Slovensko Nemecko ONLINE dnes príprava na MS v hokeji 2021

24. 4. 2021 |

Slovensko dnes v rámci prípravy na MS v hokeji 2021 privíta doma Nemecko. Sledujte duel ONLINE od 19:00 hod.

Radosť slovenských hokejistov po vstrelenom góle. FOTO: TASR.

Od úvodu sa hral svižný  hokej s minimom prerušení, oba tímy dobre korčuľovali a vytvárali si šance. Tú prvú mali Lotyši, ale šancu Richardsa Bukartsa zmaril dobrým zákrokom Konrád. Slováci potom hrali presilovú hru, v ktorej sa dobrou strelou prezentoval debutant Nemec, ale ani on nerozvlnil sieť.

V početnej prevahe si potom zahrali aj hostia, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí, ale vo finálnej fáze zlyhali. Výbornú šancu otvoriť skóre mal Fominych, ale sám pred brankárom poslal puk vysoko nad bránku. Bezgólové skóre zostalo aj po strele Jánošíka v 15. minúte, Punnenovs prikryl puk pod telom.

Bezgólový stav platil aj po druhej dvadsaťminútovke, šancí v nej bolo o čosi menej ako v tej prvej. Tie najväčšie mali Slováci v závere tretiny, keď najskôr v 38. minúte po prieniku Fominycha nedokázali zakončiť presne a pár sekúnd pred koncom sa nepresadili ani Kollár s Holešinským.

Predtým musel niekoľkokrát zasahovať Konrád, najväčšiu prácu mal slovenský brankár po strele Redlihsa. Slovenskí reprezentanti nedostali puk do siete ani v dvoch presilovkách.

V tretej tretine sa hralo iba 51 sekúnd, keď po strele Cibulskisa tečoval tesne pred Konrádom puk do siete Indrašis. Jeho gól však po debate s videorozhodcom arbitri neuznali pre kontakt lotyšského útočníka s brankárom.

V 49. minúte sa pekne pred Punnenovsa preštrikoval Faško-Rudáš, ale v rozhodujúcom momente nedokázal zdvihnúť puk nad betóny. Ten istý hráč necelých sedem minút pred koncom tretej tretiny prekonal bekhendovou strelou Punnenovsa,

ale aj v tomto prípade ho arbitri neuznali, pretože pred gólovou strelou sa do kontaktu s brankárom dostal Bubela. Konrád potom vykryl strelu Karsumsa v prečíslení a rozhodol, že zápas pôjde do predĺženia.

V ňom sa hralo iba 52 sekúnd, keď sa po Kňažkovom prieniku dostal k puku Slafkovský a rozhodol o triumfe Slovákov. V dodatkových samostatných nájazdoch uspeli Lotyši, Konráda prekonali Karsums a Richards Bukarts, v drese Slovenska sa presadil iba Fominych.

Slovensko
4 : 3
(0:2, 2:1, 1:0 - 0:0)
[ po s.n. 3 : 1 ]
Nemecko

Góly a asistencie: 23. Mucha (Ďaloga), 34. Bubela, 57. Fominykh (Ďaloga, Bubela), rozh. náj. Buc – 6. Schmölz (Braun, Fischbuch), 10. Braun (Fischbuch), 29. Ehl (Schmölz, Ugbekile). Rozhodca: Snášel ml., Orolin – Stanzel, Šoltés – Lauff. Diváci: Bez divákov.
Slovensko: Godla (Konrád) – Grman, Vitaloš, Nemec, Ďaloga, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Gašpar, Buc, Liška – Mucha, Mi. Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominykh – Slafkovský, Kollár, Holešinský
Nemecko: Treutle (Pantkowski) – Nowak, Ugbekile, Sezemsky, Ebner, Mebus, Karrer, Huss, Rogl – Fischbuch, Braun, Schmölz – Uvira, Eder, Kammerer – Pfaffengut, Dumont, Ehl – Sternheimer, Eisenmenger, Bassen
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko.
Autorom víťazného gólu je DÁVID BUC.
61:47 dôležité Na druhej strane vo veľkej šanci Chovan, ktorý ešte robil kľučku, no pri nej stratil rovnováhu a nedokázal ani prihrať, ani zakončiť!
60:58 dôležité Schmölz skóre otváral a nebol ďaleko od toho, aby ho aj uzavrel! Odrazený puk sa spoza brány dostal na čepeľ hokejky tohto Nemca, Godla musel dvakrát kúzliť!
56:49 gól Slovensko dalo gól! Zabudnutý DANIIL FOMINYKH pri ľavej žŕdke dostáva puk do prázdnej brány! Pochváliť ale musíme prácu Bubelu aj Faška-Rudáša či Ďalogu, ktorí výraznou mierou dopomohli k vyrovnaniu!

Asistencie: Marek Ďaloga, Miloš Bubela.
43:34 dôležité Braun obral Vitaloša o puk, ktorý mu skackal pod nohami. Autor gólu na 0:2 tentoraz na Godlu nenašiel recept pri samostatnom úniku!
33:01 gól Slovensko dalo gól! MILOŠ BUBELA bol blízko gólu už v prvej tretine, odmena za dobrý výkon prichádza teraz! Vybojovaný puk pri mantineli, prvá strela skončila na Treutleovi, ktorý ho však nedokázal odpratať. Dosledovanie situácie, dorážka a je to 2:3!
28:02 gól Nemecko dalo gól! Bol by to krásny zákrok Godlu, bohužiaľ, Nemci presilovku využívajú! ALEXANDER EHL si spracoval prihrávku pred bránkovisko, nasadil blafák a zvyšuje na 3:1! Náš gólman vytiahol puk z brány v momente, keď už bol jasne za čiarou.

Asistencie: Daniel Schmölz, Colin Ugbekile.
23:10 dôležité Okamžitá trma-vrma pred Treutlom, puk poskakoval na bránkovisku, neupratali sme ho však do siete!
22:36 gól Slovensko dalo gól! Už sa zdalo, že presilovku nevyužijeme, keď to na seba vzal Marek Ďaloga, prekorčuľoval celé klzisko a z bránkovej čiary posielal puk napravo, kde bol pripravený MIROSLAV MUCHA. Rana z prvej, je znížené!

Asistencie: Marek Ďaloga.
09:06 gól Nemecko dalo gól! Nasledovala však blesková rozohrávka, pohodlný prechod cez stredné pásmo a po výmene puku s Fischbuchom LAURIN BRAUN zvyšuje na 2:0. Koncovka ponad betón a pod vyrážačku slávila úspech.

Asistencie: Daniel Fischbuch.
07:33 dôležité A Kňažko znovu zakončil, tentokrát z uhla a bekhendom. Nečakaná pozícia pre mladého obrancu. Puk skončil v lapačke brankára.
05:53 gól Nemecko dalo gól! Príliš veľa miesta sme pred bránou nechali súperovi. Po bitke o puk potrestal naše šance a zaváhania DANIEL SCHMÖLZ.

Asistencie: Laurin Braun, Daniel Fischbuch.
04:59 dôležité Bučko nahadzoval na Treutla, Holešinský ešte dorážal do polodkrytej brány, lenže ani z tohto nie je gól!
04:11 dôležité Obrovská smola! Miloš Bubela ťažil z aktivity Faška-Rudáša, šiel sám na bránu, avšak trafil len hornú žŕdku!