Slovensko Švédsko dnes online hokej MS 2024

21. 5. 2024 |
 

Duel Slovensko - Švédsko rozhodne o našom konečnom umiestnení v základnej skupine. Sledujte s nami ONLINE prenos, ktorý sa začína o 20.20 hod. 

MS v hokeji 2024. Ilustračné foto - Freepik

Slovenskí hokejisti hrali so Švédskom na majstrovstvách sveta 12-krát. Len v troch prípadoch Slovensko vyhralo, raz s zápas skončil bezgólovou remízou a 8-krát nás Švédi porazili. Ná záber skupiny nás teda čaká ťažký súper, ktorý na šampionáte predvádza výborné výkony.

Slovensko Švédsko dnes online hokej MS 2024

Švédi sú totiž jediným tímom na majstrovstvách, ktorý nestratil ani bod a nič na tom nebude chcieť zmeniť ani v zápase so Slovenskom. 

O tom, či postúpime do štvrťfinále rozhodne výsledok zápasu Lotyšsko - USA. Postupujeme, ak Lotyši nezabodujú. 

Slovensko

Slovenskí reprezentanti dokázali nazbierať v doterajšom priebehu šampionátu 12 bodov. Stále však nemajú istotu štvrťfínále. Existujú dva scenáre, aby sme postúpili. Ak Lotyšsko neporazí USA za tri body, tak postúpime. Ak by to Lotyšsko zvládlo a získalo tri body, budeme potrebovať v poslednom zápase so Švédskom bodovať.

Švédsko

Švédi hrajú zatiaľ na šampionáte parádne. Na svojom konte majú plný počet bodov. Dokázali zdolať všetkých svojích súperov v základnej skupine za tri body. Uvidíme ako si poradia s našími reprezentantmi. Tre Kronor sú jedným z najväčších adeptov na zlato.

Švédsko
6 : 1
(1:0, 3:0, 2:1)
Slovensko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 3. Raymond (Hedman, Kempe), 28. Karlsson (Holmberg, Raymond), 33. Burakovsky (Karlsson, Zetterlund), 34. Lundeström (Olofsson), 50. Eriksson Ek (Brodin), 58. Eriksson Ek (Karlsson) – 51. Ivan (Tatar, Slafkovský). Rozhodca: MacFarlane (CAN), Schrader (GER) – Briganti (USA), Gustafson (USA).
Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Hedman (A), Heed, Pettersson, Karlsson (C), Brodin, Dahlin, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, M. Johansson – Raymond (A), Holmberg, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Sörensen, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Slovensko: Škorvánek (Tomek) – Fehérváry (A), Čerešňák (A), Ivan, Nemec, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Pospíšil, Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Čacho, Regenda – Faško-Rudáš, Sukeľ, Daňo.
Aktualizuj online prenos
57:35 gól Švédsko dalo gól! Čo dodať. Švédi sa usadili v pásme. Erik Karlsson nahodil puk na bránu. Ten sa odrazil k voľnému JOELOVI ERIKSSONOVI EKOVI a švédsky útočník ho poslal do brány. Asistencie Erik Karlsson.
50:49 gól Slovensko dalo gól! Veľmi pekná akcia slovenského tímu sa ujala. Juraj Slafkovský poslal perfektnú prihrávku na Tomáša Tatara, ktorý ponúkol puk ako na podnose pre MICHALA IVANA a ten posielal puk v podstate do prázdnej brány. Asistencie Tomáš Tatar, Juraj Slafkovský.
49:15 gól Švédsko dalo gól! Naša tragická presilová hra končí gólom v našej sieti. Jonas Brodin vysunul do brejku JOELA ERIKSSONA EKA a ten prudkou strelou prestrelil Škorvánka. Asistencie Jonas Brodin.
45:23 dôležité Veľká šanca Švédska! Zetterlund dostal prihrávku pred prázdnu bránu, ale Feherváry mu zablokoval hokejku.
33:15 gól Švédsko dalo gól! Švédi si to na ľade užívajú. Krásna súhra po osi Victor Olofsson a ISAC LUNDESTRÖM slávila úspech. Škorvánek kapituluje po štvrtý krát. Asistencie Victor Olofsson.
32:38 gól Švédsko dalo gól! Švédi využívajú presilovú hru a vedú už o tri góly. ANDRÉ BURAKOVSKY dostal prihrávku od Erika Karlssona a bombou doslova prepálil Škorvánka. Asistencie Erik Karlsson, Fabian Zetterlund.
27:31 gól Švédsko dalo gól! Toto je neuveriteľné. Slováci útočia a Švédi dávajú góly. ERIK KARLSSON si prebral prihrávku od Holmberga a strelou na milimeter presne prekonáva Škorvánka. Asistencie Pontus Holmberg, Lucas Raymond
24:44 dôležité Veľká šanca Slovenska! Slafkovský bol sám pred Gustavssonom! Jeho strelu švédsky brankár chytil! Následnu dorážku Tatara zastavil na bránkovej čiare jeden zo švédskych hráčov.
02:20 gól Švédsko dalo gól! Švédi využívajú presilovú hru a idú do vedenia v dnešnom zápase. Hedman nahadzoval puk na bránu a LUCAS RAYMOND ho výborne tečoval za Škorvánka. Asistencie Victor Hedman, Adrian Kempe.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo