V deň svojich 78. narodenín zomrela bývalá československá gymnastka Bohumila Řešátková, za slobodna Řimnáčová.
Ilustračná fotografia, zdroj - freepik
Pani Bohumila bola na olympiáde v Mexiku 1968 členkou tímu, ktorý vybojoval strieborné medaily, a počas kariéry patrila k výrazným osobnostiam československej gymnastiky.
Na OH 1968 v Mexiku pomohla družstvu k zisku strieborných medailí. Informovala o tom oficiálna stránka Českej asociácie športu pre všetkých.
Řešátková bola aj členka zlatého tímu Československa na MS v 1966 v Dortmunte. V 60-tych rokoch patrila k popredným československým gymnastkám spoločne s Věrou Čáslavskou. Na MS 1970 získala bronzovú medailu v tímoch.
Krátko po OH 1972, na ktorých bola v pozícii náhradníčky, ukončila kariéru pre problémy s chrbtom. Neskôr sa venovala tancu a podieľala sa na rozvoji športového aerobiku.