SR 16 ženy: Po prehre s Maďarkami dnes hrajú naše hokejistky s Rakúskom (ONLINE)

20. 4. 2023 |

Dnes čakajú zverenkyne trénerky Nicol Lucák Čupkovej Rakúšanky - zápas Slovensko Rakúsko sa začína o 14.00 hod. Sledovať ho môžete na videu v článku.

Slovenskú ženskú hokejovú reprezentáciu do 16 rokov dmes čaká Rakúsko. Hrá sa od 14:00 hod.  Ilustračné foto - SZĽH

Slovenská ženská reprezentácia do 16 rokov neuspela v prvom zápase na kvalitne obsadenom turnaji o Európsky hokejový pohár v Budapešti. S Maďarskom prehrala 1:3. Jediný gól strelila Alexandra Tomasová,  naša jediná legionárka pôsobiaca v Nemecku.

Slovensko Rakúsko online dnes

Dnes čakajú zverenkyne trénerky Nicol Lucák Čupkovej Rakúšanky - zápas sa začína o 14.00 h proti Rakúšankám.

Maďarky mali navrch počas celého stretnutia hraného vo formáte 3 x 15 minút. V prvej tretine pustili súperky k jedinej strele a vytvorili si dvojgólový náskok vďaka presným zásahom Boglárky Báhiczki-Tóthovej a Krisztiny Weilerovej. Slovenské dievčatá vyprodukovali v rámci zápasu iba sedem streleckých pokusov, ale v 22. minúte znížili. Nahodenie Tomasovej od mantinelu skončilo po teči maďarskej hráčky v sieti. Domáce reprezentantky však v tretej tretine zareagovali gólom Réky Effi Hiezlovej a vedenie si udržali aj napriek dvom vylúčeniam v závere zápasu.

"Prvá tretina nám nevyšla podľa predstáv a inkasovali sme v nej dva góly po individuálnych chybách. Hoci sme v druhej tretine strelili gól a dievčatá to nakoplo, nepodarilo sa nám vyrovnať a v tretej tretine sme inkasovali tretíkrát. Maďarky však boli lepšie, čo dokazuje aj pomer striel, a ani napriek snahe sme nedokázali zvrátiť výsledok. Do zápasu zasiahli viaceré debutantky, z ktorých nás niektoré milo prekvapili. Dievčatá sme navzdory prehre povzbudili, pretože zajtra (dnes - pozn.red..) náš čaká ďalší súper," uviedla pre SZĽH Nicol Lucák Čupková, trénerka SR 16 ženy.

"Pre dievčenskú šestnástku je absolvuje v Európsky hokejový pohár v Budapešti prvým medzinárodným podujatím od úspešného účinkovania na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže, kde získala striebro.