Slovensko sa nezmohlo na nič, Fínsko nám uštedrilo na MS U20 poriadny debakel (VIDEO)

30. 12. 2020 |

Slovensko, Fínsko, MS u20, Ms v hokeji do 20 rokov, výsledok, hokej. Slovensko prehralo v záverečnom súboji A-skupiny s Fínskom 0:6. Naši hokejisti sa nezmmohli absolútne na nič, keď nás súper prestrieľal v pomere 49:13!

Hráči Fínska sa tešia z gólu v slovenskej sieti. FOTO TASR/AP.

Slovensko, Fínsko, MS u20, Ms v hokeji do 20 rokov, výsledok, hokej. Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali vo svojom poslednom zápase v A-skupine na MSJ v Edmontone s Fínskom 0:6.

V priebežnej tabuľke im patrí so ziskom štyroch bodov tretie miesto a už nemôžu skončiť horšie ako na štvrtej priečke. Štvrťfinálové zápasy sú na programe 2. januára.

Slováci natiahli s Fínskom nepriaznivú sériu prehier na MSJ na päť duelov, naposledy nad týmto súperom zvíťazili v decembri 2014 v pomere 2:1. Za najlepšieho hráča zápasu v drese Slovenska vyhlásili útočníka Michala Mrázika.

A-skupina

Fínsko - SLOVENSKO 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 9. Lundell (Simontaival, Pyyhtiä), 27. Niemelä (Lundell), 29. Simontaival (Lundell, Niemelä), 47. Hatakka (Hirvonen), 48. Helenius (Korhonen), 54. Helenius (Korhonen). Rozhodovali: Maille, Bloski - McGowan, Foster (všetci Kanada), vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Fínsko: Piiroinen – Hatakka, Heinola, Kokkonen, Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi – Hirvonen, Lundell, Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Mäntykivi, Nikkanen, Aku Räty – Korhonen, Helenius, Petman – Pyyhtiä
Slovensko: Hlavaj - Mudrák, Golian, Bečár, Petrovický, Nemec, Stacha, Turan – Mrázik, Jellúš, Faith – Chromiak, Kašlík, Slafkovský – Mešár, Myklukha, Turanský – Kolenič, Eliaš, Jendek – Jedlička.

Fíni začali veľmi dobre, Hlavaj hneď po niekoľkých sekundách musel zakročiť proti Lundellovi. Na druhej strane zakončoval Kašlík, ale aj fínsky brankár bol na mieste. Po vyrovnanom úvode postupne F9ni prebrali taktovku zápasu do rúk, vyhrávali osobné súboje a boli častejšie pred bránkou.

V 9. minúte Fíni po zlej rozohrávke Chromiaka udržali útočné pásmo, Simontaival poslal prihrávku na Lundella, ktorý ortvoril skóre. Niekoľkými dobrými zákrokmi sa potom blysol Hlavaj, Severania ho prekonali až v závere prvého dejstva. Puk však prešiel cez bránkovú čiaru až po uplynutí dvadsiatej minúty.

Slovensko Fínsko 0:6

V druhej tretine pokračovala prevah Fínov. Prvú šancu mal Heinola, no neskôr mali Slováci skvelú príležitosť na vyrovnanie. Myklucha využil zaváhanie fínskej obrany, poslal puk na Turanského a ten vzápätí na Mešára, ale slovenský útočník mieril oba do brankára.

Vzápätí inkasoval Hlavaj po druhý raz, keď Niemelä využil výhodu pri avizovanom vylúčení. O dve minúty neskôr už favorit duelu viedol o tri góly, presadil sa Simontaival.

Tri a pol minúty pred koncom druhého dejstva hrali Slováci svoju prvú presilovú hru v zápase, ale tento dôležitý moment zápasu nedokázali využiť. Naopak, len zásluhou výborného Hlavaja neinkasovali v oslabení.

V tretej tretine sa obraz hry nezmenil, Fíni mali puk pod kontrolou, boli agresívni, rýchli a dobre kombinovali. V 47. minúte zvýšil Hatakka milimetrovou strelou z ľavého uhla na 4:0 a Hlavaj inkasoval opäť o minútu neskôr keď ho prekonal Helenius. Ten istý hráč napokon šesť minút pred koncom uzavrel poltucet gólov v sieti Slovenska.

hlas po zápase:
Róbert Petrovický, tréner SR: "Prvá tretina z našej strany nebola zlá, boli sme stále v zápase, no potom sme sa v druhej tretine dostali pod veľký tlak. Fínom narástli krídla a bolo ťažké sa z toho dostať. Sme veľmi sklamaní a verím, že sa poučíme. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas. Pohyb súpera bol výborný, mali sme s tým problém a nevedeli sme sa dostať z tlaku. Musíme si všetci viac pomáhať.

Mali sme v tomto medzery a musíme zlepšiť aj disciplínu. V druhej tretine sme mali aj ďalej striedačku a zle sme nahadzovali puky do pásma a tým pádom sme nie vždy dobre striedali. Stratili sme tak veľmi veľa síl. Každý súper na MS je ťažký, musíme sa teraz lepšie pripraviť osobne aj mentálne. Máme na to pár dní."