Spartak Trnava MŠK Žilina ONLINE Fortuna liga dnes

27. 2. 2021 |

Spartak Trnava dnes doma privíta MŠK Žilina. Sledujte šláger Fortuna ligy ONLINE od 17:00 hod.

Radosť hráčov FC Spartak Trnava. FOTO: TASR.

Futbalisti Trnavy naposledy zvíťazili v zápase 20. kola Fortuna ligy v Nitre 1:0. Rozhodol o tom gól Gréka Kyriakosa Savvidisa zo 79. minúty, Spartak zvíťazil v treťom ligovom súboji za sebou.

Futbalisti Nitry v prvom domácom Fortuna ligovom zápase v tomto roku odohrali proti favorizovanej Trnave vyrovnaný prvý polčas. Defenzívu hostí zamestnával v úvode najmä Jendrišek.

Spartak Trnava MŠK Žilina ONLINE Fortuna liga dnes LIVE NAŽIVO

Na opačnej strane pálil v 12. minúte z uhla do bočnej konštrukcie brány Bamidele Isa. Vyloženú gólovú šancu si však v prvom polčase napokon nevypracovalo ani jedno mužstvo.

Do druhého polčasu lepšie naskočili hostia. V 52. minúte po zrazenej lopte v malom vápne nebezpečne zakončoval z tesnej blízkosti Bukata. Brankár Šípoš loptu zrazil na rohový kop.

V 69. minúte sa do dobrej pozície dostal Ristovki, no v poslednej chvíli mu skočil do úmyslu brániaci Celebi a dobrým defenzívnym zákrokom loptu zblokoval na bočnú sieť.

Jediný gólový moment zápasu sa zrodil v 79. minúte. Po hlavičke Ristovského z hranice päťky brankár Šípoš reflexívne vyrazil loptu len pred seba, kde z hraničnej pozície skóroval Grék Savvidis.

Nitra sa v ďalšom priebehu síce pokúšala o vyrovnanie, no v útoku jej chýbala väčšia kvalita. V samom závere mohol pocukrovať postup do prvej šestky ešte Ristovki, no v dobrej pozícii na domáceho gólmana nevyzrel. Trnava vyhrala pod Zoborom 1:0 a naplno bodovala už v treťom tohtoročnom zápase.

FC Spartak Trnava
2 : 1
(2:1)
MŠK Žilina

Góly: 15. Bamidele Isa (Miković), 31. Bamidele Isa – 40. Javorček (Ďuriš). ŽK: 22. Koštrna (TRN) – 27. Fazlagić (ZIL), 65. Javorček (ZIL), 90+3. Kaprálik (ZIL). 2.ŽK=ČK: 58. Koštrna (TRN). Rozhodca: Marhefka – Somoláni, Galo.
FC Spartak Trnava: Rusov (C) – Koštrna, Tumma, Twardzik, Miković – Savvidis – Bukata, Saymon, Grič, Bamidele Isa (67. Kolesár) – Ristovski (81. Olejník, 90+1. Kóša).
MŠK Žilina: Petráš (C) – Anang, Kopas, Kiwior, Javorček (78. Rusnák) – Bernát (66. Bichakhchyan), Fazlagić (78. Myslovič), Gono (46. Kaprálik) – Ďuriš (66. Kurminowski), Jibril, Iľko.
80 dôležité Kurminowski sa technickou strelou snažil obstreliť Rusova, ten išiel na zem a predviedol výborný zákrok!
70 dôležité Iľko si obhodil hráča, vnikol do šestnástky, prihral Bichakchyanovi, ten sa prezentoval ľavačkou, no netrafil šibenicu brány!
68 dôležité Ristovski stihol loptu prestrčiť Bukatovi, ten zvnútra šestnástky zakončoval kúsok vedľa pravej žrde!
40 gól Žilina dala gól!
Prvá strela do priestoru brány Trnavy končí gólom! Ďuriš priťukol loptu DOMINIKOVI JAVORČEKOVI, ten sa spoza šestnástky preštrikoval dovnútra a ľavačkou vypálil, Rusov sa lopty dotkol, no tá zapadla k ľavej žrdi!
31 gól Trnava dala gól!
Twardzikov roh prináša druhý gól v Petrášovej sieti! Hráč Trnavy odhlavičkoval center smerom k bráne, tam pri žrdi číhal YUSUF BAMIDELE ISA, ktorý len nastavil svoju ľavú nohu a z prvej poslal loptu nechytateľne pod brvno!
20 dôležité Saymon poriadne zrýchlil, vytvoril si dobrú pozíciu, no bol z uhla, jeho diagonálna strela po zemi skončila tesne vedľa pravej žrde.
15 gól Trnava dala gól!
YUSUF BAMIDELE ISA si vymenil loptu s Mikovičom, bol nedôsledne bránený a následne z prvej trafil do ľavej časti brány. Trnava sa ujíma vedenia 1:0 a treba povedať, že celkom zaslúžene.
7 dôležité Mikovičov nádherný center zaletel na hlavu Ristovskiho, ktorý z malého vápna hlavičkoval vedľa pravej žrde!
1 dôležité Ristovski pálil zvnútra šestnástky, v poslednej chvíli jeho pokus zblokoval brániaci hráč! Hneď dve šance Trnavy v úvodnej minúte!