskom pohári. Organizátori NaturEnergie Challenge vo Vispe (14. – 18. decembra) sa rozhodli podujatie zrušiť pre problémy spojené s pandémiou koronavírusu.

Informovali o tom vo štvrtok na svojich webstránkach Švajčiarska hokejová federácia i Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

"Organizácia domáceho turnaja by vzhľadom na opatrenia spolkovej vlády i kantónnej oblasti, kde sa mal uskutočniť, bola veľmi sťažená a obmedzená. Preto sme sa rozhodli podujatie NaturEnergie Challenge odložiť.

Rozhodnutie sme prijali vzhľadom na súčasnú situáciu v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, karanténnymi opatreniami a s nimi spojenou obmedzenou dostupnosťou hráčov pre reprezentačné potreby," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré Švajčiarska hokejová federácia zverejnila na svojom webe.

Miroslav Šatan: Slovensko chcelo na Švajčiarský pohár odcestovať

Slováci sa mali na turnaji stretnúť s domácim výberom, Lotyšskom a Nórskom. Po zrušení Švajčiarskeho pohára ich tak do konca kalendárneho roka na medzinárodnej scéne zrejme nepreverí žiaden súper, uviedol portál hockeyslovakia.sk.

"Po ženských majstrovstvách sveta a juniorskom šampionáte je toto ďalšie zrušené podujatie. Boli sme pripravení tam vycestovať. Nezostáva nám nič iné, ako akceptovať zdravotnú situáciu, ktorá je vo všetkých štátoch podobná.

Reprezentačnú prestávku zrejme budú využívať extraligové kluby na to, aby dobiehali zameškaný program," povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Najbližší turnaj v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta zostáva domáci februárový Kaufland Cup.

Zverencom trénera Craiga Ramsayho vlani nevyšiel turnaj vo Švajčiarsku, keď olympijskému výberu Ruska podľahli 2:3 po samostatných nájazdoch a v zápase o tretie miesto prehrali s Nórskom 1:4.


      

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo