Slovensko Švédsko štvrťfinále MS18 hokej ženy dnes ONLINE prenos

12. 1. 2023 |
 

Sledujte s nami dnešné štvrťfinále Slovensko Švédsko na MS žien do 18 rokov. Zápas sa začína od 16:00 hod. 

Slovenské hokejistky do 18 rokov na majstrovstvách sveta vo švédskom Östersunde.  Foto - IIHF.com

Slovenské hokejistky do 18 sa vo štvrťfinále stretnú s tretím tímom z A-skupiny Švédskom. Slovenky postúpili do štvrťfinále MS tejto vekovej kategórie vo švédskom Östersunde z druhého miesta v základnej B-skupine. V priamom súboji o prvenstvo prehrali v stredu s rovesníčkami z Česka 3:4.

Slovensko Švédsko štvrťfinále dnes ONLINE prenos

Švédky si poradili s Fínskami hladko 6:1. Prvé dva tímy z výkonnostne silnejšej skupiny (USA a Kanada) už majú isté miesto v semifinále.

Dva body za gól a a asistenciu zaznamenala v drese Sloveniek priebežne najproduktívnejšia hráčka turnaja Nela Lopušanová, presný zásah dosiahla v prvej tretine vo vlastnom oslabení.

Zverenky Miroslava Mosnára predtým v skupine zdolali Japonsko (6:3) i Švajčiarsko (4:1). 

Hlasy po zápase:

Miroslav Mosnár, tréner SR 18 /zdroj: hockeyslovakia.sk/: "V prvej tretine sme mali slabší pohyb. Dopustili sme sa viacerých faulov a Češky dvakrát využili presilovú hru, čím si vypracovali tesný náskok. V druhej tretine sme sa zlepšili. Vyšla nám najmä presilovka, v ktorej sme dvakrát namierili do žŕdky. Bohužiaľ, nepadlo nám to a zakrátko sme inkasovali gól na 1:3. Do tretej tretiny sme išli s tým, že chceme duel zdramatizovať, čo sa nám aj podarilo. Tesne pred koncom stretnutia sme znížili na 3:4. Škoda, že napriek šanciam neprišlo vyrovnanie v power play.“

 Tabuľka B-skupiny:
        1. Česko 3 3 0 0 0 12:6 9*
        1. SLOVENSKO 3 2 0 0 1 13:8 6*
        3. Švajčiarsko 2 0 0 0 2 3:7 0
        4. Japonsko 2 0 0 0 2 4:11 0
        /* - postup do štvrřtfinále/

 

MS18 v hokeji ženy do 18 rokov

Slovensko - Švédsko live od 16:00

Švédsko
6 : 1
(2:1, 2:0, 2:0)
Slovensko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 8. Anderssonová (Lindebergová, Gustafssonová), 13. Rauniová (Jungakerová, Hedqvistová), 24. Leijonhielmová (Natt Och Dagová), 31. Natt Och Dagová (Markströmová, Rauniová), 41. Hedqvistová (Hallinová), 48. Svenssonová (Markströmová, Rauniová) – 10. Lopušanová (Donovalová). Rozhodca: Hanveltová (USA), Svobodová (CZE) – Hájková (CZE), Wangová (CHN).
Švédsko: Franková (Henrikssonová) – Aleniusová, Jungakerová (A), Lindebergová, Godingová, Natt Och Dagová, Rauniová, Sohrnerová – Leijonhielmová, Hedqvistová (A), Hallinová – Markströmová, Svenssonová, Gustafssonová – Utbultová, Anderssonová, Lindellová (C) – Hellmanová, Rehnová, Bergeby Hallbecková – Lindqvistová
Slovensko: Debnárová (Kubaniová) – Macková, Krákorová, Stern, Gálisová, Halušková, Mandelíková, Mateičková, Nogová – Lopušanová, Tóthová, Dobiašová (C) – Jancsóová (A), Blichová (A), Karkošková – Taricsová, Beňáková, Lacková – Paulínyová, Donovalová, Juríková
Aktualizuj online prenos
47:50 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
Je to už o pět branek! Markströmová si přidržela kotouč za bránou a před ni pak vybídla HILDU SVENSSONOVOU, která už měla po své kličce do bekhendu snadnou práci. 6:1. Asistence: Mira Markströmová a Jenna Rauniová.
40:29 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
Hned na začátku třetí periody přidávají favoritky další branku! EBBA HEDQVISTOVÁ se dostala ke kotouči blízko mantinelu a poté zápěstím poslala hrací předmět přesně do růžku. 5:1. Asistence: Mira Hallinová.
30:40 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
Máme tady další branku a vypadá to, že Švédky si postup do semifinále pohlídají bez větších problémů. LINNEA NATT OCH DAGOVÁ dostala na hokejku přihrávku bekhendem od Markströmové a následně vymetla horní růžek. 4:1. Asistence: Mira Markströmová a Jenna Rauniová.
23:31 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
Hokejistky Tre Kronor jdou do dvoubrankového vedení! ISABELLE LEIJONHIELMOVÁ si pokryla kotouč u mantinelu, poté se vytočila do lepší pozice a nakonec přesně zamířila. 3:1. Asistence: Linnea Natt Och Dagová.
12:50 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
Domácí celek jde podruhé v utkání do vedení a opět se trefil v přesilovce! Nabito na levý kruh dostala JENNA RAUNIOVÁ, jejíž rána zapadla přesně do šibenice. 2:1. Asistence: Mira Jungakerová a Ebba Hedqvistová.
09:27 gól Slovensko právě vstřelilo branku!
Naprostá paráda v podání slovenských hokejistek. Nejproduktivnější hráčka turnaje NELA LOPUŠANOVÁ vytáhla kličku s názvem Michigan. Kotouč nabrala za bránou a poté jej za tyč dopravila do švédské brány. Toto byl jednoznačně nejhezčí gól turnaje. 1:1. Asistence: Ema Donovalová.
07:09 gól Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédský celek se v první přesilovce ujímá vedení! Nahození od modré čáry bylo lehce tečováno, načež se k rychlé dorážce dostala STINA ANDERSSONOVÁ. Debnárová nestačila reagovat. 1:0. Asistence: Astrid Lindebergová a Moa Gustafssonová.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo